Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių grupių. Socialiniai tinklai pilni gražių ar pagražintų vaizdų, tačiau tikrovė kartais būna kitokia. Atrodo, galime pasmerkti mamą, kas šiais laikais gali palikti savo vaiką nakvoti darželyje?..

Pasakoja darželio–mokyklos „Saulutė" vedėja Andželika Selezniova.

„Dabar jau nebėra tokių vaikų, kurie gyventų darželyje visą savaitę, bet esu mačiusi liūdnų istorijų seniau, kai vaikas mamą pamatydavo tik po penkių dienų, būdavo labai graudu. Jei šeimoje viskas gerai, tėvai tikrai atranda laiko net ir dirbdami slenkančiu grafiku pasiimti vaikus namo. Jeigu negali naktį, gali ateiti dieną ir pabūti su vaiku arba net pasiimti ir atvesti tik pernakvoti. Galima visaip suktis, kad vaikas nesijaustų pamirštas ar paliktas, tik noro reikia.

Tėvai tikrai sąmoningi ir šiaip sau, kad norėtų pailsėti nuo savo vaiko ir užsiimti tik savimi, bent jau mūsų darželyje tokių nėra."

Daugiau apie tai skaitykite naujausiame „Tavo vaikas" žurnale (nr. 4), str. „Grįšiu po dviejų naktelių".

TAVO VAIKAS

„Seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose", – sako psichoterapeutas Andrius Kaluginas str. „Vaikas tėvų lovoje".

TAVO VAIKAS

Turbūt nerastume šeimos, kurioje mažylis, bandydamas tėvų nustatytas taisykles, dažniau ar rečiau neišveda jų iš pusiausvyros. „Pykčio priešnuodis – meilės ir atjauta, – sako klinikinė psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė. – Jei mes bent akimirkai sustosime, į vaiko elgesį pasižiūrėsime su atjauta, kad taip jis mums siekia kažką pasakyti, ko gero, pyktis atitols, atsiras noras savo mažylį suprasti". Daugiau patarimų tėvams – str. „Kai pyktis liejasi laisvai".

TAVO VAIKAS

„Mano patarimas – pratinti vaikus nuo mažų dienų dalyvauti šeimos susirinkime, kai skirstomi šeimos pinigai. Nebijokite žodžių, tarkim, „biudžetas, pelnas, išlaidos, pajamos, rinka ir pan.", – pataria tėvams psichologė Jūratė Bortkevičienė str. „Pinigai pinigėliai".

TAVO VAIKAS

„Nors ir kaip vaikai mėgsta šokoladu glaistytus sūrelius, jie gali būti tik kaip desertas" , – sako gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė ir pataria mamai, į ką atkreipti dėmesį skaitant etiketę. Str. „Gal deserto?"

TAVO VAIKAS

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis