Feisbuke plinta lengvas būdas padėti prieglaudų gyvūnams – 1 „Like“ paspaudimas pavirs 1 maisto porcija

Ko gero, tai pats lengviausias būdas padaryti gerą darbą ir padėti išmaitinti prieglaudų gyvūnus – nuo šiandien feisbuke plinta vaizdo įrašas, prie kurio padėti patiktukai („Like“) bus konvertuojami į realias maisto porcijas.

Vaizdo įrašas yra baigiamoji tradicinės, jau penktus metus vykstančios, kampanijos „Parodyk augintiniui eglutę“ dalis. Video patalpintas ant renginį organizuojančios VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ feisbuko sienos.,,Parodyk augintiniui eglutę
,,Parodyk augintiniui eglutę"
Pranešimas spaudai


 

„Nors šiųmetis renginys – kitoks, o vietoje gyvo susitikimo Vilniuje, Katedros aikštėje, saugumo sumetimais gavome keltis į feisbuką, kur žmonės patys kėlė savo augintinių prie Kalėdų eglutės nuotraukas, visgi pagrindinis tikslas išliko toks pat – surinkti kuo daugiau maisto prieglaudų gyvūnams, – sakė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) vadovė.

 

– Pernai kampanijos finalinį video peržiūrėjo (ačiū nuolatiniam renginio partneriui „Mazylis Films“) ir prie jo patiktukus sudėjo apie 21 tūkstantis žmonių, tad į prieglaudas iškeliavo 21 tūkstantis maisto porcijų. Ir šiemet visus kviečiu būti aktyvius ir šį rekordą dar padidinti,“ – sakė GGI vadovė.

 

Peržiūrėti originalų video ir tuomet dėti patiktukus, taip pat dalintis vaizdo įrašu šalies gyventojai gali nuo gruodžio 28 d. iki sausio 4 d., 9 val. ryto. Patiktukus į maistą konvertuoja ilgametis kampanijos partneris – gyvūnų maisto gamintojas UAB „Mars Lietuva“.

 

„Nuoširdžiai tikiuosi, jog pasiūlymas patiktukus paversti maisto porcijomis augintiniams prieglaudose sudomins gyvūnų šeimininkus ir mylėtojus – tai puiki proga sukurti Kalėdas likimo nuskriaustiems keturkojams. Ir nors šiemet tradicijos turi adaptuotis prie pasikeitusio gyvenimo ritmo, mūsų noras kurti geresnį pasaulį augintiniams nuo to nesikeičia,“ – sakė kampanijos partnerės ir rėmėjos UAB „Mars Lietuva“ atstovas Mindaugas Rupšys.

 

Mažosios prieglaudos iš paramos išgyvena beveik metus 

 

Šiemet vykstančios kampanijos metu surinktas maistas bus skirtas 5 prieglaudoms: „Klajūnui“, „Miško trobelei“, „Keturkojui draugui“, „Felium domus“ ir „Naminukams“. Didžiuma Lietuvoje veikiančių beglobių gyvūnų prieglaudų yra ne pelno siekiančios organizacijos, išsilaikančios vien iš visuomenės paramos bei savanorių darbo.

 

Deja, bet šiemet gyvūnus globojančios įstaigos dėl jau labai artimos ateities sunerimusios labiau nei įprasta, mat dėl Covid-19, kai žmonės susirūpinę savo pačių saugumu, parama gyvūnams – drastiškai sumažėjusi. Pavyzdžiui, pasak prieglaudos „Felium Domus“ įkūrėjos Gintės Klimavičienės, lyginant su pernai metais, parama sumenkusi apie 80 proc.: „Šiemet nėra jokių renginių. Jei anksčiau dar iš mokyklų kažko gaudavome, tai dabar – nieko. Tad mums kampanijos „Parodyk augintiniams eglutę“ metu surenkamas maistas – gyvybiškai svarbu.“ Šiuo metu Trakų rajone veikiančioje „Felium Domus“ prieglaudoje maisto ir naujųjų šeimininkų laukia 24 katės. 

 

Antrus metus projekte dalyvaujanti prieglauda „Miško trobelė“ globoja šunis, kates, taip pat jūrų kiaulytes bei vandens vėžlius. „Gauta parama stipriai sumažina finansinę naštą bent pusei metų, todėl galime priimti daugiau gyvūnų ar daugiau lėšų skirti gydymui. Taip pat aktyviau įsitraukiame į Pagauk-Sterilizuok-Paleisk programą, orientuotą į benames kates,“ – sakė „Miško trobelės“ vadovė Eglė Marija Ramanauskaitė.

 

Ji taip pat pastebėjo, kad dėl Covid-19 gyvenimas pasikeitė ir prieglaudose – svečių sulaukiama gerokai rečiau, tad mažiau gaunama ir paramos daiktais ar maistu. Tiesa, ji pastebi, kad būtent šiuo periodu nemažai gyvūnų susirado naujus šeimininkus. Vienu metu prieglauda „Miško trobelė“ talpina nuo 16 iki 30 kačių ir šunų.
 

Prieglaudos rūpinasi ir nelegalių daugyklų aukomis

 

„Šiemet prieglaudos perpildytos bei verčiasi sunkiau ir dėl iš nelegalių daugyklų perimtų gyvūnų. Po to kai praėjusį rudenį kartu su „Laisvės TV“ Lietuvoje demaskuota daugybė nelegalių daugyklų, kuriose gyvūnai buvo laikomi ir dauginami baisiomis sąlygomis, po šalies prieglaudas pasklido apie 500 šunų ir kačių. Kadangi kai kurie nelegalių daugyklų atvejai vis dar tebenagrinėjimai valstybinėse institucijose, tai ir gyvūnai negali būti atiduoti naujiesiems šeimininkams, vadinasi, lieka prieglaudose ir yra jų maitinami, gydomi,“ – pasakojo B. Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

 

Ji pastebėjo, jog nors šiuo metu vykdomos kampanijos forma – kaip žaidimas, kai vienas kompiuterio pelės paspaudimas virsta realiu maistu, visgi laikas – didžiausia mūsų vertybė, tad kampanijai parodomas dėmesys rodo visuomenės geranoriškumą ir rūpestį, – jau neminint realios „Like“ paspaudimais nešamos paramos.

 

Nuo 2016 m. vykstančios kampanijos „Parodyk augintiniui eglutę“ metu iš viso Lietuvoje veikiančioms gyvūnų prieglaudoms išdalyta 46 000 maisto porcijų. Kiek porcijų bus surinkta šiemet, GGI paskelbs jau sausį.

 

Daugiau informacijos:

Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė 

El. p. beatrice@ggi.lt

Mob. 8 616 033 66

www.ggi.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis