Siūlo piniginę paskatą, kad daugėtų norinčiųjų įsivaikinti vyresnius vaikus

Apie tai, kad Lietuvoje trūksta šeimų ir žmonių, norinčių įsivaikinti vyresnio amžiaus vaikus, kalbama jau seniai. Dažniausiai šeimos pageidauja įsivaikinti kūdikius ir mažus vaikus, tuo tarpu vyresnieji lieka augti globos namuose. Šiandien Seime žengtas žingsnis, skatinantis įsivaikinti vyresnius vaikus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė Ligos ir motinystės pakeitimo įstatymo projektui (Nr. XIIIP-1878(2), pagal kurį vienam iš įtėvių vaiko priežiūros atostogų metu (24 mėnesių trukmės), neatsižvelgiant į vaiko amžių, būtų mokama nuo kompensuojamojo uždarbio dydžio priklausanti vaiko priežiūros išmoka. Įstatymo pakeitimais siekiama paskatinti įsivaikinti vyresnius nei dvejų metų vaikus.


Komitetas taip pat siūlo numatyti, kad keičiamo įstatymo nuostatos būtų taikomos po šio įstatymo įsigaliojimo (2020 m. sausio 1 d.) įvaikintų vaikų įtėviams ir kad vaiko priežiūros išmoka būtų mokama ne ilgiau iki vaikui sukaks 18 metų.


Pagal galiojantį teisinį reguliavimą vaiko priežiūros išmokos (mokamos iš VSDF biudžeto) skiriamos apdraustajam asmeniui vaiko priežiūros atostogų metu, kol vaikui sueis vieneri arba dveji metai, o jeigu įvaikintas vaikas yra vyresnis, negu dveji metai, yra mokama ne nuo kompensuojamojo uždarbio priklausanti, bet fiksuota 8 bazinių socialinių išmokų dydžio (šiuo metu – 304 Eur) išmoka iš valstybės biudžeto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis