Kova pralaimėta: mirė mergaitė, kurios nuotrauka pravirkdė milijonus

Nuotrauka, kuri sukrėtė milijonus. Joje mylintis tėtis pasidalino akimirka, kuri užfiksavo su vėžiu kovojančią keturmetę dukterį. Tada medikai sakė, kad mergaitei liko gyventi kelios savaitės.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Andy Whelanas savo feisbuko paskyroje, kur rašė apie savo dukros Jessicos ligą, pasidalino nespalvota jos nuotrauka. „Tai yra skaudžiausia nuotrauka, kurią man teko padaryti“, – sakė su neurablastoma kovojančios mergaitės tėvas. „Prieš kelias dienas medikai pasakė, kad jai veikiausiai liko gyventi kelios savaitės. Ši nuotrauka buvo padaryta tada, kai mes, jos tėvai, negalime nieko padaryti, kad ją paguostume. Jessica mus stumia šalin ir viena kenčia skausmą“, – prie nuotraukos parašė vyras.

Ši nuotrauka žaibiškai apskriejo įvairias žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus. Žmonės meldėsi už mergaitę, linkėjo jai ir jos tėvams stiprybės, taip pat dalijosi savo patirtimis. Nuotrauka yra tokia įtaigi ir sukrečianti, kad nepaliko abejingų.

Jessica su ketvirtos stadijos neuroblastoma kovojo daugiau kaip vienerius metus. Kai medikai ištarė galutinį verdiktą, jog mergaitei liko suskaičiuotos dienos, tėvai nusprendė nutraukti gydymą ir pasidžiaugti dukrai likusiu laiku. „Paviešindamas šią nuotrauką nenorėjau nieko įžeisti ar nuliūdinti. Galbūt pamatę šią nuotrauką žmonės sužinos apie vaikų vėžio baisumą ir galbūt tie patys žmonės galės ateityje ką nors padaryti, kad nė vienam vaikui netektų kęsti šio skausmo ir kad nė vienam tėvui netektų stebėti, kaip jų kūnas ir kraujas kasdien nyksta akyse“, – sakė A. Whelanas.

Ketverių metų mergaitei buvo taikomas įvairus gydymas, taip pat chemoterapinis, tačiau tai nepadėjo. Medikai ją įtraukė ir į naujo vaisto klinikinius bandymus, tačiau auglys visai nesumažėjo. Bet jis ir nepadidėjo. „Tuomet gydytojas mums pasakė, kad yra kitų gydymo būdų, tačiau dabar jie gali tik pratęsti Jessicos gyvenimą, bet neišgydyti ją nuo vėžio“, – sakė tėtis „Daily mail“. „Tai buvo šokas. Išoriškai Jessica atrodė gerai. Sunku buvo patikėti, kad ji nesveiksta“, – pridūrė jis. Spalio mėnesį mergaitės artimieji sužinojo, kad jai liko labai nedaug.

„Po tos žinios jaučiausi, tarsi man kas būtų išplėšęs širdį iš krūtinės ir išsiurbęs orą man iš plaučių. Suprantu, kad sunku žiūrėti į šią nuotrauką ir dar sunkiau suvokti, tačiau ji rodo, ką padaro vėžys vaikui, kuriam liko gyventi paskutinės savaitės ar dienos. Iki dukters diagnozės nieko nežinojau apie vaikų vėžį... Jeigu ši nuotrauka privers žmones dukart pagalvoti apie šį blogį, tuomet reikš, kad pasiekiau savo tikslą. Reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų, kad rastume vaistą nuo šios ligos“, – pabrėžė mirštančios mergaitės tėvas.

Deja, bet lapkričio 20 dieną mergaitė mirė. Jos tėtis su ašaromis atsisveikino su dukrele, kuriai jau nelemta daugiau kęsti skausmo. Pasak Andy, mergaitė išėjo ramiai. Ilgą laiką ji nesileido apkabinama, nes jautė didelius skausmus, tačiau prieš mirtį ji buvo mylinčio tėčio glėbyje, kuris nepaliovė jai kartoti, kad ją labai myli ir mylės amžinai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis