Mirusios mergaitės žinia tėvams – veidrodyje FOTO

Kai Deano ir Caroline Orchardų trylikametė dukra Athena pralaimėjo kovą su vėžiu, sielvarto sugniuždyti jos tėvai ilgai nesiryžo peržiūrėti dukters daiktų. Kai pagaliau ryžosi, visiškai netikėtai rado dalyką, kuris labiau nei kas kitas leido pajusti Athenos dvasią.

Kitoje veidrodžio, stovėjusio jos kambaryje, pusėje mergaitė paliko 3 tūkst. žodžių žinią savo tėvams bei broliams ir seserims.

Ji surašė patarimus, kuriais jie turėtų vadovautis gyvenime ir atskleidė savo nepalaužiamą optimizmą: „Kiekviena diena ypatinga, tad nugyvenkite ją iki galo. Niekas nežino, ar rytoj nesusirgs mirtina liga, todėl mėgaukitės kiekviena diena. Gyvenimas blogas tada, kai mes patys jį tokiu padarome.“

„Pradėjau skaityti užrašą veidrodyje, bet net neįpusėjęs sustojau, nes nebegalėjau. Tiesiog plyšo širdis“, – apie radinį pasakojo 33 metų mergaitės tėtis.

Athenai buvo diagnozuota osteosarkoma – kaulų vėžys, kai jai buvo 12 m. Prieš pat Kalėdas mergaitė nualpo virtuvėje tėvų namuose Lesteršyre.

Ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atlikta septynias su puse valandos trukusi operacija ir iš stuburo pašalintas auglys. Po to kelis mėnesius buvo atliekama chemoterapija, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles stubure, petyje ir galvoje.

Athenai nuslinko plaukai, ji neteko jėgų, bet optimizmo neprarado. Kitoje veidrodžio pusėje žymekliu ji parašė: „Laimė priklauso nuo mūsų pačių. Galbūt kartais svarbiausia ne laiminga pabaiga, o pats siužetas. Gyvenimo tikslas yra gyventi su tikslu. Skirtumas tarp eilinio ir neeilinio yra dalelytė „ne-“.

Nepaisant gydymo, Athenos būklė sparčiai prastėjo, ir gegužės gale mirė namuose, apsupta šeimos.

„Radęs įrašą veidrodyje, negalėjau patikėti savo akimis, jis buvo išrašytas nuo viršaus iki apačios, kokia 3 tūkst. žodžių. Tai taip graudu. Kai pamačiau, tiesiog apstulbau. Ji niekada niekam nesakė, kad rašo, tačiau tai labai panašu į ją. Ji buvo labai dvasinga, vis kalbėdavo apie dalykus, kuriuos man buvo sunku suprasti. Ji buvo labai protinga.“ – sakė mergaitės tėtis.

Mirus Athenai, Orchardų šeimoje liko devyni vaikai – šešios Athenos seserys ir trys broliai: vienerių metų Naysa, dvejų Letissia-Dior, ketverių Indika-Mayah, penkerių Tiana, aštuonerių Harley, vienuolikos Porscha ir Ethanas, keturiolikos Claytonas ir septyniolikos Ria.

Pasak 37 metų mergaitės mamos, jos graži ir sportiška dukra buvo drąsiausias žmogus iš visų, kuriuos ji pažįsta:

„Mes žinojome, kad Athenai patinka rašyti, kad tai svarbi jos asmenybės dalis, rašydama ji jautėsi laiminga. Deanas pradėjo skaityti įrašus, bet neišlaikė ir apsiverkė. Ji buvo nepaprasta mergaitė, labai protinga ir stipri, ji nuolat mane stebino.“

„Ji visada buvo labai pozityvi, net kai gulėjo ligoninėje, ji labai rūpindavosi manimi, prižiūrėdavo, kad pavalgyčiau ir liepdavo neverkti. Mes žinojome, kad šis vėžys yra labai agresyvus... ji kovojo iš visų jėgų, bet galiausiai taip nusilpo, kad net nebeatsikeldavo iš lovos“, – sakė mergaitės mama.

Athenos nuotraukas ir žinutę veidrodyje galite pamatyti ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis