Kiršinamos natūraliai gimdžiusios ir cezario pjūvį patyrusios mamos

Socialiniame tinkle „Facebook“ šiomis dienomis siaučia tikras žodžių karas. Moterys, kurių vaikelis gimė po cezario pjūvio operacijos jaučiasi ne juokais įžeistos – jas išvadino „netikromis motinomis“, esą cezario pjūvis – tai ne gimdymas.

Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

Jos autoriai - feisbuke įsikūrusi grupė „"Disciples of the New Dawn". Čia susibūrusios moterys skleidžia informaciją, kad cezario pjūvį turėjusios gimdyvės nėra tikrosios mamos. Nuotraukoje, kurioje pavaizduotas kūnas po cezario pjūvio, rašoma: „Žinokite, kad jūs iš tiesų nepagimdėte vaiko. Jums tiesiog pasisekė. Prašom gerbti tas moteris, kurios iš tiesų atliko darbą".

Religinių pažiūrų neslepianti grupė tvirtina, kad cezario pjūvio operacija nėra medicininė būtinybė. Esą viskas yra Dievo rankose, ir kaip lemta vaikui gimti, taip jis ir turi gimti.

Toks išpuolis sulaukė didžiulio pasipiktinimo, tuoj pat susikūrė ne viena bendruomenė, kuri smerkia tokį požiūrį. Kiršinančią ir užgauliojančią informaciją skleidžiančios grupės feisbuko paskyra buvo ištrinta, tiesa, po kurio laiko vėl atgimė.

Įžeidinėjamos grupėje ne tik cezario pjūvio operaciją patyrusios mamos, bet ir tos, kurios maitina kūdikius mišinukais. "Mama, kodėl manęs nekenti, kad duodi tai man gerti", – tokio pobūdžio pranešimus publikuoja minėtoji grupė.

Breast is best! Stop abusing your babies with formula loaded with GMO, aspartame and other deadly neurotoxins!Posted by Disciples of the New Dawn on 2015 m. balandžio 2 d.

Priminsime, kad planuota cezario pjūvio operacija skiriama:

- kai yra placentos pirmeiga;

- netaisyklinga vaisiaus padėtis;

- moteris turėjo gimdos operacijų iki gimdymo;

- daugiau kaip dvi cezario pjūvio operacijos ir kt.

2010 m. duomenimis, Lietuvoje cezario pjūvio operacija baigėsi daugiau kaip 25 proc. visų gimdymų. Jų daugėja visame pasaulyje - ne tik Lietuvoje.

Cezario pjūvio operacijos Lietuvoje:

2000 m. - 13,02 proc. visų gimdymų

2005 m. - 19,1 proc. visų gimdymų

2010 m. - 25,19 proc. visų gimdymų

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis