Nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” baigiamasis renginys

2023 m. gegužės 19 d., penktadienį, vyks nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” baigiamasis renginys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F. Vilnius).

Renginio pradžia – 15 val.


Šį nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų ir jų mokytojų apdovanojimų renginį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras organizuoja kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija.


Mokinių kūryba
Mokinių kūryba
Organizatorių archyvas


Nacionalinis mokinių kūrybos darbų konkursas, kuris kiekvienais metais sulaukia didelio dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau 22 kartą. Jame dalyvauja 5-12 klasių mokiniai iš Lietuvos bei lietuviškų mokyklų užsienyje (Punsko, Vokietijos, Latvijos ir kt.). Konkurso pagrindinis tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą, skatinti jų įsitraukimą į istorinės atminties puoselėjimo bei jos įprasminimo veiklas. Konkurso tematika apima sudėtingą XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istorijos laikotarpį ir skatina jaunimą, pasitelkus įvairias meninės raiškos formos permąstyta Lietuvos gyventojų patirtis, tremtį, įkalinimą, kovą už laisvę. Pasiaukojimą už Tėvynę susieti su šimtmečiais puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija, kas šiandien yra labai svarbu plėtojant kultūrinį tapatumą, pilietiškumą ir solidarumą saugant ir ginant Lietuvos nepriklausomybę.


Šiai metais konkurse dalyvavo 910 mokinių, iš Lietuvos bei lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje. Konkursui pateikta 73 rašto darbai, 553 piešiniai, 44 maketai ir instaliacijos, 24 filmai, 24 prezentacijos bei 28 muzikiniai kūriniai.


Mokinių kūryba
Mokinių kūryba
Organizatorių archyvas


Konkurso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Seimas, Europos Parlamento nario profesoriaus Liudo Mažylio biuras, Europos Parlamento narių Rasas Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus biuras, Telecentras, leidykla Briedis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis