Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Seminarus ves Milda Navaslauskaitė – kineziterapeutė, asmeninių ir grupinių treniruočių trenerė, sertifikuota sveikatingumo instruktorė.

Gegužės 3 d. 10.00-12.00 val. Kūdikių masažas ir aromaterapija

Šio seminaro metu išmoksite kūdikių masažo pagrindų, susipažinsite su aromaterapijos taikymu kūdikiams. Išmoksite nuraminti pilvuko dieglių bei atpalaiduoti arba suaktyvinti mažylio raumenis. Seminaras skirtas mamoms (arba tėčiams) su mažyliais nuo 2 iki 9 mėn. amžiaus. Užsiėmimui būtina judesių nevaržanti apranga. Kūdikiui turėkite vystykliuką ir bent vieną kūdikio mėgstamą žaisliuką.

Gegužės 10 d. 10.00-12.00 val. Fizinis aktyvumas po gimdymo

Seminaras skirtas besilaukiančioms ir neseniai gimdžiusioms moterims. Paskaitos metu sužinosite, kaip po nėštumo jaustis puikiai – atgauti anksčiau buvusias kūno apimtis, atsikratyti nugaros skausmų, pagerinti laikyseną. Išgirsite kineziterapeutės patarimų, kaip atpažinti ir koreguoti tiesiojo pilvo raumens išsiskyrimą, sustiprinti pažeistus dubens dugno raumenis. Praktinio užsiėmimo metu išmoksite kineziterapinių pratimų skirtų moterims pirmaisiais metais po gimdymo. Užsiėmimui būtina judesių nevaržanti apranga.

Gegužės 17 d. 10.00-12.00 val Seminaras „Mažylio mankšta"

Seminaras skirtas mamytėms ir tėveliams auginantiems kūdikius nuo 3 mėn. iki 10 mėn. amžiaus. Sužinosite apie kūdikio fizinės raidos etapus pirmaisiais gyvenimo metais.

Mažylio mankštos metu išmoksite bendrauti su kūdikiu per prisilietimą. Nesudėtingais ir linksmais pratimais lavinsite kūdikio motorinę raidą bei patirsite gerų emocijų, stiprinsite visapusišką ryšį tarp Jūsų ir Jūsų mažylio. Užsiėmimui būtina judesių nevaržanti apranga. Turėkite vystykliuką ir bent vieną kūdikio mėgstamą žaisliuką.

Gegužės 22 d. 13.00- 15.00 val. Dubens dugno stiprinimas

Nusilpęs dubens dugnas gali būti netaisyklingos laikysenos, šlapimo nelaikymo, vidaus organų nusileidimo ir kitų fizinių bei psichologinių problemų priežastimi. Paskaitos metu apžvelgsime dubens dugno anatomiją ir funkcijas, sužinosite kaip jis susijęs su kitomis mūsų kūno struktūromis ir kodėl svarbu profilaktiškai stiprinti dubens dugną bei ką daryti atsiradus pirmiesiems jo disfunkcijos simptomams. Praktinio užsiėmimo metu išmoksite taisyklingo kvėpavimo, dubens dugno stiprinimo pratimų, bei įvairių padėčių jiems atlikti. Užsiėmimui būtina judesių nevaržanti apranga.

Gegužės 29 d. 13.00- 15.00 val. Nėščiųjų fizinis aktyvumas

Kalbėsime apie moters kūno pokyčius nėštumo periodu, sužinosite mankštos tikslus skirtingais kūdikio laukimo etapais, išgirsite kaip teisingai mankštintis bei pasirinkti sporto krūvį. Aptarsime pagrindinius mitus susijusius su fizine veikla besilaukiant ir kodėl neverta jais tikėti. Praktinės dalies metu mokysimės mankštos pratimų tinkamų skirtingiems nėštumo trimestrams. Mokysimės taisyklingai atlikti dubens dugno pratimus. Užsiėmimui būtina judesių nevaržanti apranga.

Žindymo kursai, 3 paskaitų ciklas

„Žindymas – tai pati vertingiausia dovana, kurią kūdikiui gali įteikti mama“, – teigia prof. dr. R.Lawrence, naujagimių gydytoja, viena iš visame pasaulyje žinomos Žindymo medicinos akademijos įkūrėjų, Jungtinių Amerikos Valstijų legenda. Šią dovaną kiekvieną įteikia nesuskaičiuojama galybė moterų: vedamos instinktų jos intuityviai pasirenka žindymą dar nėštumo metu, o tuoj po gimdymo net nesusimąstydamos glaudžia mažylį prie krūties. Naujagimis, tik uždėtas mamai ant krūtinės, taip pat iš visų jėgų ieško tų pirmųjų pieno lašų – gyvybės ir meilės eliksyro.

Šiuose kursuose vaikų ligų gydytoja, tarptautinė žindymo konsultantė (IBCLC) Audronė Mulevičienė atskleis žindymo naudą ir privalumus, papasakos apie mamos ir vaikučio pasirengimą žindymui, suteiks praktinių patarimų, ką ir kaip daryti, kad kiekviena šeima galėtų patirti ir sąmoningai išgyventi šį laikotarpį.

I paskaita. Kas? Kur? Kodėl? Kalbėsime, kuo ypatingas žindymas. Aptarsime, kaip žindymui ruošiasi mamos ir vaisiaus organizmas. Nepamiršime motinos pieno savybių, jo teikiamos naudos ir dažniausiai pasitaikančių mitų.

II paskaita. Kaip? Šioje paskaitoje mokysimės, kaip pridėti mažylį prie krūties, kaip dažnai ir ilgai žindyti, kaip suprasti, ar užtenka pieno, ir ką daryti, jeigu tenka išsiskirti su vaikučiu. Judėsime nuo teorijos prie praktikos: su kiekviena mama pasimokysime laikyti lėlę – naujagimį, ją pridėti prie krūties ir pažindyti.

III paskaita. O jeigu? Aptarsime dažniausiai iškylančius klausimus, sunkumus ir būdus, kaip juos įveikti. Visa tai tam, kad kiekviena mama pasitikėtų savo galimybėmis žindyti ir mėgautis žindymu.
Organizuojama viena dalyvių grupė. Kiekvienos grupės dalyvis apsilankys trijuose užsiėmimuose. Kviečiame kursuose dalyvauti ir busimus tėvelius

Daugiau informacijos rasite www.vvsb.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis