Kaip elgesio problemų turintiems vaikams gali padėti triušiai

Betsy ir Walteris yra du triušiai, kurie kiekvieną dieną dirba ypatingą darbą. Tam, kad darbe atrodytų dar geriau, jų šeimininkė abu triušius kartais papuošia spalvingais rūbeliais.

Walteris ir Betsy turi sertifikatus, įrodančius, kad jie gali dirbti terapinį darbą. Triušių pacientai – vaikai ir suaugusieji, kurie turi emocijų, bendravimo problemų, sveikstantys po ligų. Triušiai savo pacientus lanko ugdymo įstaigose ir ligoninėse.

Jų šeimininkė - Jenn Eckert iš Milvokio (JAV) – juokauja, kad jos vyras nesutiko namuose auginti nei katės, nei šuns, tad ji rado išeitį ir įsigijo du triušius.

Betsy moteris surado tiesiog paliktą prie gatvės.

Šiandien abu triušiai praskaidrina vaikų, kuriems reikia pagalbos, dienas. Štai ligoninėje gulinčiam Taytenui neseniai buvo atlikta kepenų transplantacija. Dar laukia ilgas gijimas ir sveikimas, todėl berniukas džiaugiasi jį aplankiusiais švelniakailiais gyvūnais.

Pirmąjį Jenn įsigijo triušį Betsy, ir taip sutapo, kad po kelių mėnesių mirė moters mama. Jenn prisipažįsta, kad jai tai buvo didelė netektis ir trauma. „Nesinorėjo nieko – tik gulėti ant sofos ir verkti", - prisimena tas dienas moteris. - Laimė, kad namuose buvo mažas triušiukas, kuriuo reikėjo pasirūpinti, tad aš turėjau keltis iš lovos". Gyvūnų terapija besidominti Jenn sako supratusi, kad jei jos triušis jai padėjo sunkią minutę, jis gali padėti ir kitiems. Šiandien niekas neabejoja, gyvūnų terapija yra puiki terapinė priemonė.

Pirmiausia Jenn su triušiu pradėjo lankytis vaikų centruose, kur laiką leisdavo autistai bei turintys emocinių ir psichologinių problemų vaikai. Prieš kelerius metus jų kompaniją papildė ir triušis Walteris.

Nuotraukų galerijoje – triušiai Walteris ir Betsy.

Iš pradžių jis buvo gana nervingas, palyginus su senbuviu Betsy, tačiau Jenn namuose jis apsiprato ir dabar yra net meilesnis už Betsy. Tiesa, sertifikatą, kad gali dirbti kaip terapinis gyvūnas, Walteris gavo tik šį pavasarį.

Jenn įsitikinusi, kad triušiai yra puikūs terapiniai gyvūnai, net geresni už šunis, nes jie nesukelia baimės vaikams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis