Tėvai išrinko vaikui Vilko vardą ir tokios reakcijos nesitikėjo

Ispanų pora stojo į kovą dėl teisės pavadinti savo sūnų taip, kaip jie nori. Neseniai tėvais tapę madridiečiai sūnui išrinko Lobo vardą. Lietuvių kalba tai būtų "vilkas".

Nako ir Maria Javierre iš Ispanijos, nuėję užregistruoti savo vaiko vardą, išgirdo, kad to padaryti jie negalės. Esą vadinti vilku vaiką pažeistų jo teises, todėl vardas Lobo negali būti registruojamas.

Tėvai nesutiko su tokia valdininkų išvada ir sukūrė virtualią peticiją internete, kurioje pakvietė pasirašyti visus, juos palaikančius. Kaip rašo Nako ir Maria, jie šį vardą sūnui išrinko mėnuo iki gimimo. Jiems patiko vardo unikalumas ir stiprumas. Pora sako, kad vilkas yra jų mėgstamas gyvūnas, todėl jie nori, kad ir jų atžala turėtų tokį vardą.

Vardą Lobo (vilkas) sūnui šeima išrinko dar iki jam gimstant.
Vida Press

Dar vienas iš argumentų, kodėl nebuvo leista jiems užregistruoti tokio vardo, buvo tas, kad Lobo Ispanijoje yra ir pavardė. Tačiau Nako ir Maria atmeta šį teiginį, sakydami, kad Ispanijoje yra daug pavardžių, kurios tuo pačiu metu yra kitų žmonių vardai.

Vida Press

Be to, jauni tėvai sako, kad ispaniškas vardas Paloma reiškia balandį, Leonas kilęs iš žodžio "liūtas", todėl jie nesupranta, kodėl negali sūnaus kviesti Vilko vardu.

Ispanai sukūrė peticiją ir tikisi laimėti teisme.
Vida Press

Jie kviečia pasirašyti žmones peticijoje, kurią pateiks teisme. Būtent jis dabar spręs, kas teisus šiame konflikte.

Šeima kovoja dėl teisės pavadinti sūnų savo mėgstamo gyvūno vardu.
Vida Press

Ispanija ne vienintelė šalis, kuri neleidžia tėvams suteikti vaikui tokio vardo, kokio pageidauja tėvai. Štai 2014 metais Vokietijoje buvo neleista registruoti vardo "Wikileaks".

Švedijoje viena pora, protestuodama prieš vardų įregistravimo reguliavimą, nusprendė suteikti savo atžalai vardą "Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116".

Savaime suprantama, jo užregistruoti neleido.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis