Aistė dirbti pradeda užmigdžiusi vaikus ir džiaugiasi vis sugrįžtančiais klientais

Jeigu Aistei prieš dešimt metų kas nors būtų pasakęs, kad ji vakarais, sumigdžiusi vaikus, ims siūti mokasinus, ji būtų nepatikėjusi. Tačiau šiandien ji daro būtent tai ir jaučiasi laiminga. Portalo TavoVaikas.lt naujos rubrikos KURIANTI MAMA viešnia šiandien – dviejų vaikučių mama Aistė, kurią motinystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Aiste, susipažinkime: kiek narių sudaro jūsų šeimą?

Esame šeima, kaip pasakytų, iš knygos: tėvelis, mamytė, sesutė ir mažasis broliukas. Gyvename Vilniuje, kur abu su vyru ir užaugome. Aš vienoje Neries pusėje, jis kitoje. Susitikome ant tilto. Kas yra netiesa, nes susitikome darbe. O dabar mūsų pirmagimei Barborai jau 4 metai, o pagrandukui Benui – metai su puse.

Minėjote, kad jūsų profesija yra kitokia, negu dabar užsiimate veikla?

Visada buvau veikli, bet ir daug blaškiausi. Mokyklos laikais trumpai dirbau žurnaliste laikraštyje „Mokyklos Frontas“, tuometinis jo redaktorius dar buvo Orijus Gasanovas. Studijuoti troškau arba žurnalistiką, arba politikos mokslus, tačiau apsisprendusi stoti į universitetą Anglijoje, tiesiog mečiau kauliuką.

Atsidūriau Brightone, kur krimtau tarptautinio turizmo ir verslo mokslus. Grįžusi, iki gimdymo, dirbau finansų apskaitos srityje. Na, visiška mišrainė. Bet skani. Dabar, siūdama mokasinus, kartais pamąstau, kodėl nesimokiau marketingo. Mano vyras stebisi, kad štai jau trejus metus siuvu ir dar neatsibodo ši veikla. Manau, kad radau savo profesinę vietą. Tik ją įvardinti neretai sunku: amatininkė ar verslininkė?

Kaip sekėsi susilaukus vaikučių? Daug mamų sako, kad joms pritrūksta laiko sau, o jūs dar naują veiklą sugalvojote?

Aš sunkiai randu laiko sau, tad esu su ta dauguma mamų. Iš pradžių buvo kitaip, nes gimusi dukra buvo labai rami ir šiame interviu tai pasakysiu tikriausiai dar ne kartą. Tikiu, kad motinystė kiekvienai moteriai yra labai skirtinga, ne tik dėl pačių mamų asmeninių savybių skirtumo, bet ir dėl kūdikių: ar tai ramus vaikas, ar ne. Turėjau laimės susidurti su abiem atvejais, dėl to tapau supratingesnė.

Aš randu laiko darbui, jis mano teigiamai emocinei ir psichologinei būsenai labai svarbus. Manau, kažkam moterys vis tiek atranda laiko, svarbu, kas joms teikia malonumą ir yra svarbu.

Pristatykite išsamiau savo veiklą.

Mokasinus kūdikiams bei jau vaikščiojantiems vaikams pradėjau siūti, kai pirmagimei buvo 10 mėnesių. Nuėjau į keletą siuvimo pamokų, o tada sekė ilgi ir daug kantrybės reikalaujantys bandymai prie siuvimo mašinos. Besiruošiant pradėti „Peach Plum Pair“ (feisbuko puslapis - „Peach Plum Pair“) išsigandau, kad viskas gali žlugti dėl menkos natūralios odos pasiūlos. Rasti tinkamos odos batukams pasirodė didelis iššūkis, bet panašu kol kas su tuo sėkmingai tvarkausi.

Asmeninis albumas

Aš esu visiškai orientuota į kokybę: tiek pristatydama produktą, tiek bendraudama su klientu. Mano klientas visada teisus, dėl jo padarysiu daug.

Dėl to džiaugiuosi vis grįžtančiais klientais bei vis didėjančiu „Peach Plum Pair“ vardo žinomumu. Kurio pavadinimą, tiesą sakant, pasufleravo Joanna Newsom daina „Peach Plum Pear“, visai nevaikiška, bet turinti žaismingą skambesį. Mano nerūpestingų laikų "favoritė".

Ar planuojate (ir kaip) plėstis?

Kaip Sabinos Daukantaitės knygoje rašoma: mes esame vandeninės moterys, mums privalu tekėti. Vasarą atiduosiu duoklę krikštynų sezonui, o tada judėsiu į platesnius vandenis – daugiau dėmesio skirsiu užsienio rinkai, darbui su Etsy platforma. Visada mąstau, kaip man tobulėti bei tobulinti mokasinus ir plėsti asortimentą – šiuo metu kaip tik pristačiau Oxford tipo mokasinus bei vaikiškas karuseles su laikikliais.

Asmeninis albumas

Asmeninis albumas

Kokių atsiliepimų sulaukiate?

Žmonės žavisi, o aš vis dar kuklinuosi. Būna, mugėse sako: „Mano draugė prašė dovanų šių mokasinų“, o man sunku įsivaizduoti, kad kažkam taip labai patiko, kad jie apie juos svajojo.

Kartą perskaičiau profesorės daktarės 5-ių vaikų mamos Valentinos Dagienės interviu ir labai įstrigo žodžiai: „Moterys per daug būna prie puodų“. Tai mano devizas.Aistė
Tuo tarpu darbas iš namų daug kam atrodo privilegijuotas. Esą galiu daryti, ką noriu ir kada noriu, tačiau sunku suprasti, kad tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. Visi mano vakarai atiduoti tam. Planuoju netrukus keisti darbo vakarais modelį į pilnas darbo dienas. Privalu turėti įsipareigojimus, dienotvarkę, juk būna nesėkmių, kaip ir bet kokiame darbe.

Asmeninis albumas

Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste?

Derinti motinystę su veikla sekasi puikiai, nes dirbu vaikams miegant, tačiau dar yra bendras vienetas šeima bei santykiai su mylimuoju. Gimus Barborai (mėgstu pabrėžti ramiajai Barborai) su vyru vis dar rasdavome daug laiko vienas kitam, tada gimė Benas. Antras vaikas, o atrodė šimtinis. Ir dar ypač neramus. Vienu momentu pajautėme, kad dieną visą dėmesį skiriame vaikams, o vakare savo asmeninėms veikloms. Laikas vienas kitam pamažu tirpo...

Tuomet susėdome pamąstyti apie santykius. Juk nekūrenamas laužas užgęsta, vaikai paaugs, natūralu, bet gal jau tuomet nebebus ko kurstyti. Tuomet sugalvojome „romantiškąsias savaites“ – atidedame darbus į šoną ir vakarai būna skirti tik mums. Paradoksalu, bet, manau, tapus mama, svarbiausia vis tik išlaikytas santykis su vyru. Tai lydi link darnios šeimos ir laimingų vaikų.

Asmeninis albumas

Ko palinkėtumėte mamoms, kurios neseniai tapo mamomis ir dabar skaito interviu su Jumis?

Nestatyti savęs į rėmus. Dažnai vis perskaitau žodžius „tikroji motinystė“ ir kokia ji turėtų būti, tačiau manau, tai itin abstraktu ir negali būti vieno apibrėžimo. Man buvo „tikroji“ auginant ramią Barborą ir „tikroji“ susidūrus su visais iššūkiais gimus Benui.

Turiu įtarimą, kad esu „supermama“, nors šis apibūdinimas taip pat atrodo labai abstraktus. Ar tai viską spėjanti mama? O gal visgi tai nemokanti atsipalaiduoti mama? Per kokią prizmę pažiūrėsime. Palankią sau ar ne.

Kartą perskaičiau profesorės daktarės 5-ių vaikų mamos Valentinos Dagienės interviu ir labai įstrigo žodžiai: „Moterys per daug būna prie puodų“. Tai mano devizas. Tačiau nenorėčiau patarti kitoms mamoms atsipalaiduoti ar būti veiklesnėms, galbūt tai neatitiktų jų suderinto motinystės ritmo.

Man patinka užmigdžius vaikus įsijungti siuvimo mašiną ir palinkus prie švieselės dar siūti mokasinus, nors diena jau buvo ir taip ilga. Tad mamų tiesiog paklausčiau: „O kas patinka jums?“

***

Norite tapti rubrikos KURIANTI MAMA heroje? Kviečiame užpildyti anketą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis