Čekijoje mergaitei iš skrandžio išoperuotas didelis plaukų gniužulas

Čekijos gydytojai iš 11-metės mergaitės skrandžio išoperavo alaus bokalo dydžio plaukų gniužulą. Pasak Opavos miesto klinikos, mergaitei diagnozuotas vadinamasis Auksaplaukės sindromas – retas psichinis sutrikimas, kai asmenys kompulsyviai raunasi plaukus ir juos valgo.

Cilindro formos plaukų gniužulas buvo 20 cm ilgio ir 8 cm skersmens. Skrandis nevirškina plaukų ir jie palaipsniui kaupiasi.


Jei medikai nebūtų mergaitės operavę, jai būtų pasireiškę vis didesni skausmai ir ėmęs kristi svoris, sakė chirurgas Matusas Peteja. Kraštutiniu atveju skrandžio sienelė gali būti pažeista ar net perforuota. Mažoji pacientė gerai atlaikė operaciją, jai suteikiama psichiatro ir psichologo pagalba.


Apie Auksaplaukės sindromą pirmą kartą pranešta 1968 metais. Visame pasaulyje dokumentuota tik kelios dešimtys jo atvejų. Dažni sindromo simptomai yra pykinimas, dingęs apetitas ir vidurių pūtimas. Neretai ligą lydi depresijos, protinis atsilikimas, bulimija, asmenybės sutrikimas ar šizofrenija. M. Petejos duomenimis, Auksaplaukės sindromas pirmiausiai pasireiškia jaunoms mergaitėms ir moterims iki 20 metų amžiaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis