10 visų laikų gimdymo rekordų

Koks vaikas gimė didžiausio svorio, o kuris – mažiausio? Kiek metų buvo vyriausiai moteriai, kuri tapo mama? Atsakymai į šiuos klausimus – pagal užsienio spaudą parengtoje apžvalgoje.

Sunkiausias visų laikų naujagimis


1879 metais neįtikėtinai aukšta kanadietė Anna Bates (moters ūgis siekia 2,27 metro) pagimdė berniuką, sveriantį 10,8 kilogramo, tačiau sunkiausias iki šiol žinomas naujagimis mirė praėjus vos vienuolikai valandų po gimimo. Didžiausio svorio naujagimis, kuriam pavyko išgyventi, anot Guinnesso rekordų knygos, svėrė 10,2 kilogramo. Tiek sveriantis berniukas 1955 metais gimė Italijos mieste Aversoje.


Mažiausiai sveriantis visų laikų naujagimis


Žmogus, kuris telpa delne. Taip buvo galima pasakyti apie 2004 metais Čikagoje gimusią Rumaisą Rahman. Ji svėrė 244 gramus ir buvo 25 centimetrų ūgio. Ši mažylė įrašyta į rekordų knygą, kaip mažiausiai svėrusi, tačiau išgyvenusi, naujagimė. Jos sesutė dvynė gimdama svėrė apie 600 gramų. Po septynerių metų buvo pateikta naujų faktų apie mergaites. Pasirodo, kad šiandien abi auga sveikos, jų raida buvo normali, ir sesutės lanko mokyklą. Rumaisa gimė, kai mamai buvo 25 nėštumo savaitės ir šešios dienos. Ji yra mažiausiai svėrusi, bet ne anksčiausiai gimusi mažylė.


Anksčiausiai gimęs vaikas


Mamos pilve ši rekordą pasiekusi mergaitė praleido tik pusę jai skirto laiko. Į pasaulį skubanti mergaitė, vardu Frieda, gimė 21 nėštumo savaitės ir penkių dienų Fuldos mieste Vokietijoje. Išgyvenusi mažylė šį pasaulio rekordą dalijasi su berniuku iš Kanados, kuris irgi gimė tokio pat gestacinio amžiaus, ir išgyveno. Beje, taip anksti pasaulį išvydusi Frieda svėrė 460 gramų.


Vyriausia moteris, tapusi mama


Šis titulas priklauso indei Rajo Devi Lohan. 55 metus Indijos gyventojos santuoka buvo bevaikė, kol galiausiai 2008 metais dirbtinis apvaisinimas pavyko ir dar tais pačiais metais moteris pagimdė naujagimį. Rajo Devi tuo metu buvo septyniasdešimt. Teigiama, kad ji yra vyriausiame amžiuje pirmagimio susilaukusi moteris pasaulyje. Menopauzę prieš gimdymą ji jau buvo patyrusi prieš du dešimtmečius. Gimdyvės vyrui tuo metu buvo 72 metai. Vaikas buvo pradėtas pagalbinio apvaisinimo būdu. Pagyvenę tėvai sakė suprantą, kad nesulauks dukters vestuvių, tačiau tikėjosi, kad po jų mirties mergaitė užaugs globojama artimųjų.


Daugiausiai kartų pagimdžiusi moteris


Nors sunku tai net įsivaizduoti, tačiau Gineso rekordų knygoje teigiama, kad rusė valstiečio Fiodoro Vasiljevo žmona iš Šujos per gyvenimą pagimdė net 69 vaikus. Nuo 1725 iki 1765 metų ji buvo nėščia 27 kartus ir šešiolika kartų pagimdė dvynukus, septynis kartus - trynukus ir keturis kartus pasaulį išvydo po keturis vaikus. Kūdikystę išgyveno mažiausiai 67 atžalos.


Jauniausia pasaulyje mama


Šis liūdnas rekordas priklauso Linai Medinai. 1939 metais Peru sostinėje Limoje po cezario pjūvio ji pagimdė 3 kilogramų ir 500 gramų svorio berniuką. Mamytei tuomet buvo tik 5 metai ir 7 mėnesiai, o jos sūnelis buvo auginamas kaip Linos brolis. Baigiantis 2015 metams pasirodė informacija, kad Lina Medina mirė.


Daugiausiai vaikų vieno gimdymo metu


Rekordas priklauso moteriai, kuri pagimdė aštuonetuką. Nadya Suleman 2009 metais pagimdė aštuonis vaikučius vieno gimdymo metu. Moteris buvo apvaisinta donoro sperma pagalbinio apvaisinimo pagalba. Šis gimdymas buvo prieštaringai vertinamas, mat aštuonetuko motina prieš šį rekordą jau turėjo šešis vaikus, kurių susilaukė taip pat po pagalbinio apvaisinimo. Be to, ji neturėjo vyro bei nuolatinių pajamų. Po skandalingų gimdymų apie Nadya Suleman nuolat buvo kalbama žiniasklaidoje. Buvo pranešama apie jos gydymąsi nuo priklausomybių, bankrotą ir kitus skandalus, į kuriuos ji įsipainiodavo.


Lietuvos rekordai


* Lietuvoje po gimę ketvertukai: 1969 metais Šilutėje gimė Čeponių ketvertukas, 1998 m. Vilniuje - Latukų ketvertukas, 2001 m. - Gancevskių ketvertukas, 2013 metų pradžioje ketvertukas gimė Kaune – trys berniukai ir mergaitė, tačiau šeimos tapatybė (jos prašymu) nebuvo atskleista. 2015 metų rugsėjo 8 dieną tauragiškė Lina Strangienė Kauno klinikose pagimdė keturias mergaites.


* Mažiausias gimęs, išgyvenęs ir sėkmingai užaugęs naujagimis tesvėrė 450 gramų ir buvo 28 cm ūgio.


*Anksčiausiai gimęs ir išgyvenęs naujagimis gimė vos 22 nėštumo savaičių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis