J. Šiugždinienė: ukrainiečių abiturientams nuo rudens planuojama iš dalies finansuoti 700 studijų vietų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad šiuo metu vienas iš aktualiausių uždavinių – apsisprendimas dėl ukrainiečių abiturientų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarkos. Pasak ministrės, nuo rudens ministerija planuoja iš dalies finansuoti 700 ukrainiečių studentų studijas.


„Aktualiausias klausimas, kurį mes dar sprendžiame, tai yra Ukrainos moksleivių, baigusių mokyklą ir stojančių į pirmąjį kursą, priėmimas aukštosiose mokyklose. Planuojame šį procesą organizuoti per LAMA BPO sistemą. Esame rudenį numatę šiuo metu iš dalies finansuoti 700 Ukrainos studentų pilnas studijas“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.

 

Ministrė teigia, kad šiuo metu reikia apsispręsti dėl ukrainiečių vaikų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarkos.

 

„Šiuo metu turime apsispręsti, kaip visgi priimsime į aukštąsias mokyklas, nes vakar atėjo prašymas iš Ukrainos švietimo ministro, jog mes padėtume organizuoti testą, kuris bus taikomas stojant į Ukrainos universitetus. Tai bus toks multidisciplininis testas ukrainiečių vaikams ir mes padėsime organizuoti to testo laikymą Lietuvoje“, – informavo ji.

 

J. Šiugždinienė teigia, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose pilnose studijose šiuo metu studijuoja 275 ukrainiečiai, o dalinėse studijose – 124 ukrainiečiai.

 

„Parengėme ir patvirtinome stipendijų studentams iš Ukrainos tvarką, jiems bus mokamos 300 eurų mėnesinės stipendijos. Šiuo metu dar stvarstome dėl liepos-rugpjūčio mėnesių, paprastai studentams šiais mėnesiais yra nemokama stipendija. Tai esame priėmę tvarką, jog iki birželio mėnesio mokame stipendijas, bet visgi svarstome, kad galbūt reikėtų išplėsti ir mokėti ukrainiečių studentams liepos ir rugpjūčio mėnesiais“, – atkreipė dėmesį ministrė.

 

Ji taip pat pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvos mokyklose mokosi 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių. Ministrės teigimu, užimta maždaug penktadalis ukrainiečių vaikams turimų vietų.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis