Nėštumo metu priaugti kilogramai ir išryškėjęs celiulitas – kaip jų atsikratyti?

Niekaip nekrentantys kilogramai ramybės neduoda ne vienai moteriai. Tai kone dažniausia pogimdyvinė problema, kurią išspręsti norisi kaip įmanoma greičiau. Vis dėlto, specialistai siūlo neskubėti ir leisti organizmui prisitaikyti prie naujo ritmo. Klausiame jų patarimų, ką ir kaip reikėtų daryti, kad organizmas greičiau atsigautų, o mes galėtume džiaugtis sugrįžusiomis gražiomis kūno formomis.

Kodėl nėštumo metu išryškėja celiulitas?


Celiulitas – tai vandens ir riebalų sankaupos poodiniuose audiniuose ir viduriniame odos sluoksnyje. Nėštumo laikotarpiu šiuos odos pokyčius veikia atsiradęs hormonų disbalansas, padidėjęs estrogeno kiekis. Būtent šis hormonas sutrikdo viduriniojo odos sluoksnio (dermos) kraujotaką, todėl susidaro toksinai, pradeda kauptis skysčiai, padidėja poodinio riebalinio audinio ląstelės. Būtent jų padidėjimas ir pasireiškia odos nelygumais, kitaip dar vadinamais apelsino žievele arba celiulitu.


Nėštumo laikotarpiu iki to nesimatęs celiulitas išryškėja dar ir todėl, kad išbrinkę poodiniai audiniai pradeda spausti kapiliarus ir nervus, mažiau judame, todėl sulėtėja mūsų medžiagų apykaita ir susidarę toksinai bei riebalai negali taip lengvai pasišalinti. Galų gale, situacija atrodo tik blogėjanti, nes odos nelygumai ryškėja augant pilvukui ir silpnėjant raumenų tonusui. Būtent todėl nėštumo metu rekomenduojama lankyti papildomas mankštas ar bent jau užsiimti nesudėtingais fiziniais pratimais namuose. Tai ne tik padeda sumažinti atsirandantį nugaros skausmą, bet ir palaikyti raumenų tonusą, suaktyvinti kraujotaką bei harmonizuoti bendrą savijautą. Kai bendra savijauta geresnė, celiulitas nebeatrodo tokia didelė problema. Bent jau nėštumo metu.


Į kovą su priaugtais kilogramais ir celiulitu – tik po gimdymo


Jaudintis dėl išryškėjusių odos nelygumų nėštumo laikotarpiu neverta – daliai moterų celiulitas išnyksta iškart po gimdymo, vos atsistačius hormoninei pusiausvyrai. Tiesa, kita dalis jaunų mamyčių turi gerokai pasistengti, kad įveiktų kovą su priaugtais kilogramais ir susigrąžintų buvusias gražias formas. Sveikatos specialistai primena, kad po gimdymo organizmas taip pat turi atsigauti, todėl iškart rinktis intensyviausių treniruočių svoriui numesti nerekomenduojama. Taigi kokių priemonių imtis, norint pagreitinti organizmo atsistatymą ir atsikratyti celiulito po gimdymo?


  • Vaikščiokite


Medžiagų apykaitai atstatyti ir kraujotakai kritinėse zonose suaktyvinti reikalingas judėjimas. Tad leisdamos kūnui po truputį tvirtėti, išeikite pasivaikščioti kartu su vaiku. Lengvas 20 minučių pasivaikščiojimas gryname ore garantuoja ne tik kokybišką kūdikio miegą, bet ir geresnę jūsų savijautą. Pasivaikščiojimo trukmę kasdien po truputį ilgindamos netrukus pajusite, kaip stiprėja organizmas, o oda gražėja net ir kritinėse kūno srityse.


  • Plaukiokite arba užsiimkite mankšta vandenyje


Užsiėmimai vandenyje kiekvienai jaunai mamytei – labai naudinga terapija. Ne per daug intensyvi mankšta vandenyje sustiprina raumenų tonusą, neapkrauna kūno. Be to, vandens srovės veikia kaip geras odos masažas, o tai – efektyvus celiulito mažinimas. Verta paminėti, kad plaukiojimas baseine ypatingai tinka visam kūno raumenų stiprinimui, kraujotakos aktyvinimui ir medžiagų apykaitos atstatymui. Tačiau nemokančioms plaukti pradžiai tikrai užtenka ir mankštos baseine.


  • Aerobikos pratimai ir užsiėmimai sporto salėje


Nemėgstančioms plaukti ar mankštintis vandenyje, stiprinti organizmą ir mažinti celiulitą bei kūno svorį galima sporto salėje. Bene geriausias pasirinkimas – grupinės, pakankamai lengvos treniruotės. Aerobika puikiai tinka norinčioms greičiau sugrįžti į ritmą, sustiprinti kūną ir pagražinti formas. Tačiau verta priminti, kad tiek kūno svorio mažinimas, tiek celiulito mažinimas po gimdymo neturėtų tapti pagrindiniu tikslu. Duokite sau laiko, tačiau nepamirškite judėti.


Maistas – ką valgyti, o ko geriau vengti?


Greičiau atgauti pradines formas bei numesti erzinančius kilogramus gelbsti ir subalansuota ar bent jau gerai apgalvota mityba. Specialistai sako, jog geriausius rezultatus galima pasiekti tik derinant reguliarias mankštas ir subalansuotą mitybą tarpusavyje. Tad, kokių maistinių medžiagų mums reikia, kad kūnas atsigautų, o oda stangrėtų?


  • Odos elastingumui atstatyti reikalingos polinesočiosios rūgštys. Į racioną drąsiai galite įtraukti lašišą, sardines, saulėgrąžas bei riešutus.
  • Patinimams sumažinti ir skysčių pusiausvyrai atstatyti reikia laiko, tačiau įtraukiant į kasdienį meniu kalį, galima šiek tiek pagreitinti procesą. Kalio taip pat gausu slyvose, abrikosuose, avokaduose, žaliose daržovėse.
  • Norint sumažinti celiulitą ir susigrąžinti gražią, stangrią odą, organizmui reikalingas kolagenas. Jo gamybą organizme paskatinti galite vartodamos daugiau vaisių, turtingų vitaminu C. Jo gausu kiviuose, apelsinuose, manguose, serbentuose.
  • Visų svarbiausias subalansuotos mitybos elementas – vanduo. Norint atstatyti medžiagų apykaitą, odos elastingumą ir pamiršti apie celiulitą – nepamirškite gerti vandens.


Žindyvėms, nenorint pakenkti pieno kokybei bei pagražinti odą, vengti reikėtų kofeino turinčių gėrimų (žalios ir juodos arbatų, kavos), taip pat gazuotų gėrimų, saldumynų, kepto, aštraus ir riebaus maisto. Specialių dietų nerasite, svarbiausia – rūpintis savimi ir užtikrinti, kad reikalingų maisto medžiagų gautumėte pakankamai.


Profesionalios procedūros


Kai svoris nekrenta net kasdien suvaikštant po kelis kilometrus, o celiulito mažinimas pasitelkus įvairiausias priemones atrodo neveiksmingas, yra dar viena išeitis. Tai profesionalios, grožio salonuose ar klinikose atliekamos procedūros: anticeliulitiniai, vakuuminiai masažai. Kaip tokio tipo masažai veikia neseniai gimdžiusios moters kūną bei kokio efekto reikia tikėtis, klausėme lazerinės dermatologijos „Sapiegos klinika“ specialistų.


Celiulito ir kūno formų mažinimas šioje klinikoje atliekamas naudojantis specialia trigubo poveikio VelaShape 3 technologija. Tai volelių pagrindu atliekamas vakuuminis masažas, veikiant celiulito pažeistas vietas, aktyvinant kraujotaką ir didinant deguonies kiekį kraujyje. Naudojant infraraudonųjų spindulių technologiją sušildomi poodiniai audiniai ir skatinama kolageno gamyba. Radijo dažnio pagalba skaidomi ir naikinami poodiniame sluoksnyje susikaupę riebalai, todėl mažinamas ne tik celiulitas, bet ir kūno formos, o odos situacija su kiekviena procedūra tik gerėja.



VelaShape 3 technologija
VelaShape 3 technologija
Organizatorių archyvas



Tokio tipo procedūros efektyvios, tačiau reikalaujančios laiko ir kompleksinio požiūrio. Be to, svarbu, kad kūnas jau būtų kiek sutvirtėjęs ir atsigavęs po gimdymo. Kone geriausias pasirinkimas, norint, kad svorio ir celiulito mažinimas būtų efektyvus, po gimdymo pirmiausia užsiimti neintensyviomis mankštomis, prižiūrėti save ir stiprinti organizmą.

Optimali kūno masė dažniausiai pasiekiama tik po 6 mėnesių, o normalus kūno svoris sugrįžta tik baigus maitinti krūtimi. Jei matote, kad įprastos priemonės neveikia, o nėštumo metu priaugtas svoris niekaip nekrenta, kreipkitės į specialistus. Jie padės ne tik pasirinkti reikalingą procedūrų kiekį, bet ir patars sporto bei mitybos klausimais, kad gražias formas galėtumėte susigrąžinti greičiau. Tačiau nepamirškite – tam reikia ir laiko, ir kantrybės.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis