Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva įkvėpė „Mamų mugę" šiemet savo dalyviams ir pirkėjams pateikti daugybę staigmenų. Pirmoji ir pati didžiausia – dvigubai pailgėjusi mugė. Ji vyks net 10 dienų ir dviem etapais. Pagrindinė mugės dalis numatoma kovo 21–25 dienomis, įžanginė – kovo 14–18 dienomis. Šimtmečio proga net šimto „Mamų mugės" dalyvių bei partnerių laukia staigmenos bei dovanos.

Unikalus socialinis renginys vyksta jau tryliktą kartą. Dėl didžiulio asortimento, gerų kainų bei galimybės aprengti vaiką nuo galvos iki kojų, išleidžiant minimalią pinigų sumą, į mugę kaskart suplūsta minios pirkėjų.

Švęsdama valstybės gimtadienį MAMŲ MUGĖ dar kartą primena, jog mes visi kuriame ateitį savo šeimoms. Renginyje puoselėjamas bendruomeniškumas yra viena svarbiausių patriotinių vertybių, kurias galime perduoti savo vaikams.

TAVO VAIKO kūrybinė grupė „Mamų mugėje" apsilankė išvakarėse ir nepraleido progos pakalbinti čia triūsiančios „Mamų mugės" sumanytojos, keturių vaikų mamos Jurgos Barboros Jauniškienės.

Kaip kilo idėja surengti dvigubai ilgesnę „Mamų mugę"?

Viską diktuoja patys dalyviai ir pirkėjai. Labai džiugu, kad turime bendruomenę, kuri išgeneruoja ir nubalsuoja už tokias idėjas. Nesakau OP neperšokus griovio, kaip viskas pavyks, galėsime kalbėti po pagrindinės mugės, tačiau įžanginė mugė, kuri vyksta 03.14-18, tikrai pasiteisino. Turbūt matote, kad labai patogu apsipirkti. Nepergrūsta, ne per daug daiktų, patogiau vaikščioti ir rinktis. Be abejo, sprendimas surengti dvigubai ilgesnę mugę kilo iš patirties ir išklausius pirkėjų atsiliepimus. Dažnai girdėdavome sakant, kad kažkas nespėjo ateiti, nes tą savaitgalį buvo išvykęs, kad mugė taip trumpai tęsiasi... Mugės tikslas yra padėti šeimoms, todėl norėjosi, kad apsipirkimas joms būtų patogus, o ne varginantis. Jeigu vaikas susirgo, jeigu šeima išvažiavusi, jeigu darbe reikėjo būti iki vėlumos, tai dabar bus galima ateiti ir kitą savaitgalį. Darome viską, kad būtų patogu pirkėjams.

Įžanginėje mugėje prekes pristatė apie 650 šeimų. Pagrindinėje mugėje papildomai prekes pristatys dar 1000 dalyvių. Tai bus visiškai naujas prekių asortimentas, beveik dvigubai didesnis, negu įžanginėje mugėje dabar. Todėl mes ir pavadinome pirmąją mugės dalį įžangine – tai tarsi „apšilimas". Didžiulis pliusas naujiems dalyviams, jie gali ateiti apsižiūrėti kainas dabar, kiek kas kainuoja, kaip ruošiamos prekės, ir dar gali registruotis dalyvauti pagrindinėje mugėje.

Kiek prekių bus pristatyta šioje „Mamų mugėje"?

Daugiau kaip 230 000. Įžanginėje mugėje pateikta 85 000 įvairiausių daiktų, o pagrindinėje mugėje tūkstantis naujų dalyvių pristatys daugiau kaip 130 000 prekių.

TAVO VAIKAS

Kokių dar naujienų turite šiemet?

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį pasitinkame su nauju šūkiu „Laisvi nuo daiktų", taip pat su dovanomis mugės dalyviams, savanoriams, pirkėjams. Norime visi kartu švęsti gražią Lietuvos sukaktį. Pagrindinė naujiena šiemet yra dalyviams, pristačiusiems prekes – mes su jais atsiskaitome per visus bankus. Dar noriu išskirti naktinį apsipirkimą penktadieniais. Savaitgalį nenupirktos prekės būna parduodamos su nuolaida, o kadangi šeštadienį atvažiuoti į Gariūnus nėra lengva dėl čia esančio didelio pirkėjų srauto, jau pernai rudens mugėje pirmą kartą darėme naktinį apsipirkimą. Mugės dalyviai su nuolaida gali apsipirkti išvakarėse, penktadienį nuo 19 iki 24 valandos. Šis apsipirkimas buvo labai populiarus.

Pirkėjams rūpimas klausimas – „Mamų mugėje" esančių prekių kainos. Kaip rodo jūsų patirtis, ar jos šiemet labai padidėjusios?

Taip, pristatomų daiktų kainos didėja. Prieš mugę dariau seminarą būsimiems dalyviams, pasakojau apie mugės kainų politiką, kokią tai turi įtaką pardavimams. Mūsų analizė rodo, kad daiktų skaičiumi pardavimai yra sumažėję, o pajamos visų dalyvių dvigubai padidėję. Net 50 procentų visų praėjusios mugės dalyvių pardavė prekių už daugiau kaip 200 eurų. Sumos didelės. Anksčiau būdavo 2-3 procentai visų dalyvių, kurie uždirbdavo daugiau kaip 300 eurų, dabar šis procentas yra net 15! Mes galime patarti dalyviams, bet negalime uždrausti prašyti norimos sumos už parduodamą prekę. Praėjusią mugę liko 40 000 neparduotų daiktų, iš jų išrūšiavome 15 000 prekių, kurios kainavo iki 1 euro. Taigi, tai net trečdalis neparduotų prekių. Vadinasi, pirkėjas nebūtinai perka tik tai, kas labai pigu. Praėjusią mugę pardavėme 20 000 prekių, kainavusių iki euro. Pirkėjui labai svarbu ne pigumas, o kainos ir kokybės santykis. Mūsų, kaip mugės organizatorių, tikslas yra, kad būtų apsikeista kuo daugiau daiktų. Ne parduota už didelę sumą, o parduota kuo daugiau vienetų daiktų. Todėl stengiamės aiškinti dalyviams, kokios prekės yra paklausiausios, kokios kainos optimalios. Pavyzdžiui, mugėje avalynės kaina yra vidutiniškai 3-5 eurai. Todėl sakome tėvams, jei už savo vaikų parduodamą avalynės porą jie prašo 8-10 eurų, batai tikrai turi būti kažkuo išskirtiniai.

TAVO VAIKAS

„Mamų mugė" daug dėmesio skiria labdarai. Papasakokite, kokiais būdais šeimos gali prisidėti prie to?

Mes jau antri metai prisidedame prie vaikų hospiso steigimo idėjos. Džiaugiamės, kad šis projektas vystosi, tikimės, kad po metų jau bus sienos pastatytos. Tai būtų didelė parama šeimoms, kurios susiduria su netikėta vaiko liga ir jo slauga tampa didžiuliu išbandymu. Mūsų mugės dalyviai nuo surinktų pajamų turi galimybę palikti norimą procentą labdarai, mes aukojame surinktų bilietų pajamas, taip pat pirkėjų prie kasų laukia vaikų hospiso aukų dėžutės. Dalyviai neparduotus daiktus gali atiduoti labdarai, mes juos išvežiojame po visą Lietuvą, vežame į Ukrainą. Tačiau aš būčiau linkusi prašyti mamyčių, kad jos geriau mažesnę kainą nustatytų ir parduotų daiktus. Čia ir yra „Mamų mugės" tikroji idėja ir tikroji parama vieni kitiems – dalyvauti, pateikti prekes gera kaina, kad jas nupirktų.

Padėkoję J.B.Jauniškienei už pokalbį, nuskubėjome pasidairyti po pačią mugę.

Šiandien, kovo 15 dieną, „Mamų mugėje" prasideda atviroji prekyba. Mes mugėje žvalgėmės išvakarėse, kuomet čia apsipirkti galėjo mugei talkinantys savanoriai bei pristačiusieji prekes dalyviai. „Mamų mugėje" sutikome Austėją, kuri čia buvo atvažiavusi su vežimuke įsitaisiusia metukų dukryte Gile. Moteris sako, kad ji pati ir perka mugėje daiktus, ir čia juos parduoda. Be to, „Mamų mugėje" savanoriauja jau daug metų. Ir ne tik ji pati, bet ir jos vyras. „Labai palaikau „Mamų mugės" idėją, ji tikrai pasiteisina. Taip, kai reikia atrinkti daiktus mugei, jų paruošimas užima nemažai laiko, ne per porą dienų viską padarau. Tačiau ir pirkti, ir parduoti čia apsimoka. Kai įkainoju daiktus, kuriuos planuoju parduoti, visada pagalvoju, ar pati už tiek juos pirkčiau. Kai mugėje perku daiktus, žiūriu kainos ir kokybės santykį – įvertinu, kiek tokia prekė kainuoja nauja ir kiek už ją prašoma mugėje. Jeigu tenkina – perku. Pelno čia daug nepasidarysi, daugiau viskas pagrįsta mainų principu, nes toks ir pačios mugės tikslas – mama mamai. Auginu vyresnį sūnų, jam aštuoneri metai, tai mugėje daug ką perku ir jam. Čia yra pasirinkimas ir vyresniems vaikams – sezoniniai drabužiai, batai, ir, aišku, žaislai. Dar perku sporto reikmenis, kurių reikia mokykloje ar būrelyje".

TAVO VAIKAS

Milda į „Mamų mugę" apsipirkti atbėgo nepaisant to, kad visai neseniai susilaukė dukrytės. Jai nėra nė mėnesio, o vyresniajai – treji. Moteris sako, kad stengiasi nepraleisti šio įvykio: „Mamų mugėje" dalyvauju seniai, tik šiemet pirmi metai, kai nepristačiau daiktų, nes turiu mažą kūdikėlį. Anksčiau pristatydavau prekes, taip pat savanoriavau mugėje. Labai teigiamai vertinu idėją, ji labai reikalinga tėvams. Šiandien prieš ateidama apsipirkti pasidariau sąrašą, ką pirksiu, kad nesiblaškyčiau. Mugė labai didelė ir jeigu ateini be sąrašo, gali sugaišti labai daug laiko. Man yra buvę, kad ir 4 valandas praleisdavau besirinkdama. Ar pabrangę šiemet prekės? Gal ir galima taip sakyti, tačiau galima atrasti ir pigesnių, bet geros kokybės daiktų".

Mugėje laukiama kiekviena šeima, įėjimas į mugę nemokamas. Tik ankstyviausi abiejų ketvirtadienių pirkėjai, įsigiję bilietus nuo 10 iki 12 val., prisidės prie ypatingos akcijos – visi pinigai už jų bilietus bus skirti vaikų hospiso skyriui. Jokio bilieto, norint patekti į mugę, nereikia pirkti nėščiosioms bei neįgalius vaikus auginantiems tėvams.

Atvykstantiems apsipirkti, patariama iš anksto pasiruošti pirkinių sąrašą, mugei skirti kelias valandas, turėti patogių krepšių ar vežimėlių pirkiniams. Savaitgalį pažymėtos prekės parduodamos su 50 arba 20 procentų nuolaidomis. Storos piniginės nereikia – daugelis prekių mugėje ir be nuolaidos kainuoja nuo 1 iki 2 eurų!

„Mamų mugės“ darbo laiką bei daugiau naujienų sužinosite interneto svetainėje www.mamumuge.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis