Kaip išsirinkti vaikišką patalynę?

Vaikiškos patalynės pasirinkimas dažnai neatrodo labai sudėtingas, kol nepraveriame pirmosios parduotuvės durų. Žvilgsnį traukia spalvos ir audinių raštai, o galvoje vis kirba įvairiausi klausimai: kokio minkštumo pagalvė reikalinga naujagimiui? Pirkti antklodę vienam sezonui ar ieškoti variantų ir vėsesniems orams? Kokie užvalkalai užtikrintų saldų mažylio miegą ir būtų lengvai prižiūrimi? Kam dar skirti dėmesio, o į ką geriau net nežiūrėti? Šiam galvosūkiui išspręsti parengėme išsamų kūdikiams skirtos patalynės pasirinkimo gidą. Tegul vaikiška patalynė būna lengviausias pirkinys.

Svarbiausia dalis – čiužinukas


Pagrindinis saldaus mažylio miego komponentas – čiužinukas. Šio pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Naujagimiui svarbiausia, kad jo miego pagrindas būtų tvirtas ir pakankamai kietas. Kodėl? Minkšti čiužinukai greitai išsiguli, atsiranda nemalonios įdubos. Tai gali pakenkti besiformuojančiam mažylio stuburui. Tampa aišku, kad renkantis čiužinį, svarbus ne tik jo dydis, bet ir storis, kietumas, elastingumas. Tarp pasirinkimo variantų prekyboje, dominuojantys yra grikiniai, kokosiniai ir poroloniniai čiužiniai, tačiau kurį iš jų reikėtų rinktis?


·      Kokoso pluošto čiužinukai

Kokosiniai čiužiniai – vieni kiečiausių. Ilgą laiką buvo kalbama, kad būtent šie čiužinukai yra patys tinkamiausi naujagimiams. Vis dėlto, pastaruoju metu vis dažniau akcentuojama, kad augančiam mažyliui geriausia ieškoti nei per kieto, nei per minkšto čiužinio. Šiuo atveju, kokosinis čiužinukas yra šiek tiek per kietas. Jie tinkami jau ūgtelėjusiems mažyliams.


·      Grikių lukštų užpildo čiužinukai

Grikių užpildo čiužinukai tinkamiausi vaikams iki metukų laiko. Tačiau šie taip pat reikalauja ir papildomo dėmesio. Miegant mažyliui ant grikių lukštais užpildyto čiužinuko, susidaro įdubos, taip pat guzeliai. Po kiekvieno miego labai svarbu čiužinį gerai iškedenti ir išpurtyti, o patiesus užtikrinti, kad šis grįžo į pradinę formą.


·      Putų poliuretanas (porolonas)

Tai vienas iš optimaliausių pasirinkimų, ieškant čiužinuko naujagimiui. Putų poliuretano čiužiniai pasižymi vidutiniu kietumu, be to, lengvai prisitaiko prie kūno svorio. Juose nesikaupia dulkių erkutės, tad puikiai tinka nerimaujantiems dėl galimų alergijų.


Svarbu akcentuoti, kad nepriklausomai nuo pasirinkto čiužinio, jo storis neturėtų viršyti 10 centimetrų. Toks storis užtikrina, kad paaugęs mažylis neišlips iš lovytės.


Pagalvės ir antklodės


Kita itin svarbi kūdikio miego dalis – vaikiška patalynė. Kitaip tariant, reikalinga pagalvė ir antklodė. Tiesa, vaikams iki 1-erių metų pagalvė dažnai nėra reikalinga. Jos prireikia vaikeliui paaugus, kai palaipsniui keliama kūdikio galvytė. Iki tol mažyliui pilnai užtenka plonos medvilninės pagalvėlės. Pravartu akcentuoti, kad naudojama pagalvėlė turėtų atitikti kūdikio lovytės dydį.


Kalbant apie antklodes, čia aktualu orientuotis į sezoną. Optimaliausias variantas vasarai – plonas ir minkštas vilnos pledas. Vaikiška patalynė pasižymi ypatingai plačiomis pasirinkimo galimybės, tad rasti galima tiek merino, tiek kupranugario vilnos pledų. Vilna geba sugerti ir išgarinti drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, gera vaiko kraujotaką ir sukuria idealias sąlygas ramiam mažylio miegui. Vienas didžiausių vilnonių pledų privalumų – galimybė jas naudoti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Tiesa, žiemos sezonu geriausia ieškoti storesnės antklodės bei pasirūpinti vilnos miegmaišiu pasivaikščiojimams lauke.


Patalynės užvalkalai


Dar vienas svarbus saldaus kūdikio miego komponentas – vaikiškos patalynės užvalkalai. Viena dažniausių priežasčių, neleidžiančių vaikeliui pilnai išmiegoti visos miego normos – audiniai, dirginantys jautrią kūdikio odą. Būtent todėl patalynės užvalkalams reikia skirti ypatingą dėmesį. Štai audiniai, kurių rekomenduojama vengti:


·      Lininiai užvalkalai. Šie puikiai tinka suaugusiems dėl jų patvarumo ir optimalios temperatūros palaikymo, tačiau kūdikio odai linas yra pernelyg grubus. Juntamas šiurkštumas gali neigiamai paveikti kūdikio miego kokybę.


·      Poliesteris bei sintetika. Pigūs sintetiniai audiniai pasižymi blogu oro pralaidumu, todėl mažylio oda nekvėpuoja, miegant jis prakaituoja, todėl lengvai perkaista. Be to, sintetiniai audiniai taip pat lengvai plyšta, sunkiai toleruoja intensyvų ir nuolatinį skalbimą.

Norint užtikrinti kokybišką ir saldų mažylio miegą, vaikiška patalynė turi leisti mažylio odai kvėpuoti, palaikyti optimalią temperatūrą net tuomet, kai aplinkos temperatūra yra nepastovi. Šiam tikslui pasiekti rekomenduojami patalynės užvalkalų audiniai yra:


·      Medvilnė. 100% medvilnės audiniai – populiariausias tėvų pasirinkimas. Medvilnė nesielektrina, nelimpa prie kūno ir yra patogi bet kuriuo sezonu.


·      Flanelė. Tai taip pat yra 100% medvilnės audinys, išsiskiriantis drobiniu pynimu. Flanelė pasižymi ypatingu švelnumu, todėl idealiai tinka jautriai kūdikio odai.


·      Satinas. Lengvas, medvilninis audinys, pasižymintis išskirtiniu atsparumu – atlaiko net iki 300 intensyvių skalbimų. Dar vienas šio audinio privalumas – jis nesiglamžo, tad prižiūrėti jį daug lengviau.

Dar vienas aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti, renkantis patalynės užvalkalus – spalvos. Nors ryški vaikiška patalynė traukia akį, saldų kūdikio miegą užtikrins pastelinės ir raminančios spalvos: rausva, melsva, smėlinė, pilkšva. Ryškiaspalvius užvalkalus bus galima rinktis, kai mažylis paaugs.


Tinkamai paruošta mažylio lovelė – tai raktas į ramų kūdikio miegą. Skirkite laiko visų svarbiausių saldaus mažylio miego komponentų paieškai – nuo čiužinuko iki patalynės užvalkalų. Nepamirškite pasidomėti audinių priežiūra, skalbimo ypatybėmis ir jų laikykitės. Taip užtikrinsite ne tik laimingą vaikelio miegą, bet ir išlaikysite užvalkalų kokybę ilgesnį laiką. 


Užsakymo nr.: PT_64327

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis