Ar tikrai seksas paskatina gimdymą?

Kai nėštumui sukanka 40 savaičių, o mažylis neskuba gimti, poros prisimena kažkur girdėtą patarimą, kad gimdymo pradžią paskatinti gali lytiniai santykiai. Ar tai tiesa?

O taip, iš tiesų pats populiariausia prietaras apie gimdymo skatinimą susijęs su seksu. Sakoma, kad seksas skatina gimdymą. Moterims, kurių numatyta gimdymo data artėja arba jau praėjo, bet jos vis niekaip nepradeda gimdyti, aplinkiniai pataria daug mylėtis, nes, kalbama, tai paskatina gimdymą.


Tiesą sakant, gimdymą paskatina ne pats seksas, bet sekso metu išsiliejusi sperma. Spermoje yra prostaglandinų – hormonų , kurie padeda gimdos kakleliui suminkštėt ir atsiverti ir gali paskatinti sąrėmius.


Be to, kai moteris patiria orgazmą, jos organizme išsiskiria džiaugsmo, laimės ir pasitenkinimo hormonas oksitocinas, kuris stimuliuoja gimdos raumenis ir taip pat skatina sąrėmius.


Tad nenuostabu, kad žmonės mano, jog seksas gali paspartinti gimdymą. Kaip minėjome, yra trys priežastys, kodėl seksas gali padėti, nors visos trys priežastys yra tik teorija, kol kas nepatvirtinta moksliškai. Šios trys priežastys:


- Sekso metu išsiskiria oksitocinas – hormonas, kuris padeda atsirasti sąrėmiams.


- Orgazmo metu stimuliuojama moters gimda, kuri pasiruošia gimdymui.


- Spermoje yra daug prostaglandinų – cheminių medžiagų, kurios atpalaiduoja audinius, tad ji padeda gimdos kakleliui subręsti ir atsiverti gimdymo metu.


Skeptikų nuomonė


Tačiau nemažai medikų šią versiją vertina atsargiai arba skeptiškai. Jie sako, kad nors vyro sėkloje yra hormono prostaglandino, kuris minkština gimdos kaklelį ir ruošia jį gimdos susitraukimams, tačiau jo kiekis toks mažas, kad tikrai neturės įtakos sąrėmiams.


Kokios sekso pozos tinkamiausios?


Paskutiniais nėštumo mėnesiais daugelis būsimų mamų jaudinasi, kad vyrui didelis pilvas yra nepatrauklus. Atvirkščiai, dauguma jų sako, kad jis - erotiškas. Nuo maždaug 30 savaitės sunku rasti mylėjimosi pozą, kuriai netrukdytų pilvas. Vienas iš galimų variantų - šaukštelio poza, kai moteris ir vyras guli ant šono, moteris priekyje. Moterys, kurios artumo minutėmis nori žiūrėti vyrui į akis, gali atsisėsti ant jo kelių.


Didelis pilvas netrukdo ir šioms pozoms:


- Moteris ant nugaros guli lovoje, jos kojos ant grindų, vyras klūpi priešais ją.


- Moteris guli ant nugaros, vyras virš jos, savo svorį prilaikydamas rankomis.


- Moteris klūpi priešais lovą, rankomis ir viršutine liemens dalimi remiasi į lovą. Vyras klūpi už jos. Kūniškas artumas nėštumo metu yra svarbus, tačiau tai nereiškia, kad visada būtini lytiniai santykiai. Jeigu porai priimtina, gali pakakti glostymų, masažo ar švelnių prisilietimų.


Bet ar saugu mylėtis nėštumo pabaigoje?


Mylėtis saugu tol, kol nenubėgo vandenys. O jei vandenys nubėgo, seksas gali padidinti infekcijos riziką. Taip pat nuo sekso reikėtų susilaikyti tokiu atveju, jei placenta prisitvirtinusi žemai (placenta praevia) arba yra buvę kraujavimų iš makšties. Tačiau apie tai moterį informuoja jos nėštumą prižiūrintis gydytojas ar akušerė.


Psichologinis diskomfortas


Kai kurios poros jaučia psichologinį diskomfortą mylėdamosios trečiąjį nėštumo trimestrą. Juos gali neraminti mintis, kad vaikelis yra pakankamai didelis, moteris jaučia jo judesius ir tai trikdo juos mėgautis lytiniu gyvenimu. „Ar nepakenksime vaikui?“, – šį klausimą dažniausiai užduoda poros apie seksualinį gyvenimą nėštumo metu. Būsimasis vaikelis gimdoje yra visiškai saugus. Jį supa vaisiaus vandenys ir jis tikrai nesupranta, kas vyksta tarp jo mamos ir tėčio. Jei porai pavyksta atsipalaiduoti, patiriamas malonumas gali būti dar didesnis, negu įprastai. Moteriai ir vyrui nereikia galvoti apie apsisaugojimo priemones, baimę pastoti, todėl patiriamas džiaugsmas gali būti didžiulis. Tai leidžia nėščiajai jaustis mylima ir laiminga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis