Kaip saugiai įrengti vaikų kambarį?

Vaikų kambario įrengimas – tai svarbus būsto atnaujinimo etapas tiek turint mažamečių vaikų, tiek planuojant gyventi didesnėje šeimoje. Svarbiausia įrengiant vaikų kambarį – saugumas, kadangi mažieji namų gyventojai yra labai smalsūs, mėgstantys viską išbandyti, paliesti ar laipioti.

Kaip saugiai įrengti vaikų kambarį, rekomenduoja interjero specialistai, apžvelgdami skirtingas vaikų amžiaus grupes. Bet kokio kambario atnaujinimas pareikalauja plačiau atverti piniginę, kadangi reikia įsigyti įvairius baldus, žaislus, kambaryje įrengti apšvietimo sistemas bei kitus elementus. Tinklapyje yra pateikiama visa reikiama informacija apie didesnių pirkinių finansavimą internetu.


Pavojus – sunkūs daiktai ir aštrūs paviršiai


Rimtą pavojų vaikams gali kelti ir sunkūs daiktai, kurie nėra stipriai pritvirtinti bei gali būti pajudinami. Žinoma, jog tokie baldai kaip lova, spintos, stalai nėra lengvi, tačiau ypač svarbu juos tinkamai pritvirtinti prie grindinio, sienos ar kitos namų kambario erdvės. Vyresnis vaikas neturėtų būti pajėgus pajudinti didesnius daiktus, baldus, tokiu atveju užtveriant kelią galimiems nelaimingiems atsitikimams.


Paaugę vaikai didžiąją laiko dalį savo kambaryje praleidžia bėgiodami, žaisdami, liesdami įvairius paviršius. Dėl šios priežasties kambaryje negali būti jokių aštrius paviršius turinčių baldų, galinčių sužeisti. Specialistai pataria rinktis baldus užapvalintais kraštais, pagamintus iš medienos, tačiau vengiant plastiko, metalo ir pan. Kitaip tariant, baldai turi būti pagaminti iš netoksiškų, ekologiškai švarių medžiagų. Baldams turi būti taikomi aukščiausi higienos reikalavimai, juk vaikų turinčioms šeimoms nėra paslaptis, kaip mažieji šeimos gyventojai mėgsta ne tik lytėti, bet ir ragauti daugelį į jų akiratį patenkančių daiktų. Žinoma, kartais nejučia namuose susižeidžia ir suaugusieji, skubėdami iš vienos namų erdvės į kitą, tačiau gyvenant su vaikais pravartu rinktis ne tik užapvalintų kampų baldus, bet ir padengtus minkštesnėmis medžiagomis.


Kaip saugiai įrengti vaikų kambarį?
Kaip saugiai įrengti vaikų kambarį?
Partnerio archyvas


Atkreipkite dėmesį į elektros lizdus


Dar viena rekomendacija vaiko kambario saugumui – automatiškai valdomi įprasti roletai arba fotoroletai. Tam, kad vaikai savo noru negalėtų atidarytų namų langų, tėvai neretai renkasi automatiniu būdu valdomą langų dengimo sistemą. Fotoroletai yra populiarus sprendimas ne tik dėl valdymo būdo, bet ir dėl savo išvaizdos. Ant fotoroletų gali būti dedami patys įvairiausi piešiniai: su vaikų mėgstamais herojais, gamtos ar asmeninės nuotraukos. Tai tampa žaisminga kambario puošmena, ypač tinkančia šiek tiek paaugusiems vaikams, kuriuos džiugina matomas kambario vaizdas.


Taip pat vaikų kambaryje svarbu didelį dėmesį atkreipti į elektros lizdus. Elektros prietaisai vaikų kambaryje neturi būti lengvai pasiekiami, o kištukiniai lizdai turi būti apsaugoti. Pastebima tendencija, jog šiuolaikiniai tėvai vis dažniau renkasi automatiniu būdu valdomus elektros prietaisus, elektros lizdus montuoja aukštesnėse, mažamečiams vaikams nepasiekiamose vietose. Jeigu nesate tikri, kokie elektros prietaisai ar baldai yra laikomi pačiais saugiausiais, visuomet galite pasikonsultuoti su vaikų parduotuvėse dirbančiais specialistais, kurie rekomenduos geriausius sprendimus jūsų namų vaikų kambariui.


Kadangi daugeliu atvejų niekada nėra aišku, ko iš vaikų galime tikėtis, svarbu ne tik tinkamai parinkti baldai, žaislai ar elektros sistemos. Didelį dėmesį tėvai turi skirti vaikų auklėjimui, bendravimui su jais ir aiškinimui, ko daryti nevalia, ko reikėtų pasisaugoti. Net ir pagal visus saugumo reikalavimus įrengtame kambaryje, vaikų ilgam laikui juose palikti nevalia. Bendravimas, žaidimai, pamokos – visa tai ugdo vaiką, o gerą pavyzdį vaikai gauna iš savo artimiausių žmonių – tėvų.

Užsakymo nr.: PT_66728

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis