Seimas galutinai pritarė iniciatyvai dėl vienkartinės išmokos vaikams

Seimas antradienį posėdyje galutinai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui dėl vienkartinės vaikams skyrimo.

„Už“ balsavo 101 Seimo narys, „prieš“ – 3, susilaikė 4 parlamentarai.


Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitaitis sakė, jog keista, kad tokie sprendimai priimami iki rinkimų likus keliems mėnesiams, tačiau sprendimą sveikino.


„Keista, kad tokius sprendimus priiminėjame, kai yra ekstremali situacija Lietuvoje arba lieka iki rinkimų keli mėnesiai ir bandoma parodyti, kad valdžia yra labai gera ir pradeda rūpintis vaikais. Bet kokiu atveju aš sveikinu sprendimą ir manau, kad (...) tie pinigai turi būti skirti vaiko ugdymui, švietimui ir tobulėjimui“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.


Konservatorių frakcijai priklausantis Mykolas Majauskas atkreipė dėmesį, kad vienkartinė išmoka bus mokama iš skolintų lėšų.


„Turime suprasti, kad ši vienkartinė išmoka yra iš skolintų pinigų, kuriuos reikės grąžinti. Antras dalykas – mes neva vienkartinėmis išvadomis bandome spręsti sistemines problemas – šeimų skurdo, socialinės atskirties. Vienkartine išmoka šių problemų neišspręsime“, – sakė M. Majauskas.


Parlamentarė Aušrinė Armonaitė taip pat sakė, kad tai nėra taikli socialinė parama, nes ją gaus visi – ir stokojantys, ir pasiturintys.


Vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia bus išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.


Pasak prezidento vyriausiojo patarėjo, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovo Simono Krėpštos, vienkartinę 120 eurų išmoką gaus daugiau kaip 507 tūkst. vaikų, arba 330 tūkst. šeimų, o 200 eurų – 134 tūkst. vaikų, arba 60 tūkst. šeimų.


Kaip nurodė prezidento patarėjas, šiam siūlymui įgyvendinti reikės apie 72 mln. eurų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis