Kūdikis, kuris gimė sverdamas tik 258 gramus, išrašomas iš ligoninės

Neįtikėtinas medicinos stebuklas Japonijoje: čia gimęs vos 258 gramus svėrės naujagimis išgyveno ir šiomis dienomis išrašomas į namus.

Berniukas, kuris gimė pernai Japonijoje sverdamas tik 258 gramus, bus išrašytas iš ligoninės. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas NHK, remdamasis Nagano prefektūros vaikų ligoninės gydytojais.


Nėštumo laikotarpiu kūdikio motina susirgo hipertenzija, ir medikai nerimavo dėl jo vystymosi įsčiose. Praėjusių metų spalį, 24-ąją nėštumo savaitę, gydytojai priėmė sprendimą atlikti cezario pjūvį.


Mažylis išvydo dienos šviesą sverdamas tik 258 gramus. Tai - mažiausias pasaulyje naujagimių, kurie išgyveno ir galėjo normaliai vystytis, svoris.


Pasak mamos, kūdikis buvo toks mažas, kad buvo baugu jį net paliesti. Gydytojai taip pat prisimena pirmųjų savaičių sunkumus: berniukui buvo sunku daryti lašelines, nes jo kraujagyslės buvo plonesnės už adatą.


Dabar berniuko ūgis - 43 centimetrai, o svoris - 3374 gramai. Manoma, kad šeštadienį jis paliks ligoninę.


Pasaulyje užfiksuoti tik 23 atvejai, kai kūdikiai, kurie gimė nesverdami 300 gramų, išgyveno. Tarp jų - tik keturi berniukai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis