Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Fenomenas – taip reikėtų apibūdinti visa tai, kuo tapo vaikų mylimas Kakės Makės personažas, kurį žino bene visi Lietuvos vaikai, tačiau gyvai dar ne visi neturėjo progos pamatyti.

Leidykla „Alma littera" kartu su režisiere Virginija Kuklyte pristato naujieną – gastroliuojančio teatro spektaklįKakė Makė ir atversta knyga", kuris turo metu aplenks didžiuosius šalies miestus ir pradžiugins ilgai Kakės Makės laukusius gerbėjus mažesniuose miesteliuose.

Organizatorių archyvas

Naujausias Kakės Makės spektaklis pastatytas pagal dvi rašytojos Linos Žutautės knygas „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota" bei „Kakė Makė ir pabėgusios ausys".

Gastroliuojančio teatro spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Virginija Kuklytė su Kakės Makės personažu susiduria jau trečią kartą – ji režisavo pirmuosius du spektaklius – „Kakė Makė" ir „Kakė Makė ir pavogtas laikas". Iki šių metų pabaigos naujasis spektaklis „Kakė Makė ir atversta knyga" aplankys daugiau nei 30 skirtingų miestų. Kūrybinė komanda pasiryžusi Kakę Makę supažindinti su jos dar nemačiusiais gerbėjais.

Organizatorių archyvas

Leidyklos „Alma littera" vadovė Danguolė Viliūnienė atskleidžia, jog gastroliuojančio teatro spektaklio kūrimui buvo rimtai ruošiamasi, o aktorių komanda buvo renkama itin atsakingai pagal tris kriterijus – muzikalumą, profesionalumą ir patirtį dirbant su vaikais.

„Mintis kurti šį spektaklį brendo senokai. Per tą laiką atsirado daugiau Kakės Makės knygelių, o vaikai susipažino su naujais personažais, kurių ankstesniuose spektakliuose dar nebuvo. Buriant aktorių trupę, svarbiausia buvo pasitikėjimas ir profesionalumas. Norėjome sukurti spektaklį, kuris atspindėtų dabartinį Kakės Makės pasaulį su naujais, tačiau vaikų jau pamiltais personažais", – sako D. Viliūnienė.

Anot leidyklos vadovės, aktoriai dirbantys su vaikais puikiai supranta vaikų psichologiją ir elgseną, todėl sugeba juos sudominti bei užmegzti bendrą kalbą: „Nors aktoriai spektaklio metu tiesiogiai nebendrauja su žiūrovais, tačiau jų perteikiama emocija paliečia kiekvieną atvykusį į spektaklį".

Organizatorių archyvas

D. Viliūnienės teigimu, šiame spektaklyje, kaip ir knygose, tėvai kartu su 4–9 metų amžiaus vaikais galės išmokti kūrybiškai spręsti kasdienius iššūkius.

Organizatorių archyvas

„Naujausias Kakės Makės spektaklis leidžia į įprastas gyvenimo situacijas pažvelgti kiek kitaip ir žaismingiau įveikti kylančius iššūkius. Iš knygelių į sceną žengia daug žinomų personažų, tačiau netrūksta ir naujų vaikus valytis dantis moko Dantukų fėja, o stebina net iš mėnulio atskridę trys nykštukai. Įdomu tai, kad šiame spektaklyje ypatingas dėmesys skiriamas interaktyvioms dekoracijoms, kurios tampa svarbi vaidinimo dalis", pasakoja D. Viliūnienė.

Organizatorių archyvas

Artimiausi numatomi Kakės Makės spektakliai – balandžio 28 d. Kretingoje ir Rietave, balandžio 29 d. – Palangoje.

Organizatorių archyvas

Spektaklyje vaidina: Paulė Konstancija Giniotaitė, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Rokas Petrauskas, Šarūnas Navickas, Šarūnas Gedvilas, Leonas Milius, Eimantas Pakalka, Laurynas Jurgelis, Marta Lipčienė, Martyna Kerpytė. Spektaklio kompozitorius – Faustas Venckus, choreografiją kūrė Sigita Mikalauskaitė, kostiumus siuvo dailininkė Vita Eidimtaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis