Kaip vaikų psichologinę būseną bei sveikatą gerina namuose auginamas augintinis?       

Niekas negalėtų prieštarauti, kad vaiko augimui yra svarbu susipažinimas su jį supančia gyvybe. Vienas iš būdų tai padaryti – namuose augti kartu su naminiais gyvūnėliais.

Tikriausiai visi sutiks, kad augintiniai plečia vaiko akiratį, padeda geriau pažinti pasaulį, suvokti gyvenimą ir išmokti dalintis šiluma.


Prieš išskirdami septynias ypatybes, kaip vaikų psichologinę būseną bei sveikatą gerina namuose auginamas augintinis, norime jus supažindinti su kilnia akcija.


Augančiam vaikui svarbu skiepyti meilę ne tik namų augintiniui, bet ir beglobiams gyvūnams, gyvenantiems prieglaudose. Kviečiame jus prisidėti prie Mars (Padigree ir Whiskas gyvūnų maisto gamintojo) inicijuotos labdaros kampanijos, kurios metu balsavimo metodu bus siekiama išsiaiškinti kurių - kačių ar šunų - žmonių Lietuvoje yra daugiausia. 



Labdaros kampanija
Labdaros kampanija
Organizatorių archyvas



Šio balsavimo esmė yra ne tik atsakyti į amžiną klausimą - katės ar šunys, bet ir pasisakyti, kad esate už gyvūnų gerovę ir saugumą. Balsavimo pabaigoje „Mars“ šiuos balsus savo lėšomis pavers Gyvūnų maisto parama prieglaudoms. Planuojamas aukos dydis – 7 tonos. Kampanijos pabaigoje – spalio 4 dieną, kai bus minima pasaulinė gyvūnų diena – „Mars“ paaukos 7 tonas gyvūnų maisto prieglaudoms Lietuvoje.


Į akcijos viešinimą įsitraukė ir žinomi žmonės, šunų komandai atstovauja Vaidas Baumila bei pastiprinimo komanda: Ilona Radavičiūtė bei Greta Bitinaitė. Kačių komandos lydere tapo Agnė Kulitaitė, palaikančioji komanda: Žiedūnė Mardosaitė ir Naglimantas Bierancas.


Kviečiame atiduoti savo balsą kampanijos svetainėje www.katearsuo.lt ir prisidėti prie kilnios akcijos!


Bendravimas su naminiu gyvūnu gerina sveikatą. Naminiai gyvūnai, ypač katės ir šunys, padeda sumažinti nuovargį, išvengti streso bei daro tiek vaikus, tiek suaugusius, laimingesnius. Vienas su kitu reguliariai bendraujantys šuo ir vaikas gauna po dozę oksitocino, dar vadinamo laimės hormonu. Be to, naminis augintinis, pavyzdžiui, šuo, daro vaiką aktyvesnį, skatina daugiau pajudėti, pabėgioti su juo. O štai katės, psichologų teigimu, vaikus ir suaugusiuosius veikia raminančiai: jų murkimas padeda įveikti nerimą, ramina, veja depresyvias mintis.


Naminis gyvūnas mažina skausmą. Kačių bei šunų kūno temperatūra paprastai būna aukštesnė nei žmogaus - 38 - 39 laipsniai. Tai reiškia, jog kamuojant skausmui, gyvūnai gali tapti puikiais pagalbininkais pagerinti sveikatą ir numalšinti sopulį, nes karštis įprastai skausmą veikia teigiamai. Prisiglaudus prie naminio gyvūno, vaiko kūnas kaipmat sušyla, todėl naminis gyvūnas gali pagelbėti peršalus ar grįžus iš lauko sužvarbus.


Augintinis gali tapti puikiu vaiko draugu. Daugelis vaikų vienokiu ar kitokiu amžiaus tarpsniu jaučiasi vieniši. Jų nepriima bendraklasiai, juos lydi patyčios, jie jaučiasi nesuprasti, atstumti. Naminis gyvūnėlis - puikus vaistas nuo vienišumo. Grįžęs namo vaikas turi ką priglausti šalia ir tai jį ramina, suteikia gerų emocijų. Ne veltui teigiama, jog augintinis - geriausias žmogaus draugas.


Gerina vaiko socialinius įgūdžius. Psichologai tikina, kad vaikas, užaugęs kartu su šunimi ar kitu naminiu gyvūnu, yra labiau empatiškas jį supančiai aplinkai, draugiškiau elgiasi su kitais vaikais. Augintinis padeda ugdyti meilę, dvasinį atvirumą, atsakomybę, pareigos jausmą, įgyti pasitikėjimo savimi, gerina socialinius įgūdžius. Vaikai, kurių šeimose puoselėjama meilė gyvūnams, paaugę lengviau susiranda draugų. 


Augintinis mažina agresiją ir stiprina empatiją bei švelnumą. Vaikai su gyvūnais realizuoja švelnumo poreikį, nes gali liesti, glostyti, apkabinti savo augintinį. Aišku, pavyzdį, kaip tai daryti atsakingai ir saugiai, turėtų duoti tėvai. Augdamas su naminiu gyvūnu vaikas tampa pakantesnis, švelnesnis, jį aplenkia pykčio priepuoliai.


Naminis gyvūnas skatina vaiko raidą. Vaikams, o ypač ikimokyklinio amžiaus, labai svarbu išmokti tinkamai vertinti juos supančią aplinką. Augdamas kartu su augintiniu, vaikas mokosi priimti naminį gyvūną, o kartu ir kitus žmones. Leisdamas laiką su naminiu gyvūnėliu vaikas mokosi pažinti pasaulį, taip pat formuojasi jo vertybės, požiūris į meilę, prisirišimą. Augdamas kartu su naminiu gyvūnu, vaikas greičiau bręsta, jo pasaulėžiūra tampa platesnė.


Naminis gyvūnas moko dalintis. Naminis gyvūnėlis ypač naudingas šeimose, kuriose auga vienas vaikas, nes gyvūnas padeda atsikratyti egoizmo ir suprasti, jog tėvai turi rūpintis ne vien vaiku, o dėmesį bei globą būtina dalytis. Gyvūno priežiūra taip pat teigiamai veikia vaiko elgseną, moko būti savarankišku, skatina globėjiškumą.


Užsakymo nr.: PT_64959

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis