KONKURSAS: išrinkite smagiausią Užgavėnių kaukę (REZULTATAI)

Viena linksmiausių ir smagiausių švenčių lietuviškame kalendoriuje – Užgavėnės. Kaukes šią dieną dedasi visi – ir maži, ir dideli. Jūsų dėmesiui – "Švenčių miesto" specialistų atrinktos įdomiausios kaukės.

Kviečiame išrinkti smagiausią Užgavėnių kaukę. Konkursas tęsiasi iki vasario 21 dienos. Vieną laimingąjį rinksime burtų keliu ir jam atiteks daugiausiai jūsų balsų surinkusi kaukė. Laimėtoją informuosime asmeniškai.

KONKURSO REZULTATAI

Smagiausia Užgavėnių kauke skaitytojai balsų dauguma išrinko šią linksmosios senutės kaukę.


Burtų keliu ji atitenka už ją balsavusiai p. Zitai.

1. Banguotas, žilstelėjęs raganos perukas

Taip, raganos gali būti gražios, tik apie jų nugyventą ilgą amžių turi byloti nors viena detalė. Juodai žilų plaukų kaskados tikrai vertos raganiško pasirinkimo. Jiems prilaikyti nepamaišytų ir laiko paženklinta skara.

Gamintojų atstovų nuotr.

2. Berniukiškas skeleto kostiumas

Šis kostiumas tamsų vakarą nepriekaištingai paslėps jūsų tikrąjį AŠ. Liks tik iš išgąsčio verčiantis aikčioti skeletas. Tikėtina, kad baisu bus net žiemai, ir ji tikrai užleis vietą pavasario šilumai.

Gamintojų atstovų nuotr.

3. Giltinės apsiaustas

Apsiaustas ir dalgis neleis suabejoti, į kokį Užgavėnių personažą įsikūnijote. Dar didesniam efektui būtina nubalinti veidą, o akis apvedžioti juodais grimo dažais. Senoliai pasakoja, kad jų laikais giltinė ant ausų buvo pasikabinusi ir po žvangulį.

Gamintojų atstovų nuotr.

4. Giltinės kostiumas su kauke

Draikosi pilkos marškos, plevėsuoja vėjyje galvą dengianti skraistė, kaukė nežada nieko gero, kaip ir dalgis rankose. Metas šienauti paskutiniuosius žiemos likučius ir gąsdinti pozicijų nenorintį užleisti šaltį.

Gamintojų atstovų nuotr.

5. Giltinės kostiumas

Tai ne šiaip giltinė, tai pati Karalienė Mirtis. Jei dalgis neatrodo grėsmingai, pažvelkite į jos rankas - nepaspruks niekas iš šių gniaužtų. Elegantiškas cilindras - tik priedanga, tikrasis Mirties veidas pakerta kojas.

Gamintojų atstovų nuotr.

6. Juodas raganos apsiaustas dekoruotas blizgiu akmenėliu

Jaunoms raganoms, skleidžiančioms ne pykčio, o elegancijos kerus. Raganoms, kepančioms blynus ir nežadančioms gąsdinti į svečius užsukančių persirengėlių. Net ir Užgavėnių persirengėlės gali būti rafinuotomis damomis.

Gamintojų atstovų nuotr.

7. Juodas raganos kostiumas

Jauna ir be raganiškos patirties, bet po aukšta kepure slepianti galybę burtų ir kerų. Metas balnoti šluotą ir skristi prie laužo pasidairyti į kitas raganas.

Gamintojų atstovų nuotr.

8. Juoda vaikiška raganos kepurė

Jaunoms ir mažoms raganaitėms bus privaloma vilkėti šiltus paltukus, tad jų raganišką prigimtį išduos tik įspūdingos kepurės. Be abejo juodos, aukštos ir matomos iš toli.

Gamintojų atstovų nuotr.

9. Juodi velnio ūsai, antakiai, barzda ir raudoni velnio ragai

Velniškai paprastas, bet geras komplektas pradedančiam velnio karjerą. Šokit į kerzinius batus, išverstą paltą sujuoskite ašutine virve ir pirmyn šokdinti giltinės.

Gamintojų atstovų nuotr.

10. Lateksinė baisaus senolio kaukė

Tradicinė Užgavėnių kaukė privalo turėti seno, negražaus žmogaus bruožų, didelę nosį, baisios grimasos iškreiptą burną, išsprogusias akis... Beplaukė galva pridengta sutrūnijusia marška, o liesas kūnas - senais senais kailiniais.

Gamintojų atstovų nuotr.

11. Lateksinė senolio kaukė

Lyg paskutinius dantis bebarstanti žiema - sena, raukšlėta, žilais lig baltumo plaukais. Nepamirškite kupros ir gumbuotos lazdos į kompaniją.

Gamintojų atstovų nuotr.

12. Lateksinė giltinės kaukė su plaukais

Iš nugaros - gražuolė juodo šilko plaukais, iš priekio - giltinė juodomis akiduobėmis ir belūpe šypsena. Netikėtai atsisuki ir nokautuoji visus savo „žavesiu".

Gamintojų atstovų nuotr.

13. Lateksinė grėsmingo skeleto kaukė

Neslėpk savojo tikrojo veido, net jei iš jo ir liko vien kaukolė. Ji ir pilkšvas pakulas primenantys plaukai bus pats tas Užgavėnių eitynėms.

Gamintojų atstovų nuotr.

14. Lateksinė raganos kaukė

Lyg iš pačio baisiausio vaikystės sapno apie raganas. Ta žemyn tįstanti nosis, karpų nusėtas ilgas smakras, iltys, kyšančios iš kraupią šypseną primenančios burnos - tikra raganų ragana.

Gamintojų atstovų nuotr.

15. Lateksinė senolės kaukė

Jauki skarutė, žaviai raukšlėtas veidas..., na, tik antakiai šiek tiek raganiški. Tiks vengiantiems baisių pasirodymų net ir Užgavėnėse.

Gamintojų atstovų nuotr.

16. Lateksinė senosios raganos kaukė

Močiutės skarelė nepridengia raganiškų bruožų. Tokia nosis, smakras ir karpa gali puošti tik seniausią raganą. O akys, tos krauju pasruvusios akys, taip pat mielo bendravimo nežada.

Gamintojų atstovų nuotr.

17. Lateksinė Velnio kaukė

Išvydus šiuos ragus sunku suabejoti padaro kilme. Ausys, iltys ir veido spalva tik sustiprina įspūdį, kad jis - iš pragaro gelmių. Puiki kaukė velniškam įvaizdžiui.

Gamintojų atstovų nuotr.

18. Moteriškas skeleto kostiumas

Tik kaulai ir oda? Panašu, tiek ir pakanka Užgavėnių įvaizdžiui. Pretęskite kostiumą specialiu dekoltė ir veido grimu, suvelkite plaukus ir nuo tokio vaizdo ištirps paskutinis sniegas.

Gamintojų atstovų nuotr.

19. Pėdkelnės, dekoruotos voratinklių motyvais

Jei trūksta paskutinio potėpio kuriant raganaitės įvaizdį, gali pagelbėti voratinklinės pėdkelnės. Tokiomis, žinoma, nieko neišgąsdinsit, bet susidomėjusių žvilgsnių neatsiginsite.

Gamintojų atstovų nuotr.

20. Pilkas aksominis apsiaustas

Giltinė, ragana, velnias ar susikūprinęs senukas būtumėte, apsiaustas pravers saugantis paskutinių žiemos pasispardymų. Universalus aksesuaras, praversiantis ir kitų karnavalų metu.

Gamintojų atstovų nuotr.

21. Puošni raganos kepurė, dokoruota plunksnomis, tiuliais bei voriukais

Kai raganos prigimtyje dominuoja puošnumo genas, praverčia būtent tokia skrybėlė su vualiu, plunksnomis ir voriukais. Svarbiausias jūsų ginklas - raudonai dažytos lūpos.

Gamintojų atstovų nuotr.

22. Pusę veido dengianti lateksinė ugninio velnio kaukė

Įkaitęs iki raudonumo, net suskeldėjęs iš pykčio su milžiniškais blogio ragais. Tirpsta sniegas po jo kanopomis, o Morė užsidegs vien nuo jo žvilgsnio.

Gamintojų atstovų nuotr.

23. Raganaitės kostiumas, dekoruotas oranžinėmis detalėmis

Juodą raganišką įvaizdį pagyvina ugningos detalės, matosi, kad jūs nestokojate energijos. Karštas temperamentas būtinas lauk varant šaltį ir sąstingį. Tam jums pakaks tik raganaitės kostiumo ir žavesio.

Gamintojų atstovų nuotr.

24. Raganaitės kostiumas dekoruotas sidabriniais voratinkliais ir voriukais

Specialiai sukurta princesiško amžiaus raganaitėms. Žavi suknelė, kurios juodąją pusę išduoda tik pomėgis dabintis voratinkliais ir nevaldoma meilė vorams. Gąsdinsim kai užaugsim, dabar puošimės ir šėliosim.

Gamintojų atstovų nuotr.

25. Raganos kepurė su voriuku

Juoda ir elegantiška, puikiai deranti prie tokių pat suknelių. Galima būtų išlaikyti orų įvaizdį, jei ne prigimtį išduodantis kabantis voras. Taip, jis puikiai deranti puošmena.

Gamintojų atstovų nuotr.

26. Raganos kostiumas, dekoruotas turkio spalvos detalėmis

Dar vienas dailus kostiumas dailiai raganai, nemėgstančiai stereotipiško raganos amplua. Morę į dausas ir žiemą pro vartus palydėti galima ir elegantiškai.

Gamintojų atstovų nuotr.

27. Seno raganiaus kostiumas

Lyg sapnas ar blogio vizija, nuo galvos iki kojų įsisupusi į juodus aprėdus, baisų veidą slepianti po gobtuvu, o vietoj dalgio švytruojanti kalaviju - ši giltinė nusiteikusi rimtam pasivaikščiojimui su visais kitais baisiais persirengėliais.

Gamintojų atstovų nuotr.

28. Sielų gaudytojo kostiumas

Vienuolio abitą primenantis apdaras slepia slaptus kėslus. Pamėkliškas veidas ne tik po gobtuvu, visa jų plejada ir ant rūbo klosčių. Nesipainiokite mirties pranašui po kojomis.

Gamintojų atstovų nuotr.

29. Šikšnosparnio sparnai

Tradiciniams Užgavėnių paukščiams gandrui ir gervei į palydą tiks ir paslaptingasis šikšnosparnis. Juodas lyg velniūkštis, žavus lyg raganaitė.

Gamintojų atstovų nuotr.

30. Tatuiruotė "Apsėstasis"

Turite ragus, barzdą, juodą paltą ir nežinote, ko dar reikia baisumui sustiprinti? Net neabejokite - lengvai priklijuojama, siaubingai veidą subjaurosianti tatuiruotė. Neprireiks net ragų ir velnio dantų.

Gamintojų atstovų nuotr.

31. Ugniniai velnio ragai

Kuklus, bet užtikrintas variantas Užgavėnių pamokoms mokykloje. Jūs su kauke, tačiau nepraradę tapatybės. Kartais tenka priimti kompromisą tarp velniškų užmojų ir taisyklių.

Gamintojų atstovų nuotr.

32. Vaikiškas giltinės kostiumas

Giltinės būna ir mažos, bet tai nereiškia, kad nusileidžia vyresniosioms kolegėms. Toks pat kostiumas, toks pat siaubą keliantis dalgis - įvaizdis yra įvaizdis.

Gamintojų atstovų nuotr.

33. Vaikiškas skeleto kostiumas

Atėjo metas pasivaikščioti ir pasitikrinti, kas čia baisiausias. Jei žiema neišsigąs kalavijo, pažabosim ją grandinėmis. Skeletai nieko nebijo.

Gamintojų atstovų nuotr.

34. Veido tatuiruotė „Skeletas"

Kam ta kaukė, jei skeletu savo veidą galima paversti vos per keletą minučių. Užsiklijavai ir jau pasirengęs. Juodas apsiaustas ir juoda kepurė suteiks dar šiek tiek paslapties.

Gamintojų atstovų nuotr.

35. Velnio kostiumas

Lyg pats Liuciferis - velniškai įspūdingas. Liepsnoja ne tik apsiaustas, liepsnoja rankos, žvilgsnis, žemė po kojomis, Morė ir visi kiti žiemos prisiminimai.

Gamintojų atstovų nuotr.

36. Vyriški marškinėliai, dekoruoti skeleto motyvais

Karščiausiems karnavalo dalyviams pakaks marškinėlių, tik, žinoma, su išraiškingu skeleto piešiniu. Dar keletas kaulinių detalių bei aksesuarų ir visi blynai bus jūsų.

Gamintojų atstovų nuotr.

37. Woodoo kostiumas

Vudu burtai ir užkalbėjimai, tikimės, padės greičiau išvyti žiemą. Jei nepadės riebus meniu ir trankūs šokiai, juodoji magija suveiks tikrai. Tik nepamirškite mojuoti kraupia vudu kauke.

Gamintojų atstovų nuotr.

38. Žėrintys įsegami velnio ragiukai

Tokie subtilūs, žėrintys ir nekeliantys abejonių - jūs pati žaviausia iš viso raganų būrio. Pasileiskite plaukus, įsispirkite į klumpes ir nepamirškite šluotos.

Gamintojų atstovų nuotr.

39. Raganiški bateliai

Kokia ragana be raganiškų batelių? Tik raganos šešėlis. Kaukšėkite šiais bateliais, priversiančiais patikėti stebuklais.

Gamintojų atstovų nuotr.

40. Aksominis demono kostiumas

Kiek demono jumyse, išduos ne kostiumas, o žvilgsnis. Bet su tokiu kostiumu būsite pats išdidžiausias demonas, kurio charakterį sušvelnins raudonas ir juodas aksomas.

Gamintojų atstovų nuotr.

41. Berniukiškas skeleto kostiumas

Taip taip, iškelkite rankas, pastorinkite balsą ir apie jūsų baisų įvaizdį gandas pasklis po kaimyninius kiemus. Skeletų bijo visi, ypač staiga išnyrančių tamsoje.

Gamintojų atstovų nuotr.

42. Raganos kostiumas, dekoruotas turkio spalvos detalėmis

Jei visos raganos būtų tokios gražios, tektų perrašyti visas senąsias pasakas. Nors gal šis dailus kostiumas tik priedanga raganiškam charakteriui?

Gamintojų atstovų nuotr.

Šias ir dar daug kitų kaukių rasite "Švenčių miesto" firminėse parduotuvėse arba el.parduotuvėje. Išsamiau - www.svenciumiestas.lt.

Žiemos gąsdintojams ir Užgavėnių tradicijų tęsėjams

Kai pasaulis įsisuka į smagų žiemos užbaigtuvių karnavalų sūkurį, mes taip pat imame laukti Užgavėnių. Šiandien ši diena dažniausiai minima stirtomis blynų ir kukliais persirengėlių pasivaikščiojimais. Tačiau mūsų seneliams tai buvo paskutinė mėsėdžio, vaisingumo žadinimo, gausumo skatinimo ir, be abejo, žiemos išvarymo šventė. Tradiciškai ši diena minima antradieniais, likus tiksliai 46 dienoms iki Velykų ir vos vienai dienai iki Pelenų dienos.

Nesinorėtų išbarstyti lietuviškų žiemos palydų tradicijų, ypač susijusių su Užgavėnių kaukėmis, dainomis, šokiais ir būrimais. Tuo labiau, kad šiame žiemos varymo karnavale nėra nevertų dėmesio įvaizdžių, galima persirengti ir gyvūnais, ir pačiomis įvairiausiomis būtybėmis. Seneliai pasakoja, kad jų laikais ypač populiarios buvo meškos, giltinės, ubagų, čigonų, žydų, vestuvininkų kaukės, neapsieita ir be Kanapinio, Lašininio. Pasidabinę savadarbėmis kaukėmis bei keisčiausiais apdarais jie vaikščiodavo po kaimus ir šokdavo, dainuodavo, krėsdavo smagius pokštus, garsiai rėkaudavo ir trypdavo varydami lauk žiemą: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Žemaitijoje per Užgavėnes visada privalu persirengėlių būryje turėti triukšmą keliančių juokdarių, išdaigininkų ir gyvulių (ožių, gervių, gandrų ir net egzotiškųjų beždžionių).

O kaip persirengę dabar kviečiamės pavasarį? Ko prieš Užgavėnes ieškoma specializuotose šventinės atributikos parduotuvėse „Švenčių miestas” teiraujamės jų komercijos direktorės Skaistės Taraškevičiūtės. Ji pastebi, kad didelio ažiotažo kaip prieš kalėdinius ar Helovino karnavalus nėra, tačiau tikrai ne vienas užsuka įsigyti kokios nors baisios kaukės. „Populiariausios labai patogios silikoninės kaukės, tiek senų raukšlėtų seneliukų ar bobučių, tiek velnių, giltinių ir raganų. Be abejo, dauguma ieško ko nors baisaus - velniai ir raganos, o taip pat ir skeletai bei giltinės ima viršų.” Čia galite įsigyti ir vien kaukę, ir visą prie jos derantį ansamblį, tai yra, visą kostiumą su jam priklausančiais aksesuarais. Labiausiai turėtų nudžiugti būsimos raganos - jos galės rinktis tiek labai elegantišką ir moteriškomis detalėmis puoštą raganaitės kostiumą (jei visos raganos bus tokios gražios, žiema gali ir neišsigąsti), tiek kostiumą skirtą gąsdinimui, puoštą kraupiomis detalėmis.

Skaistė pripažįsta, kad daug dažniau žmonės linkę rinktis ne pilnai sukomplektuotą kostiumą, o keletą svarbiausių aksesuarų. Taip galima susikurti norimą įvaizdį ir daug neišlaidaujant. „Juodas ar žilas perukas, ragai, priklijuojami ūsai ar barzdos, skeletais dekoruoti marškinėliai, šikšnosparnio sparnai, raganų kepurės, apsiaustai ir pavienės kaukės - tai patys populiariausi aksesuarai, kuriuos vėliau žmonės papildo savo kurtais aprėdais ar grimu,” - toliau pasakoja „Švenčių miesto” atstovė. Beje, kokybiško ir lengvai nuvalomo grimo taip pat daugelis užsuka būtent į šias parduotuves. Vandens ar riebalų pagrindu pagamintas grimas ar grimo pieštukai išgelbės tuos, kurie kaukės pasigaminti ar nusipirkti nespės. Vienas malonumas tokiu grimu piešti ant veido ir kurti velniūkščių ar giltinių veidus. Tuo labiau, kad ir iš senolių pasakojimų aišku, kad kai persirengėliai kaukių nesidėdavo, veidą (ūsus, barzdas, skruostus) išsipaišydavo anglimi, suodžiais arba net burokų „rašalu“. Anksčiau pridėtinius plaukus, ūsus ir barzdas tekdavo dirbintis iš pakulų, avikailio, ašutų ar linų, dabar galima išsirinkti vieną iš daugybės perukų ir nepaprastai gausaus ūsų ir barzdų meniu. Puikus „Švenčių mieste” ir kitų žiemos vaikymo ginklų arsenalas. Kiekviena giltinė sau čia ras tinkamą dalgį, velnias trišakį.

Panašu, kad suaugusieji pasiruošti Užgavėnėms galės be vargo užsukę vos į vieną parduotuvę. Tačiau dabar kur kas labiau persirenginėjimais žavisi vaikai. Ar jiems taip pat turi ką pasiūlyti didžiausia šventinės atributikos parduotuvė? Skaistė patvirtina, kad formuodami asortimentą tikrai nepamiršo ir vaikų. „Džiugu, kad daugelis vaikų patys gaminasi kaukes tiek darželiuose, tiek mokyklose ir būtent taip susipažįsta su senosiomis tradicijomis. Tačiau vakaro eitynėms dažnas nori atrodyti įspūdingai nuo galvos iki kojų. Tad mes jiems siūlome persirengti raganaitėmis arba skeletais. Skeleto kostiumai labai patogūs ir paprasti, tačiau tamsoje atrodo išties pritrenkiančiai - ant juodo kostiumo balti kaulai abejingų nepalieka.” Kaip ir suaugusieji, vaikai gali rinktis iš gausaus aksesuarų būrio: kuklūs ar ryškūs rageliai, kepuraitės, apsiaustai, juokingi akiniai, net nagai ir nosys pasiruošę paversti jus neatpažįstamu Užgavėnių personažu. Beje, labai smagus pasirinkimas mažiausiems persirengėliams - pliušinės įvairių gyvūnėlių kaukės. Be gyvūnų neapsieidavo nei vienos Užgavėnės, tad kiškio, lapės, asiliuko, varno, gandro ar meškos kaukės turėtų sulaukti pasisekimo.

Dar viena labai svarbi Užgavėnių tradicija - Morės deginimas. Didžiulė moters pavidalo šiaudinė iškamša kituose Lietuvos regionuose dar vadinama Kotre, Raseinių Magde ar tiesiog čiučela. Jos deginimas labai simboliškas, taip ne tik dūmais paverčiama viskas, kas per žiemą nutiko bloga, bet ir nušviečia tamsiojo laikotarpio pabaigą, galutinai išvaiko šaltus žiemos kerus ir dvasią. Skaistė ragina nepamiršti įsigyti gintaro dulkių, Užgavėnių laužui suteikiančių šiek tiek stebuklo ir sustiprinančių magišką ugnies poveikį. „Paimkite saujelę gintaro dulkių ir svieskite laužan, tą akimirką liepsna sustiprėja ir pasigirsta treškesys. Mesdami dulkes ugnin sugalvokite norą, sakoma, kad jis tikrai išsipildys.” Net neabejojame, kad daugelio mintyse tą akimirką suksis mintys apie kuo greičiau pasirodysiantį pavasarį. Taip, liko laukti nedaug, kol paskutiniai žiemos pėdsakai paliks žemę, tačiau sočiai ir linksmai patriukšmavę per Užgavėnes žiemą išvysime tikrai greičiau. Tad ruoškite kaukes, purenkit perukus, vilkitės keisčiausius aprėdus ir susitikim pavasario kviesti.

Užsakymo nr.: PT_73629542

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis