Patarimai, kaip įveikti tėvų problemą Nr.1 gimus vaikui

Džiaugsmas dėl kūdikio gimimo yra tikrai ypatingas. Jį patiria visi nauji tėvai. Tačiau kartu su mažyliu taip pat atkeliauja ir miego trūkumas, o nauji tėvai neabejotinai miega labai mažai, jei iš viso miega.

Laimė, yra keletas strategijų ir patarimų, kurie padės naujiems tėveliams šiek tiek pamiegoti. Žinoma, atsiradus kūdikiui jūs niekada negalėsite miegoti per daug, tačiau šie patarimai padės jums išsimiegoti bent jau pakankamai, kad būtumėte sveiko proto.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Karališkojo kūdikio metai: 20 įspūdingiausių nuotraukų
Didžiausios nesąmonės apie žindymą, kurias yra girdėjusios mamos

1 patarimas. Kelkitės paeiliui

Kai mažylis pravirksta, paprastai nubunda abu tėvai, nors tik vienas jų prieina prie kūdikio. Tačiau pirmuosius porą mėnesių abu tėvai keliasi vos tik kūdikiui pravirkus. Dėl to miego trūksta abiems tėvams. Geriausia būtų susitarti, kuris kelsis, kai reikės nuraminti verkiantį vaiką. Kėlimasis paeiliui yra tikrai neblogas pasirinkimas, kuris padės visiems šiek tiek daugiau pamiegoti.

2 patarimas. Snauskite su mažyliu

Jei jūs rūpinatės vaiku ir esate pavargęs, snauskite su mažyliu tuomet, kai tik jis užmiega. Taip galėsite gauti taip trūkstamo miego. Visai nesvarbu, kada mažylis snaudžia - ryte, dieną ar anksti vakare - jūs taip pat turite pailsėti, nes niekada nežinote, kada mažylis nubus.

3 patarimas. Priimkite pagalbą

Susilaukus mažylio, atsiranda ir padėti norinčių žmonių: tėvai, broliai, seserys, draugai ir kiti šeimos nariai. Tad kai jums tikrai reikia pamiegoti, tiesiog priimkite jums siūlomą pagalbą. Jei porą valandų mažyliu pasirūpins jūsų mama, galėsite šiek tiek pamiegoti.

4 patarimas. Išmokykite vaiką, kad užmigtų pats

Kai vaikas naktį ilgiau miega neprabusdamas, tėvai irgi gali geriau išsimiegoti. Vieno patarimo, kaip išmokyti vaiką miegoti kuo ilgiau nepribudus, nėra. Tai priklauso ir nuo aplinkybių (ar vaikas sotus, kambarys išvėdintas, ne per karšta) ir nuo vaiko individualių savybių. Visgi vienas iš patarimų galėtų būti - išmokyti vaiką užmigti savarankiškai. Kai jis moka užmigti savo lovelėje pats, nenešiojamas ir nežindomas, tokį savireguliacijos mechanizmą jis panaudoja ir prabusdamas naktį. Jam nereikia kviestis mamos, kad ši suteiktų pagalbą.

5 patarimas. Pamaitinkite kūdikį prieš eidami miegoti

Jei jūsų mažylis miega jau kelias valandas, o jau yra beveik 23 valanda ir jūs ruošiatės miegoti, tiesiog pažadinkite ir pamaitinkite jį. Dauguma kūdikių nubunda naktį, nes yra alkani, tad pamaitinkite savo vaiką vėlai vakare prieš eidami miegoti. Tikėtina, kad jis miegos iki ankstyvo ryto arba bent 6-7 valandas. Taip galėsite ilgiau pamiegoti ir jūs, net jei tai ir netruks tiek, kiek jūs norėtumėte.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis