Būrelių ir užimtumo mugėje - ir edukaciniai seminarai tėvams

Rugsėjo 3 d. Vilniuje, o rugsėjo 10 d. Kaune vyks unikalus projektas ir pirmoji Lietuvoje būrelių bei užimtumo mugė „Z vaikai“. Čia vyksiantys edukaciniai seminarai tėvams, kūrybinės dirbtuvės, meninės veiklos, o taip pat ir įėjimas į renginį yra nemokami.

"Pagrindinis renginio tikslas – tinkamai ir kryptingai užimti vaikus, suteikti jiems kuo daugiau galimybių ugdyti savo gebėjimus ir siekti svajonių, - sako Meda Kišonė, kuriai renginio idėja kilo iš praktikos: Ieškodama savo dukrai būrelių susidurdavau su nepatogumais greitai ir efektyviai surasti būrelį. Tuomet ir kilo idėja suorganizuoti renginį, palengvinantį ne tik būrelio paieškas, bet ir padėsiantį susiplanuoti užimtumą visiems metams".

“Z vaikai” projekto metu vienoje vietoje bus galima rasti įdomiausius būrelius, sporto ir meno mokyklas, lavinamuosius žaislus, "protingas" knygas, naujiems mokslo metams skirtas prekes bei daug smagaus ir naudingo laiko.

Lankytojų lauks išskirtinė programa, kurios metu vaikučiai galės sudalyvauti dirbtuvėse, estafetėse, knygelių pristatymuose ir susitikti su knygų autoriais. Kiekviename stende dalyviai pasiūlys išbandyti jų veiklas, kad būtų lengviau atsirinkti sau patinkantį būrelį.

"Norime skatinti tėvų sąmoningumą auklėjant vaikus, todėl kviečiame tėvelius apsilankyti profesionalių lektorių seminaruose apie “Z” kartos vaikus, jų auklėjimą, kaip su jais sutarti ir geriau suprasti", - sako M. Kišonė.

Psichologas, neformaliojo ugdymo specialistas Tomas Rakovas kalbės apie neformaliojo ugdymo naują ir iššūkius, maisto technologė Raminta Bogušienė patars, kaip vaikams suformuoti sveikatai palankios mitybos įpročius, o finansų ekspertė Milana Jonikienė - kaip mokyti vaikus apie pinigus. Tai tik dalis ekspertų, kurie kalbės apie aktualiausias tėvams problemas bei iššūkius.

Prie šios iniciatyvos prisijungė Vilniaus bei Kauno miesto savivaldybės, knygynas "Pegasas", pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams "Vaikų linija", kurie kvies prisidėti prie savanoriškos veiklos. Taip pat Lietuvos policija, kurie kartu su policijos bičiuliu Amsiumi kvies vaikus į mobilią saugaus eismo mokyklą, vyks kinologų su šunimis pasirodymai, o mažieji galės iš arčiau pamatyti ir atsisėsti ant galingiausių policijos motociklų.

"Šiais metais dėmesio skirsime ir negalią turintiems vaikams: bus pristatomos knygelės neregiams ir silpnaregiams vaikams, būreliai autistams, ADHD - dėmesio deficito ir kitų specialiųjų poreikių turintiems vaikučiams", - sako M. Kišonė.

Būrelių ir užimtumo mugė "Z vaikai" Vilniuje vyks rugsėjo 3 dieną, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, o rugsėjo 10 d. - Žalgirio arenoje Kaune.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis