Naujame teatro sezone – gaivūs “Vėjų teatro” gūsiai vaikams 

“Gyvenimas turtingas ir prasmingas tiek, kiek jame prikaupiame išgyvenimų ir patirčių. Kurdami vaikams, mes siūlome patirtis kaupti nuo ankstyvo amžiaus”, - sako spektaklių vaikams režisierė Eglė Kižaitė. „Vėjų teatro“ spektakliai mažiesiems teatro žiūrovams tampa ypatinga erdve, kurioje lavinamas vaikų kūrybiškumas ir fantaziją, jie supažindinami su ritmu, muzika ir kur auga būsimieji kokybiško teatro mylėtojai. 

Auksinio kryžiaus nominantės ir jos vyro, aktoriaus, kompozitoriaus Pijaus Narijausko įkurtas “Vėjų teatras” pasitinka dar tik antrąjį savo sezoną, tačiau pristato net šešis spektaklius įvairaus amžiaus vaikams. Ir nors kartais spektalių žiūrovams - vos pusmetis, Eglė Kižaitė kalba apie pagarbą jiems: “Kai kuriame spektaklius, man nepavyksta prašyti aktorių, kad jie keistai plonintų balsą ar strikinėtų ant scenos kaip išprotėję kiškiai. Mums svarbu ir profesionali aktorių vaidyba, ir muzikos, scenografijos, kostiumų dermė, originalumas bei estetika”. 


“Vėjų teatro” spektakliai ir teatralizuoti koncertai gimsta išskirtinai iš lietuvių kūrybos – Kotrynos Zylės, Mariaus Marcinkevičiaus, Daivos Čepauskaitės ir kitų autorių pasakų bei eilėraščių. Jie atgyja scenoje ir įgauna skambesį – Pijaus Narijausko kurtos dainos ir muzika tampa “Vėjų teatro” vizitine kortele. Ne mažiau nei vaikams, jos patinka tėvams. 
“Mums svarbu, kad vaikus nuolat lydėtų muzika, todėl išleidome kompaktinę plokštelę “Mažos dainos mažiems” – kad kelionės mašinoje neprailgtų. Apskritai, vaikai iki penkerių yra audialai, jie pasaulį lengviau pažįsta pasitelkę muziką, o ir mums visiems muzika kuria ritmą, padeda atsipalaiduoti arba sparčiau judėti į priekį”, - apie garsų svarbą kalba Eglė. 
Antrus metus gyvuojantis teatras dar neturi nuosavos erdvės, šio teatro spektakliai rodomi ir Vilniaus, ir Kauno mažiesiems žiūrovams. “Planų ateičiai turime daug, norėtume kurti spektaklius paaugliams, kurių dabar labai trūksta. Kol kas stengiamės aplankyti ir mažesnius miestus, dalyvaujame kultūros paso programoje, mokyklos gali mus pasikviesti ir į savo sales“, - kalba teatro režisierė. 


Šiandien „Vėjų teatro“ kūrėjai labiausiai susikoncentravę į artėjančią premjerą Vilniaus “Menų spaustuvėje”. Spalio 13 dieną čia bus pristatytas teatralizuotas koncertas “Baisiai gražu”. Jame skambės dainos vaikams, kurios gimė iš poetės Daivos Čepauskaitės knygos “Baisiai gražūs eilėraščiai”. 


Savo spektakliuose režisierė Eglė Kižaitė ieško nebylaus dialogo su vaikais. “Vėjų teatro” spektakliuose jie supažindinami su Lietuvos vietovėmis, sužino apie lietuvių mitologines būtybes. “Mums svarbu, kad žiūrovai įsitrauktų į spektaklį, kad net patys mažiausieji pradėtų lavinti savo jutimus, taptų spektaklio dalimi. Mums svarbios draugystės, bendrumo temos, nes ir mums patiems tai svarbu – meilė draugui, meilė aplinkai, gamtai. Kurdama spektkalius aš pati vadovaujuosi intuicija – jaučiu, kad noriu su vaikais kalbėtis ir turiu jiems ką pasakyti”, - sako spektkalių vaikams režisierė Eglė Kižaitė.
„Vėjų teatro” teatralizuoto koncerto „Baisiai gražu” premjera – spalio 13 dieną, ... val. – Vilniuje, scenos menų centre „Menų spaustuvė“. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis