Kas šeštas vaikas pasaulyje auga konflikto regione

Remiantis tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Saugokit vaikus“ („Save the Children“) ataskaita, šiuo metu kas šeštas vaikas pasaulyje auga konflikto regione. 2021 metais tokiuose regionuose gyveno 449 mln. mergaičių ir berniukų. Daugiau kaip pusė jų – 230 mln. – gyveno ypač pavojingoje karo zonoje, rodo organizacijos ir Oslo taikos tyrimo instituto PRIO tyrimas.

Tai buvo 9 proc. daugiau nei metais anksčiau. Ypač pavojingais, organizacijos duomenimis, laikomi regionai, kuriuose dėl karinių veiksmų per metus žūsta daugiau kaip 1 000 žmonių.


Ypač paveikti vaikai Artimuosiuose Rytuose, kur, anot duomenų, pernai kas trečias vaikas gyveno pavojingomis sąlygomis. Apskritai absoliutus skaičius vaikų, gyvenančių konfliktų zonose, lyginant su 2020-aisiais, kai jų buvo 452 mln., šiek tiek sumažėjo – pirmą kartą nuo 2014-ųjų. Tačiau bendra padėtis esą sudėtinga. Pavojingiausios šalys vaikams pernai buvo Jemenas, Afganistanas ir Demokratinė Kongo Respublika.


„Milijonai vaikų aga ginkluotų konfliktų regionuose, - sakė „Saugokit vaikus“ vadovas Florianas Westphalis. – Kiekvieną dieną nužudomi, sužeidžiami ar kankinami vaikai“. 


Rengdami ataskaitą, aktyvistai ir tyrėjai vertino sunkiausius nusikaltimus prieš vaikus. Tarp jų yra grobimai, seksualinis smurtas, taip pat atakos prieš mokyklas ir ligonines. Pernai fiksuota 24 515 tokių sunkių nusikaltimų prieš vaikus. Tačiau neretai apie panašius nusikaltimus nesužinoma, nes patekti į atitinkamus regionus sudėtinga ar neįmanoma.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis