Televizoriai kaip žinių ir mokomojo turinio šaltinis

Televizoriai yra populiariausia pramogų forma ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Televizijos ir transliuojamos televizijos programos siūlo daug pramogų ir edukacinių programų vaikams. Tačiau televizorių paversti pagrindiniu laisvalaikio šaltiniu neverta – per ilgas žiūrėjimas vaikui nebus naudingas.

Ar televizoriai naudingi vaikams? Žinoma, televizoriai, kaip ir visa kita, turi privalumų ir trūkumų. TV laidos gali būti labai informatyvios, įdomios ir mokomosios. Jei televizorius laikome informacijos šaltiniu ir praplečiančiu savo akiratį, tai puikus būdas supažindinti vaiką su mus supančiu pasauliu, kuris mums ne visada pasiekiamas – pavyzdžiui, per televizorius dažnai transliuojamos laidos apie laukinius gyvūnus, arba galite net „išvykti“ į kitas šalis, susipažinti su skirtingų tautų kultūra, tradicijomis.


Televizoriai taip pat gali būti naudojami žodynui turtinti, taip pat žiūrėti naudingas edukacines programas. Taisyklingai pasakyta kalba, nauji žodžiai gimtąja ar užsienio kalba – vaikai akimirksniu suvokia informaciją, užduoda klausimus tėvams, taip papildydami savo žinių bazę. Be to, televizoriai mums atveria žinių pasaulį – į daugelį šiuolaikinių vaikams skirtų programų jau įtrauktas mokomasis turinys net ir mažiausiems – spalvų, formų, garsų, skiemenų atpažinimas. Galite žiūrėti juos kartu ir kalbėti apie tai, kas vyksta ekrane. Žiūrėjimas kartu yra geras šeimos laisvalaikis, todėl televizoriai tikrai suartina žmones.


Tačiau televizoriai užima per daug laiko, ypač jei iš karto nenustatote žiūrėjimo taisyklių ir apribojimų. Psichologai ir pediatrai rekomenduoja 2–4 ​​metų vaikams televizorių žiūrėti ne ilgiau kaip 20 minučių. Nuo 4 iki 7 metų laiką galite padidinti iki 50 minučių. O po 7 metų televizoriai gali užimti vaiką ne daugiau kaip 2 valandas per dieną, geriausia su pertraukomis.


Užsakymo nr.: PT_75833

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis