7 vaikų mama Sabina Daukantaitė – apie motinystę ir intuiciją

Sabina Daukantaitė – rašytoja, terapinio romano „Vandeninės moterys” autorė, kūrybinės agentūros vadovė, tinklaraščio „7 taškai” autorė, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorė ir septynių vaikų mama.


Jūs esate 7 vaikučių mama, dviejų anūkėlių močiutė, sėkmingą karjerą pasiekusi moteris. Papasakokite daugiau apie tai.

Viskas labai sąlygiška. Karjera nėra galbūt labai sėkminga, tiesiog karjera kaip karjera. Dirbu tai, ką moku geriausiai. Nei tų vaikų gal čia nėra labai daug. Tiesiog tas skaičius truputėlį gąsdina, nes mes viską esame linkę lygiuoti su vidurkiu. Tai jeigu skaičiuotume, jog vidurkis Lietuvoje yra 1,7 vaikų, tuomet tai atrodo daug, nors man pačiai tai neatrodo daug. Bet aš juk negimiau šiandien, iki šiandien aš nugyvenau visą gyvenimą, man yra 43 metai, tai buvo galima dar daugiau vaikų pagimdyti (juokiasi).

Aš nežinau, kaip manyje tiek telpa, tiesiog aš nebijau traukti iš savęs to, kas manyje yra. Gal pernelyg dažnai yra tiesiog išsigąstama pačios savęs ir tos atsakomybės būti mama. Juk tai yra visiškai paprastas dalykas ir tai nėra kažkokia išskirtinė teisė arba pareiga. Aš nevadinu motinystės pareiga. Man tai tiesiog yra buvimas moterimi.

Gal nuo to požiūrio ir priklauso, kiek pats save gąsdinsi motinyste. Aš pirmą vaiką pagimdžiau, kai man buvo 19 metų. Jei aš tuo metu būčiau labai išsigandusi savo motinystės, savo pirmojo vaiko ir visų atsakomybių, tuomet negalėčiau daugiau niekada ryžtis tokiam žingsniui vėl.

Kol esi labai jaunas žmogus, nebaigei universiteto, neperskaitei dešimties knygų apie motinystę negali tapti mama? Mes šiame pasaulyje gyvename tūkstančių tūkstančius metų ir turime paslėptą jausmą, kurį aš vadinu intuicija, mūsų protėviai sukaupė labai daug žinių, kurias reikia tiesiog mokėti pasiimti.

Šiame vaizdo įraše Sabina pasakoja apie intuiciją būnant mama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis