Ką veikti su vaikais pirmą rugsėjo savaitgalį

Nauja kuprinė jau pilna sąsiuvinių, pieštukai padrožti, vadovėliai sukrauti, o mažylis, kupinas vasaros įspūdžių, jau nekantrauja susitikti su klasės draugais? Taip, tai pirmosios žaviosios rugsėjo dienos, kuomet į mokyklą ar darželį keliaujame su dideliu noru, kurį tėveliai vis dar gali pakurstyti pažadais apsilankyti smagiuose renginiuose. Taigi, žvilgtelkim, ką mums atnešė rugsėjis.

Šį kartą apžvelgsime savaitgalio renginius ir pradėsime nuo bene svarbiausio renginio skirto visai šeimai - „Šeimų diena 2015“. Šio renginio organizatoriai skatina būti visiems kartu, atrasti laiko augti, mokytis, kurti, žaisti, svajoti. Renginys, vykstantis jau trečius metus iš eilės, šį kartą labiau orientuotas į šeimas auginančias kūdikius, kuriems, kartu su tėveliais, organizuojamos mankštos, važiuosena Danės gatve ir panašiai. Tačiau nuskriaustais neliks ir vyresnieji šventės dalyviai – bus organizuojamas piknikas po atviru dangumi (nepamirškite lauknešėlio), sportinės rungtys, koncertuos muzikuojančios šeimos, vyks loterija – tad nuobodžiauti tikrai nebus kada. Viskas, kas geriausia – gimsta iš meilės, tad susitinkame jau šį šeštadienį Danės skvere, Klaipėdoje meilės kupiname renginyje!

Na, o kas patingės keliauti iki Klaipėdos, užsukite į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kuriame vyks Dviračių žygis. Jo metu ne tik užsiimsite aktyvia sportine veikla, bet taip pat pažinsite etnografinius regionus. Dviratininkai nuo muziejaus ūkinių vartų startuos 12 val., apvažiuos Aukštaitijos gatvinį rėžinį kaimą ir vienkiemį, pasuks į Dzūkijos bendrę ir aplankys sodybą, kurioje apsistodavo gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Toliau dalyviai susipažins su Suvalkijos sodyba, suks link Žemaitijos, ten pat aplankys apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus Kauno marių vaizdas ir galiausiai finišuos muziejaus miestelyje. Trasos ilgis (7,5 km) bus nuvažiuotas nejučiomis, o kur dar paskatinimai įvairiais prizais ir palaikančiųjų šūksniai! Jau šį šeštadienį visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis muziejuje, 11 valandą.

Turbūt visi, kas auginate mažuosius, esate bent jau viena ausimi girdėję (tikime, kad dauguma ir skaitę) apie kone jau legenda tapusią mergaitę Kakę Makę. O ar girdėjote, jog Valstybiniame Jaunimo Teatre jau kuris laikas yra rodomas spektaklis „Kakė Makė“? Jeigu dar ne – puiki proga čiupti savo mažuosius ir apsilankyti šiame renginyje. Pamokančios, linksmos istorijos ir nepaprasta mergaitė, gyvenanti paprastą, smagų vaiko gyvenimą. Daug žaidimų, veiksmo, dainų ir neblėstančios fantazijos. Anot režisierės V. Kuklytės, šis spektaklis apie darnią šeimą, kurioje tėtis ir mama myli vienas kitą, o svarbiausia - nebijo savo santykių parodyti prie vaiko, nebijo apsikabinti vienas kito ir vaiko šalia. Nuostabi istorija, kuri, tikime, nuskaidrins šio šeštadienio popietę.

Atėjus rugsėjui, kartu su juo į teatro scenas atėjo ir spektakliai. Labai tuo džiaugiamės ir pristatome dar vieną Vilniaus teatro „Lėlė“ šedevrą - spektaklį „Daktaras Dolitlis“. Šis spektaklis skirtas vaikams, tačiau jį puikiai supras ir tėveliai – juk visiems kartais taip nutinka, jog su žmonėmis, atrodo, būna sunkiau susikalbėti nei su gyvūnais. Su tuo susidūrė ir daktaras Dolitlis, kuris metė gydęs išlepusius ir nedėkingus savo miestelio žmones, o visą talentą ir širdį atidavė pagalbos reikalingiems gyvulėliams ir neliko nuviltas. Jau šį šeštadienį nuostabūs “Lėlės” teatro aktorių persikūnijimai, nostalgiški personažai bei žavi istorija – visa tai Jūsų akims ir ausims.

Dar viena nuostabi knygos „ekranizacija“ – Plėšikas Hocenplocas – Jums ir Jūsų mažiesiems spektaklių mylėtojams. Šmaikšti, nuotykių kupina istorija ir legendinės bardo S. Mykolaičio dainos – jau šį sekmadienį Vilniaus Kamerinio Teatro scenoje. Spektaklis pasakoja apie du neišskiriamus draugus – Kaspariuką ir Zepuką bei jų pasiryžimą sugauti plėšiką Hocenplocą, kuris pagrobė močiutės branginamą kavos malūnėlį. Tačiau, nelaimei, jie pakliūva į plėšiko Hocenploco ir galingo bei pikto burtininko Petrozilijaus Cvakelmano rankas. Kas bus toliau - sužinosite tik apsilankę spektaklyje. Beje, ko tikrai bus – tai daug juoko!

O desertui palikome renginį patiems mažiausiems - Zuikių mokykla! Sekmadienį, apsilankę Lietuvos zoologijos sode, papulsite ne kur kitur, o į Zuikių mokylą, kurioje bus patikrintos ne tik Jūsų žinios, tačiau galėsite sudalyvauti ir varžybose bei laimėti puikių prizų. Čia vyks estafetė vaikams „Pažink gyvūnus“, veidukų paišymai, fotosesijos su zuikučiais, koncertuos vaikų pop grupės ir dar daug smagių užsiėmimų mažiesiems dalyviams. Taigi, visi kviečiami stoti į zuikių mokyklą!

Nors vasara oficialiai baigta, bet laisvalaikio aruodas pilnas renginių! Atsipūskite po darbų ir mokslų – Kur.lt svetainėje rasite daug pasiūlymų, ką nuveikti mieste, kokiuose spektakliuose apsilankyti ir kuo nudžiuginti save ir savo artimuosius. Kur.lt – už turiningą laisvalaikį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis