Nuotraukų konkursas "Žiemos džiaugsmai"+REZULTATAI

Unikali proga mūsų portalo konkurse laimėti naująją knygą „Milžinas mažylis" su autorės parašu! Vaikams skirta knyga kviečia ne tik sužinoti įdomiausių Lietuvos kampelių paslaptis, bet ir nukeliauti į jas su visa šeima.

Pasaulį ką tik išvydo knyga vaikams „Milžinas mažylis". Knygoje - paskutinio Lietuvos milžino Kerniaus pasakojimai apie kelionę po Lietuvą ir stebuklingus nuotykius kelyje. Autorė Kotryna Zylė teigia tik užrašiusi ir iliustravusi milžino pasakojimus, tad visos istorijos yra tikros, tereikia pasitelkti fantaziją ir jomis patikėti.

Knygoje „Milžinas mažylis" pasakojama apie paskutinio Lietuvos milžino Kerniaus kelionę po legendines Lietuvos vietas. Čia atgyja akmenų lietūs, skraidantys ežerai, siuvantys akmenys, skamba laumių sutartinės ar prabyla gyvi kalnai.

„Noriu pristatyti savo šalį kaip kraštą, kuriame vyksta stebuklingos, mistinės istorijos. Tikiu, kad daugiau žmonių, paskaitę knygą, ims apie tai pasakoti, kalbėti ir prisiminti. Gaila, esame praradę natūralų pasakojimų tęstinumą - juk tautosaka yra tai, ką seka tauta. Gal dėl to aprašydama milžino Kerniaus nuotykius jaučiau, kad tapau viena iš tų daugybės pasakotojų, dėl kurių šios istorijos pasiekė mus. Kad padavimai gyventų, juos reikia sekti, reikia jais tikėti", - įsitikinusi autorė, beveik dvejus metus skyrusi knygos rašymui ir iliustravimui.


„Milžinas mažylis" - tai lietuvių legendų žemėlapis, kuriame išnyksta riba tarp tikrovės ir fantazijų. Kotryna Zylė keletą metų rinko medžiagą, skaitė legendas, važiavo ir pažindinosi su vietovėmis, kuriose stebuklingi padavimai dar gyvi, iš kartos į kartą keliauja daugelį metų. Knygoje surinkta medžiaga pateikiama šiuolaikiškai - per iliustracijas ir gyvą nuotykingą pasakojimą, kad būtų įdomu vaikams.

Kernavės piliakalniai, Glėbo ežeras, Vokės upė, Žirnajų ežeras, Plauskinių kaimas, Kuršių nerija - tik dalis objektų, kurių atsiradimas siejamas su lietuvių tautosakoje sklandančiais padavimais ir legendomis. Vieni jų išnykę, kiti dar gyvi. Kotryna Zylė kviečia ir vaikus, ir jų tėvus prisiminti, patikėti stebuklais ir pasinaudojus knygoje esančiu žemėlapiu aplankyti legendines Lietuvos vietas, kuriose dar iki šiol gyvena monai, kaukai, rieda gyvi akmenys ir laksto mergelės su vilkais.

Autorės kvietimu patikėjo ir valstybinė UNESCO komisija, paremdama ir suteikdama savo patronažą.

„Man labai džiugu, kad jaunoji karta turi ne tik profesiškai, bet ir dvasiškai stiprių žmonių. Norisi juos palaikyti ir dirbti kartu, todėl globojame ir naująją Kotrynos knygą apie mitologinį milžiną, keliaujantį po Lietuvą. Knyga skirta vaikams, joje daug atsakomybės: žodis pasvertas, pasakojamos istorijos nukreiptos prieš agresiją, pabrėžiamas taikumas. Norėtųsi, kad „Milžinas mažylis" būtų viena iš tų knygų, kurias galima skaityti drauge su vaiku, vartyti, tyrinėti, pasiimti į keliones. Vaikui ji gali būti įkvėpimo šaltinis aprašyti ar nupiešti savo aplankytą vietą - kaip Kotrynai įkvėpimu tapo Kernavės piliakalniai ir istorijos apie skraidančius ežerus", - teigė Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė.

Knygos „Milžinas mažylis" išankstinis pristatymas vyks vasario 9 dieną, 16 val. kino centre „Skalvija". Ištraukas skaitys aktorius Ainis Storpirštis, muziką dovanos Eglė Sirvydytė „Mmpsuf".

Milžinas Kernius, autorė Kotryna Zylė ir kiti, prisidėję prie knygos gimimo, su nekantrumu lauks visų, norinčių susipažinti. Renginys nemokamas. Tuos, kurie negalės apsilankyti knygos pristatyme šį sekmadienį, autorė kviečia į Vilniaus knygų mugę vasario pabaigoje, kur vyks dar vienas susitikimas.

KONKURSAS!

Turime Jums staigmeną - padovanosime net 3 knygas „Milžinas mažylis" (leidykla „Aukso žuvys") su autorės autografu. Tereikia dalyvauti konkurse „Žiemos džiaugsmai", kurio sąlygos šios:

Nuotraukų konkursas tęsiasi iki vasario 28 dienos.

3 laimėtojus rinks portalo redakcija ir paskelbs juos pirmąją pavasario dieną.

Dalyvauti konkurse galite tiek kartų, kiek norite.

Linkime smagių akimirkų ir sėkmės konkurse.

KONKURSO REZULTATAI

Ačiū visiems, dalyvavusiems konkurse. Mūsų redakcijos simpatijas pelnė šios trys nuotraukos, kurių autorius skelbiame laimėtojais. Su laimėtojais susisieksime el. paštu.
Smerkiame nesąžiningus konkursų dalyvius ir perspėjame, kad už fotografijų (kaip ir bet kokio kito kūrinio) autorystės pasisavinimą gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki 2 metų pagal LR Baudžiamojo kodekso 191 straipsnį. Skaitytojus, pastebėjusius vogtas fotografijas, maloniai prašome nedelsiant pranešti redakcijai tavovaikas@delfi.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis