Muziejų naktis – jau šį savaitgalį: 10 renginių, kur laukiamos šeimos su vaikais

(1)

Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena. Šia proga kasmet Europos muziejai susiburia į iniciatyvą atverti ekspozicijų erdves nakčiai. Todėl gegužės 18 d. šeštadienį daugelis Lietuvos muziejų atveria duris nemokamam lankymui ir kviečia pamatyti parodas, ateiti į edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, parodas ir pan. Jūsų dėmesiui – 10 muziejų, kurie ypač laukia šeimų su vaikais.

Muitinės muziejus, Vilnius


Jeigu nesate buvę šiame muziejuje, Muziejų naktis – puiki proga apsilankyti. Muitinės muziejuje rasite įdomiausių daiktų, kurie būna konfiskuojami muitinės pareigūnų. 20 val. lankytojai kviečiami į paskaitą apie šunų dresūrą bei kinologų darbo užkulisius, o 21 val. aikštelėje priešais Muitinės muziejų vyks Artūro Zalecko ir jo augintinio Žiauriai Gero pasirodymas. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptas nelegalias prekes. Viso vakaro metu bus galima apžiūrėti Muitinės mobiliosios grupės automobilį. O juo patruliuojantys pareigūnai papasakos, kokių priemonių imasi ir kaip aptinka bei ardo kontrabandininkų slėptuves. Išankstinė registracija į Muitinės muziejų nebūtina. Visos lankytojų laukiančios pramogos ir ekspertų konsultacijos bus nemokamos. 


Muziejų naktis Muitinės muziejuje
Muziejų naktis Muitinės muziejuje
Organizatorių archyvas


Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kaunas


2019-ieji – Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metai. Lietuvos Nepriklausomybės kovos yra svarbus Lietuvos ir jos kariuomenės istorijos etapas. Jos įrodė, kad pradėta kurti Lietuvos kariuomenė yra pajėgi atremti bet kokį agresorių, net ir daug stipresnį, o dėka savanorių ir karių, ryžtingai stojusių ginti savo Tėvynės, Lietuva išsaugojo Nepriklausomybę. Per šią muziejų naktį turėsite išskirtinę galimybę praeiti visą savanorio kelią – nuo šaukimo tapti savanoriu iki mūšio fronte.


Jūsų kelionė 1919 m. savanorio keliu prasidės jau muziejaus sodelyje. Susipažinę su to meto aplinkos ypatumais sutiksite savanorį, kuris pakvies Jus pradėti išbandymų kelią – praeiti komendantūrą, pasitikrinti sveikatą ir gauti žaidimo lapą. Patvirtinus, kad esate sveikas, pradėsite ruoštis tapti kariu – žengsite į muziejų, kuriame Jūsų lauks ginklininko instruktažas – turėsite susipažinti ir išmokti užtaisyti ginklus. Po instruktažo Jūsų lauks kitas iššūkis – ne tik susipažinti su įvairiais to meto daiktais, bet ir atrinkti reikalingus savanoriui. Taktiniai pamokymai ir žinių įtvirtinimas – trečiasis savanorio išbandymas. Praėję šiuos tris punktus būsite pasiruošę pagrindiniam ir svarbiausiam išbandymui – mūšio frontui, kuriame patikrinsite savo taiklumą su pistoletu „Mauser C96“. Visuose punktuose ant muziejaus sodelyje gauto žaidimo lapo turėsite rinkti antspaudus, o atnešę juos į pirmąjį tašką – komendantūrą – būsite apdovanoti.


Sunkius išbandymus palengvins šaunios pramogos – galėsite įsiamžinti fotobūdelėje, apsilankyti poilsio erdvėje, kurioje Jūsų lauks Kauno technologijos universiteto komanda ir leis išbandyti interaktyvius žaidimus, o jau sutemus išvysite magišką iliuzionisto pasirodymą ir turėsite progą muziejuje pasivaikščioti visiškoje tamsoje, nes eiti miegoti anksti nesiruošiame. Tad gavęs šaukimą nedvejok, ateik į muziejų, išbandyk savanorio kelią ir sudalyvauk magiškos nakties nuotykiuose.


Programa:


20.00–20.10 – iškilmingas renginio atidarymas

20.00–23.00 –virtualios realybės ir fotopramogų išbandymas

20.00–24.00 – aktyvus žaidimas „PRAEIK SAVANORIO KELIU“

21.00–21.30 – vakaro varpų koncertas

24.00–01.00 – magiškas iliuzionisto pasirodymas

01.00–02.00 – pažintis su muziejumi tamsoje
Medininkų pilis


Medininkų ekspozicija bus lankoma nuo 18 iki 22 val. Medininkų pilies kieme 18.45–19.15 visi norintieji galės dalyvauti lobio ieškojime, tuo metu bus išdalijamos užduotys. 19.00–21.00 val. kieme vyks edukacinis užsiėmimas „Šaudymas lankais“. Lobio ieškojimo konkurso nugalėtojo paskelbimas – 21 val. Ištvermingiausieji 21.30–22.00 kviečiami į ekskursiją po naktinę Medininkų pilį. 


Muziejų naktis Kernavėje


Atkurtame XIII–XIV a. Kernavės mieste 18-24 val.viduramžišką Muziejų nakties nuotaiką padės sukurti muziejininkai kartu su Kernavės bendruomene. Amatininkų sodybose virs gyvenimas – šeimininkai pasakos apie savo kasdienybę, kvies svečius fotografuotis, pasivaišinti užkandžiais ir žolelių arbata. 


Programa:


19.00 – 23.00 Pažintis su viduramžių gyvenimu, archajiški lauko ir stalo žaidimai, vikingų pasiuntiniai demonstruos maisto gamybos paslaptis ir senąją ginkluotę (fotosesija).


20.00 – 22.00 Žygis su Kernavės tyrėjais po archeologinę vietovę. Aplankysime retai lankomas vietas, išgirsime archeologų pasakojimų apie praeitį, archeologinius tyrinėjimus ir atradimus. Žygiui registruokitės: http://bit.ly/2V2Qehb


22.00 – 24.00 Vaišės, dainos ir pašnekesiai prie laužo. vietos bendruomenės Kernavės folkloro ansamblio „Medgrinda“ muzikinis pasirodymas.


18.00 – 22.00 Kernavės archeologinės vietovės muziejaus lankymas.


Paroda „Future Live“, Vilnius


Muziejų nakties akcijos metu parodos „Future Live“ lankymas nemokamas. Parodoje „Future Live“ naudojant meno objektus ir instaliacijas, organizatoriai sujungė šiuolaikiškiausias interaktyvias technologijas, su kuriomis galima ir reikia susidraugauti. Naudojamos 3D mapping, projekcinio interaktyvumo, virtualios ir papildytos realybės technologijos. Muziejų nakties akcijos metu nuo 19 iki 22 val. lankytojai bus įleidžiami grupėmis: 19:00, 20:00, 21:00 (iš viso 3 grupės po 1 val.), vienoje grupėje gali būti ne daugiau nei 50 žmonių.


Nacionalinis muziejus, Vilnius


Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicijoje vyks net 9 renginiai, todėl kiekvienas galės atrasti savo pomėgius atitinkančių veiklų. Mes atkreipiame dėmesį į kelis iš jų.


Gedimino pilies bokšto ir jo papėdėje esančių ekspozicijų lankytojai bus pakviesti prie nematytų ir žinomų, bet iki galo nepažintų eksponatų, galės mėgautis neregėtomis ir naujai atgimusiomis erdvėmis. Vidiniame muziejaus kiemelyje visi, pavargę nuo gatvės muzikos dienos ir muziejų nakties šurmulio, galės atvykti ir atrasti ramybės užuovėja tarp storų gynybinių pastatų sienų, nes būtent muziejų nakties proga čia atsidarys nauja poilsio erdvė.


Jeigu į Muziejų naktį leisitės su vaikais, užsukite į Bastėją. Šiemet Muziejų naktis Bastėjoje bus muzikali. Nuo 18 val. lankytojai galės pasiklausyti ir pamatyti trijų muzikos grupių pasirodymų. Neįprastoje scenoje – Bastėjos apžvalgos aikštelėje – savo kūrinius pristatys „Bliuzoholikai“, „Ąžuoliuko dainavimo studija“ ir „Dinozaurai“. Tuo pačiu metu Bastėjos tunelyje studija „Menų vaikai“ pakvies į tradicinės vaikų piešinių parodos atidarymą. Parodos rengėjai mažiesiems dalyviams suteiks galimybę patiems kurti šiuolaikinius meno kūrinius programoje „Išsitaškyk“.


Nepamirškite pledų, atsineškite užkandžių ir pasidarykite šventę tokią, kokios norėsite patys. Ir neišsigąskite, kai vaikų ir muzikantų keliamas šurmulys pažadins tamsiuose ir paslaptinguose Bastėjos tuneliuose gyvenančią mitinę būtybę – Baziliską. Kol tėveliai klausysis muzikos, vaikučiai su gidais ieškos šio siaubūno slėptuvės. Bazilisko paieškos vyks 20 valandą. Dalyvauti galės tik vaikai. 


Žaislų muziejus, Vilniuje


Vilniuje įsikūręs, ko gero, „vaikiškiausias“ muziejus visoje Lietuvoje Muziejų naktį kviečia žiūrėti diafilmus. Jie bus rodomi kelis kartus. Norėdami dalyvauti šioje veikloje, registruokitės el.paštu info@zaislumuziejus.lt. (PAPILDYTA: registracija jau uždaryta)


Geležinkelių muziejus, Vilnius


Šiais metais Geležinkelių muziejus į įvairiausias veiklas kviečia nuo pusiaudienio. Nuo 12 val. vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams, bus atverta lauko ekspozicija su istoriniais riedmenimis. 12 val. vyks Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ edukacinis spektaklis „Knygos pasakoja 100-ečio istoriją“. 13 ir 16.30 val. – kūrybinis žaidimas su profesionaliu trafaretų menininku Justinu Žožo ir menininko darbas iš arti. Nuo 15 val. vyks „Poezijos pavasaris. Skaitymai šeimoms“. 14 – 21 val. edukacinis žaidimas „Pabėgimas iš vagono“ (būtina registracija). Nuo 13 val. kas valandą bus demonstruojamas Garo siurblio veikimas. Muziejaus lankymas ir visi renginiai nemokami, registracija ekskursijoms ir edukaciniam žaidimui tel.: 8-5 2693 741 ir el.paštu: muziejus@litrail.lt.


Muziejų nakties renginiai vyks nuo pusiaudienio.
Muziejų nakties renginiai vyks nuo pusiaudienio.
Organizatorių nuotr.


Rokiškio krašto muziejus 


Jau nuo 20 val. etnografiniuose muziejaus pastatuose vyks žaidimai ir pasakos, Paūgėję vaikai su tėvais kviečiami dalyvauti protmūšyje „Kultūros vingiai“. Dvaro rūmų salėje vyks kvepalų meno laboratorija, na, o 22 val. prie dvaro rūmų visi kviečiami žiūrėti EUROVIZIJOS finalo transliaciją.


Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Kaunas


16 – 18 val. vyks edukacinių erdvių lankymas visai šeimai. Galėsite susipažinti su Montessori mokymo metodika, išbandyti įvairiausias komunikacijos priemones nuo žąsies plunksnos iki Brailio rašto rašomosios mašinėlės bei pasitikrinti savo žinias interaktyviose erdvėse.


Žemaičių dailės muziejus, Plungė


Nuo 19 val. vyks edukaciniai užsiėmimai šeimoms „Gondingas pėliakalnė luobė“, kurių metų muziejininkai papasakos įdomių istorijų ir legendų apie Gandingos piliakalnį Plungės rajone. Vaikai patys taps archeologais ir ieškos paslėptų piliakalnių lobių. Taip pat vyks dekupažo dirbtuvėlės, kurių metu dekupažo technika dekoruosite stiklinį indelį, kuris taps jaukia vazele ar pieštukine. Nuo 20 val. žadami žaidimai ir fokusai vaikams.


Be abejo, tai tik maža dalis to, ką siūlo Muziejų naktis. Visos Lietuvos muziejus, dalyvaujančius Muziejų naktyje, bei jų siūlomas veiklas rasite čia:

http://www.muziejunaktis.lt/

https://www.facebook.com/MuziejuNaktisLietuvoje/


Ką planuojate aplankyti jūs? Būtinai pasidalinkite komentaruose!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis