Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Ką reikia žinoti? Kaip prisitaikyti prie pasikeitusio poros intymumo? Ką ir kaip daryti, kad meilės aistra neišblėstų? Apie ką nutyli vyrai? Ir ko tikisi moterys? Kur padėsime kablelį: „Mylėtis negalima atidėti"?

Apie tai kalba psichoterapeutas, santykių psichologas, pokyčių konsultantas, sąmoningumo ugdymo (anglų k. „Mindfulness") bei streso valdymo mokytojas – instruktorius Andrius Kaluginas.

Jis beveik du dešimtmečius individualiai konsultuoja poras bei įmones, rengia viešus ir uždarus seminarus. Per savo ilgalaikę praktiką A. Kaluginas padėjo pasikeisti ir pagerinti gyvenimo kokybę, atsikratyti psichologinių problemų ir kompleksų, išspręsti sunkias krizines situacijas tūkstančiams žmonių. Patarimo kreipiasi garsūs ir sėkmingi Lietuvos žmonės, žvaigždės, politikai, advokatai, verslo elitas.

Šiais metais jis tapo unikalios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" pranešėju, kurioje skaitys nuotaikingą ir intriguojantį pranešimą „Seksas, romantika ir motinystė. Tu gali tai suderinti!" Konferencija simboliškai vyks Motinos dieną, gegužės 6-ąją "Compensa" koncertų salėje Vilniuje.

Kokius didžiausius sekso pokyčius patiria tėvais tapusi pora? Kaip keičiasi porų intymumas?

Didžiausias pokytis ir iššūkis vos tapus tėvais – sekso nebuvimas. Toliau, jei visi moters fiziologiniai ir kūno atsistatymo procesai vyksta normaliai, sekso trūkumas ir potraukio sumažėjimas. Pakitusios moters kūno formos (o kartais ir kvapas) gali gąsdinti vyrą arba pačią moterį. Iš čia atsiranda kompleksai. Tačiau svarbiausia, kad moters dėmesys ir rūpestis vis dažniau nukreiptas ne į vyrą, o į kūdikį.

Kaip neprarasti abipusės traukos ir gimus vaikeliui išlaikyti romantiškus jausmus ne tik gyvenime, bet ir sekso metu?

Geriausias būdas - sąmoningumas, dėmesingumas ir supratimas. Labai naudinga kartą per savaitę „pasidaryti" sau nors kelias valandas be vaiko(ų) ir skirti šį laiką tik santykiams. Romantikai reikia jėgų ir gero ūpo. Todėl labai svarbu tausoti jėgas. Stengtis sudėlioti dienotvarkę taip, kad liktų laiko poilsiui, atsipalaidavimui ir miegui. Juk romantikos žudikas yra nuovargis.

Su kokiais sekso iššūkiais susiduria vyrai po moters gimdymo?

Rimčiausias iššūkis – akistata su savaisiais vidiniais demonais. Juk vyro laukia ilgalaikis jo kantrybės išbandymas, meilės, ištikimybės, pasitikėjimo savimi. Didžiausias vyro priešas tampa jo EGO.

Su kokiais sekso iššūkiais susiduria moterys po gimdymo?

Rimčiausias iššūkis – kūno pokyčiai bei hormonų kaita ir dėl to atsiradę kompleksai ar kitos psichologinės problemos. Be to, nusilpęs libido gali kelti nerimą, liūdnas nuotaikas, įkyrias mintis. Toks derinys gali turėti įtakos lytinio šaltumo atsiradimų ar orgazmo funkcijos sutrikimų.

Kaip pora gali vienas kitam padėti išspręsti šias problemas?

Viskas priklauso nuo abipusio pasitikėjimo, atvirumo ir geranoriškumo lygio. Tai yra labai individualu. Nėra tokio metodo, kurį galėtų taikyti visos poros, ir kuris visiems padėtų vienodai. Todėl lemiamas dalykas šiuo atveju yra dėmesingumas – tai yra geriausia pagalba vienas kitam.

Kaip tą dėmesingumą rodyti, kaip jį išreikšti ir kaip suprasti, yra individualus poros ypatumas. Vienas gali išreikšti dėmesingumą, pavyzdžiui, dovanomis.

Paradoksalu, bet net tiesiogiai nestimuliuodamas aistros ar nespręsdamas kažkokių seksualinių problemų, eidamas "tiesiai per aplinkui" gali gauti veiksmui lyg ir nelygų rezultatą – kažkokią papildomą aistrą, gerą intymų kontaktą.

Kiti žmonės rodo dėmesį per pokalbius, atvirauja, dalijasi kasdiene informacija. Vėlgi, tai yra netiesioginis seksualinių problemų sprendimas, bet, kaip to rezultatas, gaunasi geras intymumas. Taip pat į šiuos visus dėmesingumo rodymus įeina švelnumas, paglostymai, bendras laisvalaikis ir t.t. Bet kuriuo atveju, tokiu būdu rodant dėmesį taip ir galima išspręsti problemas.

Taigi, nereikia pulti kreiptis į psichologus ar seksologus, o tuo labiau nederėtų tiesiogiai spręsti problemos ir jos įvardinti, kalbėti apie seksą reiškiant priekaištus. Tai gali būti didžiulė klaida. Problemą reikia spręsti rodant dėmesį įvairiomis formomis. O kokios kitokios formos tai gali būti – daugiau kalbėsiu konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ metu.

Ką daryti, jog abipusė aistra neišblėstų? Kaip ją paskatinti?

Iš karto po gimdymo dėl aistros palaikymo net nereikia sukti galvos. O vėliau kiek įmanoma vengti romantikos žudiko Nr.1 - rutinos.

Apie ką dar kalbėsite konferencijoje?

kalbėsiu tema, kurią nutyli vyrai. Ko jie nesako. Kalbėsime apie vyrų baimes, dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl ko vyrai atsisako sekso. Apie vyrų fantazijas, kurių jie niekada nepasako.

Yra labai daug dalykų, apie kuriuos vyrai niekada nešneka. Moterys dažnai pajaučia vyro tylėjimą ir problemos neįvardijimą, todėl kyla nemažai konfliktų. Vyrai dažniausiai sako viena, bet galvoja ką kitą, todėl moterys apsigauna. Tad tai, ko jie nesako, ir yra didžiausia paslaptis, apie kurią ir kalbėsime konferencijos metu.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis