13 pasiūlymų, ką su šeima nuveikti šį savaitgalį

Kartu su pavasariu į mūsų portalą sugrįžta ir tradicinė savaitgalio šeimai draugiškų renginių apžvalga. Jeigu žinote įdomų renginį, į kurį galima nueiti su šeima ir su vaikais, visada laukiame informacijos el.p. tavovaikas@delfi.lt.

Vilnius

46-ajį kartą balandžio 5 -ąją, šeštadienį, vyks fizikų dienos „FIDI“. Nuo 10 ryto Saulėtekio alėjoje prie fizikos fakulteto atsidarys vadinamasis „Fizlendas“, savotiškas "atrakcionų parkas", kur atėjusiųjų lauks daug pramogų. 15 val. miesto gatvėmis vyks šventinė eisena.

DELFI / Kiril Čachovskij

Balandžio 5 d. šeštadienį Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks jubiliejinis dešimtasis šokio festivalis „Ant stogo". Didžiojoje scenoje pasirodys per 1000 jaunųjų šokėjų iš visos Lietuvos šokio studijų, kultūros ar laisvalaikio centrų, bendrojo lavinimo mokyklų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Po žiemos bunda alkanos erkės
Paprastas būdas stiprinti imunitetą

„Vaikai mėgsta šokti, jiems patinka pasirodyti scenoje. Jau dešimtį metų gyvuojantis mažųjų šokėjų festivalis „Ant stogo" puikus to įrodymas, - pasakoja Vilma Smaliukienė, viena iš šio festivalio organizatorių. - Kaskart stengiamės sukurti vaikams ką nors naujo. Šiais metais jaunieji šokėjai galės patys, iš salėje susirinkusių žiūrovų, pasirinkti keletą komisijos narių, nepabūgusių scenoje pademonstruoti savo šokio gabumų bei kompozicijos ar choreografijos išmanymo. Tyrimais įrodyta, kad šokis ugdo vaikų matematinius gebėjimus bei skatina loginį mąstymą, taip pat ugdo emocines bei socialines kompetencijas, tokias, kaip pasitikėjimas savimi, improvizacija bei kūrybiškumas".

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas" (Vilniaus mokytojų namai) balandžio 3 dieną atsidarė paroda „Kai aš mažas buvau 2" . Žinomų Lietuvos menininkų ankstyvosios vaikystės piešiniai sudomins ne tik jaunuosius lankytojus, kuriems bus įdomu palyginti dabarties tendencijas, temas ir technikas su buvusiomis prie 3-5 dešimtmečių, bet ir suaugusiųjų visuomenę, nostalgiškai pažadintą sugrįžti į praeitį. Parodos dalyviai: Rimas Zigmas Bičiūnas, Eglė Ganda Bogdanienė, Rūta Katiliūtė, Aistė Kirvelytė, Sigita Maslauskaitė, Jūratė Stauskaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Arvydas Šaltenis, Saulius Valius, Mikalojus Vilutis. Taigi, kaip vaikystėje atrodė šių žinomų menininkų piešiniai?

Rūtos Katiliūtės vaikystės piešinys. Organizatorių nuotr.

Žaislų muziejus" Vilniuje kviečia į savaitgalio dirbtuves. Balandžio 5, šeštadienį, 12-14 val. kviečia pasigaminti spalvingas pavasario gėles ir pasipuošti savo žaidimų kambarį, o balandžio 6, sekmadienį, 12-14 val. - išmokti iš popieriaus pasigaminti margą pirštų gaudyklę. Dirbtuvės nemokamos, užtenka nusipirkti muziejaus bilietą.

Beje, šią savaitę mus pasiekė žinia, jog tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje vykstančiuose geriausių pasaulio vaikų muziejų rinkimuose, "Žaislų muziejus"  tapo finalininku - pateko į geriausiųjų pasaulio vaikų muziejų dešimtuką, drauge su Graco (Austrija), Tel Avivo (Izraeilis), Konak (Turkija), Kopenhagos (Danija) ir kitais muziejais. Geriausiųjų vaikų muziejų rinkimai vyksta jau trečius metus. Prieš įteikiant apdovanojimą pusę metų profesionalai komisijos ekspertai vertina kandidatus iš viso pasaulio. Pagrindinis vertinimo kriterijus - muziejaus ar atskiros ekspozicijos kūrybinis pritaikymas vaikams iki 14 metų. Šiemet tarptautinė komisija išrinko 10 finalininkų, tarp kurių atsidūrė ir Vilnius.

Žaislų muziejaus eksponatas. Organizatorių nuotr.

Balandžio 6 dieną Pilaitėje rengiama pirmoji (Ne)perskaitytų knygų mugė - Nelik Bee knygos! Beepart kūrybinėse dirbtuvėse (Smalinės g. ir Vydūno g. sankirta) bus galima pirkti/parduoti, gauti dovanų/dovanoti, keistis perskaitytomis ir neperskaitytomis knygomis, žurnalais, CD ir DVD, vinilinėmis plokštelėmis, stalo žaidimais ir dėlionėmis.

Kol tėvai vartys ir rinksis mugės knygas, vaikai galės dalyvauti knygelių kūrimo dirbtuvėlėse. Jas ves kūrybiškumo ugdymo mokytoja Rūta Udraitė-Mikalauskienė. Knygelių kūrimo pradžia - 12 val., o pabaiga - 13.30. Nuo 14 val. pokalbis „Kas yra kokybiška vaikų literatūra?". Dalyvaus rašytojos Laura Sintija Černiauskaitė ir Asta Plechavičiūtė, kalbininkė Aurelija Gritėnienė, vertėjas Laimantas Jonušys, LRT diktorė, laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė (teta Beta), vaikų literatūros tyrinėtojas ir kritikas Kęstutis Urba. Nuo 15 val. Ingrida Narbutaitė ir Vilma Kilinskienė pristatys knygelę vaikams „Pasaulis man šviesus". Mugės metu veiks knygų skirtukų paroda. Visi renginiai nemokami.

Klaipėda

Balandžio 6 dieną pirmą kartą klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į “Uodo Šeimos Turgelį”. Jame esami ir būsimi tėveliai dalinasi šeimyniniais džiaugsmais, vaikučiai prisipildo žaismingų emocijų, o nebenaudojami daiktai atranda naujus namus! Tai kas sena ar įprasta, kažkam tampa nauja ir pirmąkart patirta – tebūnie tai žaislas, drabužis, namų apyvokos daiktas ar naudingas patarimas. Pramogų kampelyje su mažaisiais užsiims vaikiški personažai, vaizduotę lavins kūrybinės dirbtuvėlės. Turgelyje lauks ir gerumu pasidalinti kvies gerumo tinklas "Pagalba daiktais" ir beglobių gyvūnų asociacija. Organizatoriai teigia: “Sekmadienis – šeimos diena, tad leiskime ją drauge!”. Įėjimas į renginį nemokamas, jis vyks LCC tarptautiniame universitete, Michealsen centre, Kretingos g. 36, nuo 11 iki 15 val.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai kviečia į edukacinius užsiėmimus. Juose galima bus ruošti suvenyrus artėjančioms Šv. Velykoms, gilintis į meno teoriją bei prasmingai praleisti savaitgalio popietes su vaikais. Balandžio 5 d. 12 val. vyks šeimų savaitgalis „Piešimas parodoje". Edukacinių užsiėmimų kainos: suaugusiesiems - 6 Lt, vaikams - 3 Lt.

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į renginių ciklą "Velykų belaukiant". Balandžio 4 dieną 17 valandą vyks "Popieriaus karpinių pradžiamokslis", kuriame gali dalyvauti visa šeima, o balandžio 5 -ąją 11 valandą smalsios šeimos su vaikais kviečiamos į "Edukacinius margučių marginimo užsiėmimus".

Kaunas

Kaune balandžio 3-5 dienomis duris atveria kelias dienas veiksiantis vabzdžių restoranas. Jame bus galima nemokamai paskanauti svirplių, skruzdėlių ir kitų gardumynų. Parodos „Agrobalt" metu bus laukiami lankytojai, įveiksiantys savo baimes ir išdrįsiantys paragauti lervų, svirplių ir kitų vabzdžių. Meniu skamba gal ir nepatraukliai, tačiau nustatyta, jog degustuojami vabzdžiai turi daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų: baltymų, geležies, cinko, kalcio ir naudingų riebalų. Kenkėjų restoranas veiks balandžio 3-5 dienomis nuo 10 iki 18 val. Kaune, Žalgirio arenoje, parodos „Agrobalt" metu.

Valgomi vabdžiai "Agrobalt" parodoje
DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Kaune vykstančioje parodoje „AgroBalt" vaikų laukia specialiai jiems įrengtas Vaikų kaimas. Mažųjų čia laukia įvairios atrakcijos ir pažinimo džiaugsmas. Vaikų kaime jie galės smagiai praleisti laiką: bandyti melžti plastikinę karvę, pajodinėti poniu, piešti, palakstyti tarp šieno kupetų aplink klėtelę, pasigrožėti čia gyvenančiais triušiukais ir kalakutu. Kadangi paroda vyks artėjant Šv. Velykoms, vaikai klėtelėje galės net kiaušinius dažyti.

Mamų mugė šį savaitgalį organizuojama Kaune. Pirmoji pavasario-vasaros sezono mugė vyks balandžio 3-5 dienomis „Megoje". Balandžio 11-13 dienomis "Mamų mugė" vyks Vilniuje. Tai yra didžiausia vaikų ir nėščiųjų prekių mugė Lietuvoje, vienijanti 20 tūkst. šeimų. Jos tikslas ugdyti atsakingą vartojimą, savanorystę, remti vaikus auginančias šeimas.

Akimirka iš rudenį vykusios "Mamų mugės"
DELFI / Tomas Vinickas

Jonava

Balandžio 6 dieną 11 val. Jonavos kultūros centro Mažojoje salėje vyks „Mažųjų ropliukų" lenktynės. Varžybose dalyvaus mažyliai, kurie dar nevaikšto, tik ropoja. Šį renginį jau jau antrus metus organizuoja VšĮ vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras Jonavoje. Pernai metais finale dalyvavo Jonavos, Ukmergės ir Kėdainių mažyliai, o šiais metais kviečiami mažieji lenktynininkai iš VISOS Lietuvos. Renginys kupinas vaikų klegesio bei žaismingai nusiteikusių palaikymo komandų. Visi dalyviai apdovanojami prizais.

Akimirka iš pernykščių varžybų. Organizatorių nuotr.

Dzūkija

Dzūkijos nacionalinis parkas balandžio 4-5 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja stovyklavimo gamtoje sezono atidarymą. Gamtos festivalis Dzūkijos nacionaliniame parke į gryną orą kviečia ne tik užkietėjusius gamtininkus, bet ir pasyvesnius gamtos bičiulius, iki šiol nedrįsusius kelti kojos į legendomis apipintus Čepkelių raistus. Renginio metu patyrę gamtos fotografai mokys pagauti geriausią dinamiškos gamtos kadrą, vyks ekskursijos po Čepkelių raistą. Po atviru dangumi, Čepkelių rezervate ilgalaikis Dzūkijos nacionalinio parko gamtininkas Eugenijaus Drobelis pristatys naujausią savo knygą „Vidur girių".

Vakarėjant prie parko direkcijos įsikurs dzūkiškų gardėsių turgelis, o parko kultūrologė papasakos šiurpių pelkėje nutikusių istorijų. Gamtos festivalio metu vyks ir kasmetinė gervių apskaita. Dzūkijos gamtininkai drąsiai laužo mitą, esą palapinių sezoną pradėti galima tik nuo Joninių ir skelbia, kad miškas visus nuotykių ieškotojus priima ištisus metus. O pradedantiesiems ir mažiesiems gamtininkams saugus nakvojimo miške sezonas prasideda vos pražydus pirmosioms šilauogėms. „Tai pats romantiškiausias laikas nakvoti palapinėje miške, dar nėra uodų, o aplinkui čiulba vasaroti sugrįžę paukščiai" - sako Baltijos Aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas. Renginys nemokamas.

Gervė Dzūkijos nacionaliniame parke. Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis