Islandų psichologės išradimas, kad vaikas visą naktį ramiai miegotų

Pirmaisiais mažylio gyvenimo metais daugelis tėvų susiduria su vaikų miego problemomis. Neramus vaikelio miegas naktį, dažnas kėlimasis naktį – tai tik kelios bėdos, kurias patiria šeimos.

Islandų psichologė ir dviejų sūnų mama Eyrún Eggertsdóttir su bendraminčių komanda sukūrė lėlę, kuri, kaip tikinama, padeda kūdikiams išspręsti ne vieną miego problemą.

Atsižvelgus į vaiko miegojimo ypatumus, psichologė padarė išvadą, kad kūdikio ramus miegas priklauso nuo kelių dalykų. Vienas iš svarbiausiųjų - vaikas turi jausti šalia esančios mamos širdies plakimą bei kvėpavimą.

Lėlė Lulla būtent ir sukurta tokiu principu. Ji yra maloni liesti, skleidžia raminančius garsus, kurie leidžia kūdikiui jaustis saugiu.

Moksliniai tyrimai rodo, kad motinos ir kūdikio artumas gerina mažylių miegą ir saugumą.

This little guy fast asleep in the car with his Lulla doll #lulladoll #lulladolltravels #roundtripdaythree #sleepaid #babysleeping

A photo posted by Lulla doll by RoRo (@lulla_doll) on Jul 18, 2015 at 3:39pm PDT

Kaip savo tinklaraštyje Roro.is pasakoja psichologė, idėja sukurti tokią lėlę jai kilo dar 2011 metais. Juk tėvai negali visą laiką būti šalia kūdikio, kai jis miega. Eyrún Eggertsdóttir psichologijos studijų metais daug domėjosi apie kūdikio ir mamos ryšį, abipusio artumo būtinybę ir to privalumus.

Augindama savo vaikus, ji pastebėjo, kad vaikai, nešiojami nešynėse ar paimti ant rankų ir priglausti prie širdies, nurimsta, atsipalaiduoja ir užmiega.

Be to, tuo laiku viena artima šeima susilaukė neišnešioto naujagimio. Jo mama kelias savaites galėjo su mažyliu būti dienomis, o naktimis turėjo palikti jį vieną. Psichologė Eyrún sako, kad tai buvo paskutinis ženklas, kad metas sukurti žaislą, kuris tokiomis akimirkomis atstotų mamos artumą. Taip gimė lėlė Lulla.

Packaging is ready! #lulladoll

A photo posted by Lulla doll by RoRo (@lulla_doll) on Apr 8, 2015 at 7:50am PDT

Ji ne tik skleidžia kvėpavimo ir širdies plakimo garsus, bet ir gali kvepėti mama. Patariama prieš naudojimą lėlę mamai priglausti prie savo nuogo kūno, kad ji įsigertų mamos kvapo.

Sukūrus ir pradėjus prekiauti lėlėmis, rezultatai pranoko lūkesčius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis