Ištyrę baseinų vandenį, apstulbo: mes maudomės šlapime

Kad ir kaip skambėtų nepatraukliai, tai tiesa, kurią ką tik patvirtino ir mokslininkai: net ir žinodami, jog tai nehigieniška, daug žmonių šlapinasi viešuosiuose baseinuose.

Savo straipsniuose ne kartą esame minėję, kad kūdikius ir mažus vaikus specialistai rekomenduoja vestis maudytis ne į viešuosius baseinus, bet specialiai vaikams ir kūdikiams pritaikytus.

Nuo šiol tą sakysime dar garsiau, nes atsirado mokslinis pagrindimas. Tyrėjai iš Kanados atliko tyrimą, kurio metu tyrė viešųjų baseinų vandenį dviejuose Kanados miestuose. Jų tyrimo išvados iš tiesų nemaloniai nustebino: absoliučiai visuose tirtuose baseinuose buvo rastas didžiulis šlapimo kiekis.

31 baseiną ištyrę kanadiečiai visuose be išimties surado padidintą kiekį šlapimo. Jie paskaičiavo, kad 830 000 litrų talpos baseine buvo 75 litrai šlapimo. Perpus mažesniuose baseinuose surasto šlapimo kiekis buvo 30 litrų.

Tyrimui vadovavusi Lindsay Blackstock daro išvadą: "Mūsų studija parodė, jog žmonės yra linkę šlapintis viešuosiuose baseinuose". Mokslininkė pridūrė, kad šis tyrimas pasitarnaus visuomenės švietimui apie tinkamą higieną bei elgseną baseinuose.

Be viešųjų baseinų tyrėjai ištyrė ir 8 sūkurinių vonių vandenį. Čia buvo gauti dar prastesni rezultatai. Štai vienoje viešbučio sūkurinėje vonioje šlapimo kiekis vandenyje tris kartus viršijo tą, kuris buvo surastas labiausiai šlapimu užterštame baseine.

Nors ir sakoma, kad šlapimas yra nekenksmingas, visgi tai nėra visiška tiesa. Šlapime esančios medžiagos, tokios kaip amoniakas, kreatininas ir kitos, susijungusios su baseinų vandenyje esančiu chloru gali sudaryti cheminius junginius, kurie gali pakenkti patekę į akis ar nurijus baseino vandens.

Minėtąjį tyrimą galima rasti čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis