Ugniagesių pagalbos prireikė žaidžiant slėpynių

Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai trečiadienį skubėjo į Mustenių kaimą gelbėti vaiko.

Penkiametis, kaip teigiama Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento pranešime, žaisdamas slėpynių, įstrigo tarp dūmtraukio ir krosnies. Vaikas įlindo į siaurą tarpą, pasuko galvą ir nebegalėjo jos pajudinti. Į gelbėjimo operaciją atvyko ir Semeliškių ugniagesių komandos ugniagesiai, policija bei greitosios pagalbos medikai.


„Kai atvažiavome, vaikas ir jo mama buvo labai išsigandę, – pasakojo Elektrėnų PGT pamainos vadas Kęstutis Živulskas. – Mes sutepėme sienas skystu muilu ir aliejumi ir išlaisvinome berniuką. Gelbėjimo operacija ilgai neužtruko.“


Penkiametį apžiūrėję medikai nustatė, kad vaikas nenukentėjo.


K. Živulsko teigimu, dažniausiai vaikus jiems tenka gelbėti užsitrenkus namų, balkonų ar automobilių durims. „Kai kopėčiomis pakylame iki balkono, stengiamės neišgąsdinti vienų namuose likusių vaikų. Vieni bijo mūsų, slepiasi, kiti sau ramiai toliau žiūri televizorių. Pamainoje turime jaunų tėvelių, kurie itin gerai moka bendrauti su vaikais“, – sakė Elektrėnų PGT pamainos vadas.


Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento pateiktais duomenimis, šiemet šalies ugniagesiai įvairių įvykių metu išgelbėjo 5 vaikus, 4 iš jų – buityje. Vienai mergaitei koja buvo įstrigusi vaikų žaidimų aikštelėje, metalinėje čiuožykloje, kitai – tarp dviračio strypų, vienas berniukas buvo ištrauktas iš šulinio, dar vienas vaikas išgelbėtas autoavarijoje.


Pernai ugniagesiai gelbėjimo darbų metu išgelbėjo 27 vaikus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis