10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kada vėl galimas seksas po gimdymo?


Jei gimdėte natūraliai, seksas vėl galimas tada, kai liaujasi kraujavimas, tai yra maždaug 4-6 savaitės. Tiesa, jei gimdymas buvo sudėtingas, jei jums atliko epiziotomiją (chirurginėmis žirklėmis įkerpama tarpvietė), jei susiuvo įplyšimus ar darė cezario pjūvį, pasitarkite su savo gydytoja, kada vėl galima grįžti prie intymaus gyvenimo. Jei sueities metu jaučiate skausmą, irgi pasitarkite su gydytoja.


Kaip žinoti, kad jau esate pasirengusi seksualiniam gyvenimui?


Kad ir kokiu būdu gimdėte, svarbu žinoti, kad esate fiziškai ir psichologiškai pasirengusi intymiam gyvenimui. Mama būti gera, bet ir sunku. Miego trūkumas, maitinimas krūtimi, dėl kurio gali išsausėti makštis, mažina libido. Kai kurioms moterims kyla problemų dėl sumažėjusio pasitikėjimo savimi, tad pirma reikia jas išspręsti, prieš galvojant apie seksą.


Kada tinkamas laikas grįžti prie seksualinio gyvenimo?


Nėra stebuklingos dienos, kai staiga galite grįžti prie intymių santykių. Atsiminkite - žmonės skirtingi. Kai kurios moterys pasirengusios seksui praėjus dviem savaitėms po gimdymo, kitoms gali tekti palaukti kelis mėnesius. Kartais moterims net metus norisi palaukti. Įsiklausykite į savo tempą ir nelyginkite savęs su kitomis.


Ar po gimdymo seksas bus kitoks?


Jei gimdėte natūraliai, makštis gali pasidaryti mažiau jautri, nes gimdant ji išsitempė. Bet makšties raumenis, kaip ir kitus raumenis, galima sustiprinti, ypač darant dubens dugno raumenis stiprinančius pratimus.


Ar vyro pojūčiai seksualinių santykių metu pasikeis?


Net jei partneris pastebėjo, kad po gimdymo makštis nebėra tokia stangri, kaip anksčiau, atsiminkite - daugumai vyrų tai nesvarbu, jie džiaugiasi atsinaujinusiu intymumu. Vyrai pasiilgsta moterų, tad tai bus nereikšminga smulkmena.


Kada reikėtų pagalvoti apie kontracepciją?


Kontracepciją būtina naudoti, vos pradėjus lytinius santykius, antraip vėl pastosite. Pastoti galima jau pirmą mėnesį po gimdymo, taigi netikėkite mitais, kad maitinant krūtimi nebūna ovuliacijos.


Kokias kontraceptines priemones naudoti?


Lubrikuotus prezervatyvus. Taip pat galima pagalvoti apie spiralę. Dėl tinkamiausios kontracepcijos po gimdymo apsitarkite su gydytoju ginekologu.


Kada grįš libido?


Jei nejaučiate seksualinio potraukio, pasikalbėkite su partneriu. Gal iš pradžių abiems pakaks mažiau - pasidžiaugti glamonėmis, išbandyti masažą. Pasistenkite pamiršti nenudirbtus darbus, tegul jūsų santykiai bus prioritetas.


Kaip susigrąžinti seksualinį potraukį?


Kai pajusite, kad libido grįžta, būkite sau pakanti. Iš pradžių galima pamasažuoti vienas kitam intymias zonas, patyrinėti vienas kito erogenines zonas. Kitą kartą galite išbandyti oralinį seksą. Na ir galiausiai, kai būsite pasirengusi, grįžkite prie jums įprastų lytinių santykių.


Ar kada nors seksualinis gyvenimas vėl bus toks, kaip iki gimdymo?


Nenusivilkite, jei seksas iš karto po gimdymo nebus toks karštas, kaip anksčiau. Reikia laiko įprasti prie fiziologinių ir psichologinių pokyčių. Laikui bėgant, seksas po gimdymo gali tapti dar malonesnis, nei prieš gimdymą. Svarbiausia - intymumas su partneriu, o tai ir yra geriausias seksas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis