Vienas paprastas būdas užauginti protingą vaiką

„Svarbiausias dalykas, ką tėvai gali daryti - kalbėtis su vaikais ir jiems skaityti", - sako dr. D. Reidas Lyonas iš Vaiko sveikatos ir žmogaus raidos instituto. Neseniai atliktas tyrimas patvirtina šią išvadą.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vaikų, kuriems tėvai reguliariai skaitė, smegenų aktyvumas buvo didesnis nei vaikų, kuriems tėvai neskaitė.

Ypač aktyvus buvo kairysis smegenų pusrutulis, atsakingas už žodžių suvokimą, kalbą ir vizualinį suvokimą.

Tyrėjai atliko galvos smegenų magnetinio rezonanso tyrimą 3-5 metų vaikams, kurie tyrimo metu klausėsi įrašytų pasakojimų ar įvairių garsų. Jų tėvai turėjo atsakyti į klausimus, pavyzdžiui, kaip dažnai jie skaito savo vaikams, ar namuose yra vaikams lengvai pasiekiamų knygų, ir pan.

Paaiškėjo, kad kuo namuose daugiau knygų ir kuo dažniau vaikui skaitoma, tuo didesnis vaiko smegenų neuronų aktyvumas.

Didžiausias aktyvumas užfiksuotas smegenų srityse, atsakingose už žodžius ir jų reikšmę bei vaizdinius.

„Kol kas per anksti reziumuoti, kad vaikų, kuriems skaitomos knygos, intelekto koeficientas aukštesnis, tačiau akivaizdu, kad klausantis skaitomų knygų, dalyvauja smegenų sritys, atsakingos už skaitomo teksto suvokimą", - sako dr. Tzipi Horowitz-Kraus, kuri yra tyrimo bendraautorė ir Cincinačio ligoninės Skaitymo bei raštingumo skatinimo centro direktorė.

„Kuo daugiau vaikui skaitome, tuo daugiau neuronų išsivysto šioje smegenų srityje ir susidaro daugiau jungčių, kurios padeda vaikui pačiam skaitant ateityje", - pasakė ji CNN.

Tyrimo išvados buvo paskelbtos leidinyje „Pediatrics".

Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja tėvams pradėti vaikams garsiai skaityti jau nuo kūdikystės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis