Prezidentas siūlys „mamadienius“ ir „tėvadienius“ suteikti vieno vaiko tėvams

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda į Seimo rudens sesijos darbotvarkę pasiūlė įtraukti naujų įstatymų iniciatyvų. Viena jų susijusi su Darbo kodekse įteisintais „mamadieniais“ ir „tėvadieniais“. Jeigu Seimas pritartų Prezidentui, teisę į juos turėtų ne tik 2 vaikus iki 12 metų auginantys tėvai, bet ir tos šeimos, kurios turi vieną vaiką.

Kaip rašoma šiandien išplatintame Prezidento spaudos tarnybos pranešime, Gitanas Nausėda siūlys štai tokius pakeitimus: „Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas dirbantiesiems derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, o nedirbančius dėl šeimyninių aplinkybių paskatinti grįžti į darbo rinką, bus teikiamos Darbo kodekso pataisos, numatančios papildomas poilsio dienas darbuotojams, auginantiems vieną vaiką, ir darbuotojams, prižiūrintiems ar slaugantiems senyvo amžiaus tėvus“.


Tai reiškia, kad jeigu jūs auginate 1 vaiką iki 12 metų, taip pat galėtumėte pasinaudoti lengvata kartą per mėnesį pasiimti poilsio dieną arba prašyti darbo laiką sutrumpinti dviem valandomis per savaitę.


Kaip yra dabar?


Viena iš labiausiai tėvams aktualių lengvatų dabar galiojančiame Darbo kodekse yra taip vadinami „mamadieniai" arba „tėvadieniai". Darbuotojams, kurie augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metu, yra suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį arba darbo laiko sutrumpinimas dviem valandomis per savaitę. O darbuotojams, kurie augina tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, suteikiamos dvi dienos per mėnesį arba atitinkamai darbo laikas sutrumpinamas keturiomis valandomis per savaitę.


Teisę į mamadienį ir tėvadienį turi visi dirbantys tėvai. Todėl, jeigu vienas iš tėvų pasinaudojo teise į laisvą poilsio dieną, tai tą patį mėnesį ja gali pasinaudoti ir kitas iš tėvų, nepriklausomai nuo to ar jie dirba toje pačioje ar skirtingose darbovietėse. Pažymėtina, kad šios dienos nėra kaupiamos, todėl, jeigu asmuo einamąjį mėnesį nepasinaudojo teise į papildomą laisvą darbo dieną, kitą mėnesį jis neturės teisės į dvi laisvas darbo dienas.


Kaip vertinate Prezidento siūlymus?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis