Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta FOTO

Ji atrodė taip, tarsi būtų labai sumušta. Mažosios Bethan Speak tėvai pripažino: „Mes nerimavome dėl jos ir dėl to, ką pagalvos gydytojai, kai atvažiuosime į ligoninę". Tačiau pasirodė, kad skubi kelionė į ligoninę buvo gyvybiškai svarbi, nes vienerių metų mažylei buvo diagnozuota reta liga, kuri galėjo paveikti jos inkstus.

Laimė, dabar Bethan jau yra namuose su mama Vicky Haywood, tėčiu Adam ir dviejų metų sese Caitlin.

Calderdale Karališkosios ligoninės (Didžioji Britanija) gydytojai nustatė, kad ji serga Henocho - Šionleino purpura liga (HSP). Tai liga, dėl kurios prasideda smulkių kraujagyslių  uždegimas ir jos ištinsta. Šis uždegimas yra vadinamas vaskulitu. Paprastai jis atsiranda odoje, žarnyne ir inkstuose. Dėl kraujagyslių uždegimo odoje gali atsirasti raudonų bėrimų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji?
Juozas Liesis atvirai apie skyrybas: kas džiugina, o kas skaudina būnant tėčiu "pagal grafiką"

Tačiau paprastam žmogui gali atrodyti, kad vaikas yra nuolat mušamas. Mama Vicky sako: „Jei atvirai, mes nerimavome, ką pagalvos žmonės. Viskas prasidėjo nuo to, kad ant jos odos atsirado pūslelės, kurios ėmė trūkinėti, tačiau labai greitai bėrimas pasidarė raudonas, o tada ėmė juoduoti - visai kaip mėlynės. Aš iš karto pagalvojau apie meningitą, kaip ir žmonės ligoninėje, kai pamatė bėrimus, tačiau taip pat jaudinausi, kad jie pagalvos, jog dukrytė buvo sumušta. Jos kūnas atrodė siaubingai".

Laiku diagnozuota liga padėjo išvengti komplikacijų
Sipa Press/Scanpix

Dabar Bethan atliekami tyrimai namuose ir ligoninėje, tačiau jos šeima tiki, kad blogiausia jau praeityje.

Mama Vicky sako: „Norėdama pakeisti sauskelnes, priėjau prie lovytės ir pamačiau pūsleles ant kojų odos. Atrodė, tarsi ji būtų nudilginta. Paskambinau medikams, kurie telefonu pasakė, kad greičiausiai tai alerginė reakcija bei patarė man vaistinėje nupirkti antihistamininių preparatų. Man atrodė, kad tai yra daugiau nei alergija, tad jie pasiūlė man nuvežti vaiką į greitosios pagalbos ligoninę.

Kai mes ten atvykome, jos pūslės virto bjauriu raudonu bėrimu ir ėmė juoduoti kaip mėlynės. Jie nerimavo, kad tai gali būti meningitas, tad skyrė jai intraveninių antibiotikų. Mums patarė kreiptis į kitos ligoninės specialistus, ir, laimei, šie gydytojai jau buvo susidūrę su HSP. Liga labai reta, ja suserga tik apie šešis žmones iš 100000. Paprastai ja suserga vyresni vaikai ir dažniau berniukai nei mergaitės".

Mažoji Bethan su mama
Sipa Press/Scanpix

Ši liga buvo pavadinta dviejų vokiečių gydytojų Eduard Henoch ir Johann Schönlein vardu. Jie pirmieji aprašė šią ligą 1800 metais. HSP dažniau suserga vaikai nei suaugę (paprastai 2 - 11 metų).

Nors niekas nežino, dėl ko susergama HSP, gydytojai žino, kad šia liga susergama, kai organizmo imuninė sistema nefunkcionuoja taip, kaip turėtų.

Daugeliu atveju ją paskatina bakterinė arba virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies, gerklės ar plaučių) infekcija. HSP neįmanoma perduoti kitam asmeniui, ji neužkrečiama.

Nuotraukų galerijoje - Bethan su šeima:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis