Ar tikrai per pilnatį gimsta daugiau vaikų?

Pilnatis veikia žmones, vaikus – irgi, tą net ir be mokslinių įrodymų žinome kiekvienas iš savo patirties. Ar tiesa yra tai, kad būtent per pilnatį ir gimdymų padaugėja? Liaudyje sklando toks prietaras, o kaip yra iš tiesų?

Pasirodo, tai tėra pramanas. Oliveris Kusas iš Vokietijoje esančio Halės - Vitenbergo martino Liuterio universiteto paneigė šią hipotezę. Mokslininkas su bendraminčiais atliko tyrimą, kurio metu apdorojo 1996 - 2003 metų daugiau kaip 4 milijonų gimdymų duomenis Badeno - Viurtembergo žemėje.


Į šį tyrimą iš viso pateko 470 mėnulio ciklų, ir tai yra išsamiausias iki šiol atliktas tyrimas šia tema. Tyrimo rezultatai aiškūs ir neginčytini: tarp mėnulio fazių bei gimdymų dažnumo nėra jokio ryšio. Neįrodyta, jog per pilnatį gimdymų padaugėja, o per kitas mėnulio fazes jų sumažėja.


Tyrimo metu nustatyta, jog daugiausia gimdymų įvyksta pirmadieniais ir antradieniais. Tačiau kadangi nemaža dalis visų gimdymų baigiasi iš anksto planuotais cezario pjūviais, visai įtikinama, kad šios operacijos paskiriamos savaitės pradžioje, o ne, pavyzdžiui, penktadieniais ar savaitgaliais.


Mokslininkai pastebėjo tam tikrą gimdymų skaičiaus padidėjimą baigiantis rugsėjo mėnesiais. Ir tai turbūt galima logiškai paaiškinti: nėštumas trunka 40 savaičių, ir tie vaikučiai, kurie gimsta rugsėjui baigiantis, pradėti dažniausiai būna kalėdiniu ir naujametiniu laikotarpiu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis