Šio savaitgalio spektakliai ir filmai vaikams

Kas gali būti geriau už turiningai praleistą laiką su brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis - šeima? Šią savaitę gausu edukacinių renginių, spektaklių ir kino filmų, kurie bus įdomūs ir mažiesiems, ir šiek tiek vyresniems, ir suaugusiems, tad į kultūrines miesto erdves ženkite su tais, kurie jums svarbiausi!

Tikriausiai ne vienam knieti į tos kone mistinės ir paslaptingos vietos - teatro užkulisius pažvelgti iš arčiau, todėl turime gerą naujieną! Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aušra Pukelytė sukūrė spektaklį, pavadinimu Ekskursija į teatro vidų", skirtą supažindinti vaikus ir jaunimą su vidine ir nematoma teatro dalimi. 

Jau ketvirtadienį Jūsų laukia kelionė į grimo ir persirengimo kambarius, siuvyklą, kostiumų sandėlį, milžiniškas dekoracijų laikymo patalpas. Bevaikštinėdami sutiksite įvairių spektaklių personažų, o teatro grimuotojų dėka bus galima patiems pasiversti kokiu nors personažu ar pasimatuoti įmantrius kostiumus. Viską vainikuos Aušros Pukelytės vaidinama pasaka apie išmintingąją princesę, kurios metu galima pamatyti visas spektaklių metu naudojamas technines įmantrybes ( renginio organizatorius - Valstybinis jaunimo teatras).

***

Šeimai palankus Kauno miesto muziejus skelbia šeimų savaitgalius! Jau šį šeštadienį jis kviečia praleisti laiką drauge su savo artimiausiais žmonėmis renginyje „Kauno Tauro nuotykiai" ir daugiau sužinoti apie Kauno istoriją. Lydimi Kauno miesto muziejaus simbolio tauro, smagiai keliausite po miesto istoriją, žaisdami netradicinį stalo žaidimą, o čia, kaip ir kiekvienoje istorinėje kelionėje, bus ir pakilimų, ir nuopuolių. Dabar žodžiai „mokytis" ir „pramogauti" tampa sinonimais (renginio organizatorius - Kauno miesto muziejus)!

***

Laidos „Gustavo enciklopedija", kurią pamėgo ir vaikai, ir suaugę, personažai  Gustavas bei profesorius Velykis Kalėdauskas kviečia leistis į linksmą, ironišką ir įspūdingą gyvenimo kelionę!

Filme „Gustavo nuotykiai"  jie imsis kvapą gniaužiančios misijos – surasti dingusį lakūną, į Lietuvą gabenusį seniai prarastą LDK laikų relikviją. Jiems padės ne mažiau pamilti herojai – Robinzonas Kruzas, Baronas Miunhauzenas, kapitonas Nemo, nykštukas Benas ir kiti.

Kino juostoje išvysite garsių Lietuvos kino, teatro ir muzikos žvaigždžių, kurie įkūnys mylimus ir dar neregėtus personažus. Spalio 18 d. pažinkite pasaulį kartu su jais ir patirkite fantastiškų nuotykių žemėje, vandenyno gelmėse ar netgi kosmoso platybėse (renginio organizatorius – Skalvijos kino centras)!

***

Jaunųjų režisierių filmo, sukurto remiantis tikrais faktais, "Pažadas" istorija sukasi apie vyresnio amžiaus mokinius Lilę ir Janeką, kurie visais įmanomais būdais stengiasi kuo greičiau įžengti į suaugusiųjų pasaulį. Gvildenamos temos, aktualios paaugliams ir jų tėvams, padės į daugelį dalykų pažvelgti iš šono, todėl šeštadienio popietę galėsite praleisti ne tik maloniai, bet ir prasmingai (renginio organizatorius -  Kino pasaka).

***

Jo vardas Karlsonas ir jis gyvena ant stogo. Girdėta? Spektaklyje „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo" sutiksite berniuką Mažylį bei jo naująjį draugą, kuriam ant nugaros burzgia mažas propeleris. Be smagių šunybių ir išdaigų spalio 18 d. jau klasika tapusiame kūrinyje apsieita nebus (renginio organizatorius - Raganiukės teatras)!

***

O jeigu spalio 19 d. įprastą spektaklį pakeistume šokio spektakliu? „Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas?", - retoriškai klausia šokio spektaklio „Mozaika" organizatoriai. Čia aktoriai keliaus per skirtingus vaiko raidos etapus, pasitelkdami mažiesiems suprantamą kalbą ir judesius, o juos lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius (renginio organizatorius - „Dansema" šokio teatras").

Spektakliai vaikams - visuomet žavūs savo spalvingumu ir išradingumu, tačiau svetainėje www.kur.lt galite rasti įvairaus tipo renginių - belieka tik nuspręsti, ko norite - kultūros dozės, popietės su šeima ar siautulingo vakarėlio naktiniame mieste - dabar atrasti savo renginį lengviau!

Fausta Marija Leščiauskaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis