Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Yra sakoma, kad valgant egzotišką maistą su daug, daug aštraus padažo potencialiai stimuliuojama virškinimo sistema ir žarnynas, o tuo pačiu ir gimda – tai gali turėti įtakos sąrėmiams. Vis dėlto tai tėra dar vienas prietaras – nėra jokių mokslinių įrodymų, pagrindžiančių teoriją, kad aštrus maistas skatina gimdymą.


Moterys, kurioms nėštumas prailgo, ieško būdų ir priemonių, kaip paskatinti savo organizmą gimdyti. O visi kas netingi, pateikia įvairiausių patarimų ir rekomendacijų, pagrįstų sutapimais ar nuogirdomis – neva, valgant vienokį ar kitokį maistą ar specialius prieskonius (kuminus, česnaką, ananasus ar aitriąsias paprikas) ar valgant konkrečioje picerijoje tikrai prasidės gimdymas.


Egzistuoja teorijos, teigiančios, kad aštrus maistas gali paskatinti sąrėmius, nes stimuliuoja virškinimo sistemą. Taip pat kai kurie tiki, kad aštrus maistas paskatina hormono prostaglandino gamybą, o šis hormonas, kai jau žinome, paspartina procesą.


Šios teorijos priešininkai nurodo, kad moters žarnynas ir gimda niekaip nėra susiję, tad aštrus maistas negali niekaip paveikti jos nėštumo.


Atsargumo priemonės


Jei, paklausę šio patarimo, gimdysite aštraus maisto prikimštu skrandžiu, tikėtina, kad gali užeiti stiprus pykinimo, vėmimo ar rėmens priepuolis. O blogiausia, kad tai gali labai komplikuoti reikalus, jei prireiktų anestezijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis