M. Navickienė apie iš Ukrainos atvykstančius vaikus: bus ir nelydimų, kuriems iš karto reikės laikinų globėjų

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, kad iš Ukrainos atvykstantiems nelydimiems vaikams bus siekiama iš karto surasti laikinus globėjus.


„Yra ir nelydymų vaikų grupės, kurių laukėme iš globos įstaigų. Ne visos dar yra pasiekusios Lietuvą, bet tikrai žinau, kad jų pakeliui yra dar nemažai“, – Visagine žurnalistams teigė M. Navickienė.

 

Ministrė tikisi, kad iš Ukrainos atvykstantiems nelydimiems vaikams greitai bus rasti laikini globėjai.

 

„Ar yra visiškų našlaičių, pasakyti kol kas negaliu, bet yra vaikų, kurie yra nelydimi ir yra ne iš globos įstaigų. Tai vienam iš tokių vaikų jau yra suteikta laikina globa Lietuvos šeimoje. Ir įvairių turbūt bus situacijų, turėsime ir tokių vaikų, kurie bus vieni ir jiems iš karto reikės laikinų globėjų. Bet kadangi turime 400 šeimų, tai tikiu, kad pakankamai greitai tie vaikai ras laikiną prieglobstį“, – vylėsi M. Navickienė.

 

Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros vadovas antradienį nurodė manąs, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius per artimiausias dvi dienas viršys 2 mln.

 

ELTA primena, kad ankstų vasario 24-osios rytą Rusija pradėjo agresyvų ir tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Vakarų bendruomenė, į tai reaguodama, Rusijai paskelbė labai griežtas sankcijas ir ekonominę bei karinę paramą Ukrainai. Vakarų bendruomenė kaltina Kremlių Ukrainoje tikslingai griaunant miestus ir žudant nekaltus civilius.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis