„Mamų mugė“ – mažiau yra daugiau!

Spalio 1 dieną Vilniuje, verslo parke „Gariūnai“, Kaune, „Žaliojoje galerijoje“ (2 salė), duris atvėrė didžiausia vaikų ir nėščiųjų prekių „Mamų mugė“. Mugė vyks 11 dienų (spalio 1–11 dienomis).

Naujienomis dalijasi „Mamų mugės“ sumanytoja ir organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė

 

Pasak J. B. Jauniškienės, vaikai auga, išauga rūbelius ir avalynę, pirkinių atidėti neįmanoma ir šiuo iššūkių kupinu laiku ypač suprantamas šeimų noras taupyti. Ji pati, auginanti keturis vaikus, šią idėją į Lietuvą parvežė iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

Po šįmet jau vykusios sušvelnintomis karantino sąlygomis gegužės pabaigoje–birželio pradžioje „Mamų mugės“ rudens sezono renginio scenarijų padiktavo patys dalyviai-partneriai. Šiuo metu visiems svarbus saugumas, tačiau net tūkstantis užsiregistravusių dalyvių parodė, jog tokia mugė iš tiesų yra labai reikalinga. Visi dalyviai dar tvarkingiau, dar kruopščiau pasiruošė, net kainos šį kartą draugiškesnės, mamos parodė solidarumą ir vienos kitoms, duodamos šansą dar labiau sutaupyti.

 

Šią „Mamų mugę“ lydi ir skaičių magija – 1 000 dalyvių, 100 000 prekių. Net data pažymėta vienetais – spalio 1–11 dienos, kurios buvo parinktos specialiai, kad tėvai jau žinotų, kokia padėtis, susijusi su viruso plitimu, bus darželiuose ir mokyklose.

Džiugu, kad žmonės jau patys išmokę laikytis saugaus socialinio atstumo, dezinfekuoti rankas ir dėvėti kaukes.

 

Nepaisant visų negandų, vaikai vis tiek auga ir išauga drabužėlius, avalynę ir… žaislus. Vaikystės nesustabdys jokie virusai, todėl tėvams, kad ir kaip taupant, vis tiek reikia mažyliams nupirkti rudeninių ir žieminių drabužių. Vaikai vis tiek nori pasitaškyti po balas, palakstyti ir… išsipurvinti. „Mamų mugės“ toks tikslas ir yra – kad būtume laisvi nuo daiktų, t. y. jiems nevergautume, mokėtume dalytis, elgtumėmės atsakingai prieš gamtą, prisidėtume prie tvarumo idėjų.

 

Šį kartą „Mamų mugėje“ paaiškėjo nauja tendencija: anksčiau maždaug du trečdaliai visų prekių būdavo skirta mergaitėms, šiemet pagaliau atsirado lygybė – daugiau berniukams skirtų drabužių, avalynės, žaislų.

 

Kadangi šiemet „Mamų mugėje“ mažiau dalyvių-partnerių ir daiktų, organizatoriams atsirado puiki galimybė peržiūrėti visą organizuojamos mugės tvarką. Mažiau juk nereiškia blogiau, o kaip tik puiki galimybė nepaskęsti tarp daiktų. Visi mugės organizatoriai taip pat yra ir pirkėjai, todėl patys pabandę, pamatė, kad ne taip pavargsta apsipirkdami ir nepasiklysta tarp prekių gausos. Taip pat gelbsti pakeista drabužių iškabinimo tvarka, kurie tiesiog sukabinti paprastai eilėmis, o ne zigzagais, kaip būdavo anksčiau. Viskas erdviai pakabinta, tvarkingai sudėta, o ne sugrūsta.

 

Jau pavasario pabaigos–vasaros pradžios „Mamų mugė“ parodė, kad esame priversti taupyti, pirmiausia buvo išpirkti pigiausi daiktai, tai tik parodo, kad taupymo aspektas šiuo metu yra ne mažiau svarbus nei tvarumo idėjos.

 

Gali būti, kad ateityje bus svarstomas būtent toks – apie 1 000 – partnerių kiekis, kai visko tiek, kiek reikia, ir ne daugiau. Pati rinka „paklausa-pasiūla“ reguliuoja ir diktuoja sąlygas. Smagu tai, kad visos aplinkybės, kurios šiuo metu yra mūsų šalyje, „Mamų mugei“ suteikė daugiau kokybės. Ateityje „Mamų mugė“ gali dar maloniai nustebinti ne viena naujove.

 

Naujagimiams reikalingiausių daiktų gausa

Mugėje pats gražiausias ir įspūdingiausias skyrius – naujagimių prekių. Tad suruošti naujagimio kraitelį galima iš nuostabių ir reikalingų rūbelių, užklotukų, vokelių ir t. t. Gausu ir vonelių, vystymo stalų, patalynės, vežimėlių ir kitų reikalingų daiktų. Beje, veikia ir nėštukių rūbų skyrius. Būsimos mamytės ras gražių, puošnių ir patogių, laukimo laikotarpiu besikeičiančiam kūnui sukurtų rūbų ir kitų pirkinių, pavyzdžiui, nėštukių pagalvių.

 

Pirmųjų kelių šimtų nėštukių laukia „Mamų mugės“ organizatorių ir žurnalo „Tavo vaikas“ dovanos – naujausias žurnalo numeris.

 

Dėmesio!

 

Pirkinių į mugę reikėtų atvykti kaip ir į prekybos centrą – dėvėti apsauginę kaukę. Rekomenduojama vykti be vaikų. Laikantis numatytų saugumo reikalavimų, mugės salėje nebus poilsio zonų.

 

Renginių organizatorė Erika Purauskytė, dviejų dukryčių – Vasaros ir Auroros mama


Esu tikra „Mamų mugės“ gerbėja nuo tada, kai susilaukiau pirmosios dukros. Pirmą kartą dalyvauju ne tik kaip pirkėja, bet ir kaip dalyvė-partnerė. Atidaviau savo dukryčių išaugtus vežimėlius su šilčiausiais linkėjimais kitiems jų šeimininkams. Pandemija ar ne pandemija, vaikai auga, išauga drabužius, batus, vaikai juk nuogi nelakstys! (Juokiasi.) Mano vyresnioji jau užsiprašė dviratuko, dabar jo ir ieškau. Kaip ir kitais kartais, paskiriu įvairiausių vaikiškų prekių paieškai nemažai laiko, tik šį kartą jau ir kitokie motyvai prisidėjo ne tik dėl atsakingo požiūrio ir tausojimo, bet ir dėl finansinių priežasčių. Mums, renginių organizatoriams (manau, kad ne tik mums), dabar labai sunkus metas ir aš net norėdama nebelabai galiu rinktis, tiesiog turiu pirkti pigiau. Anksčiau, apsipirkdama „Mamų mugėje“, galvodavau, kad taip gelbėju pasaulį, dabar dar gelbėju ir save bei savo vaikus.


Išsamesnė informacija pirkėjams dėl darbo laiko, nuolaidų dienų ir labdaros – www.mamumuge.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis