Daugiavaikėms šeimoms siūloma dvigubai didinti valstybines pensijas

Siekiant pagerinti daugiavaikių tėvų socialines garantijas, skatinti gimstamumą opozicinės Mišrios Seimo narių grupės nariai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis siūlo dvigubai didinti jų valstybines pensijas.

Valstybinių pensijų įstatymo pataisas įregistravę parlamentarai siūlo nustatyti, kad motinoms arba tėvams, išauginusiems (vaikų mirties atveju – ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų, būtų skiriama ne antrojo, o pirmojo laipsnio valstybinė pensija.


Jeigu Seimas pritartų siūlomiems pakeitimams, jų valstybinė pensija padidėtų dvigubai, t. y. nuo 136,58 euro iki 273, 16 euro.


„Daugiavaikės šeimos turi teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją bei keletą kitų lengvatų, tačiau manome, kad esamos išmokos nėra pakankamos. Daugelis politinių sprendimų, įstatymų orientuoti į nedideles šeimas, tarsi pamirštant gausias šeimynas. Daugiau vaikų turintiems tėvams, ypač mamoms, sudėtinga įsidarbinti, o vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo problema Lietuvoje ypatingai opi“,-dokumento aiškinamajame rašte pažymi Lietuvos regionų partijai atstovaujantys Seimo nariai J. Pinskus ir A. Palionis.


Jie ragina imtis ryžtingų priemonių, kuriomis būtų pagerinta daugiavaikių ir kitų šeimų socialinė padėtis.


Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), išauginę (vaikų mirties atveju – ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų, turi teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis