Atsakome į klausimus. Pirmieji metai: kūdikio maudynės

Konsultuoja Antakalnio poliklinikos bendrosios praktikos gydytoja Renata Žemaitienė. Gydytojai pateikiame dažniausius, mamoms rūpimus klausimus.

„Internete randu prieštaringos informacijos dėl kūdikio maudynių. Vieni sako, kad geriausiai maudynėms tinka paprastas vanduo. Kiti – kad į vandenį būtina pilti specialių maudynėms skirtų prausiklių ar aliejų. Kaip reikėtų elgtis iš tikrųjų?“ Mama Monika


Jautrią kūdikių odelę labiausiai sausina įvairūs muilai, tad vaiko maudynėms patartina rinktis kuo neutralesnes, švelnesnes prausimosi priemones, kurių sudėtyje nėra jokių sintetinių priedų, kvapiųjų medžiagų. Prieš ką nors naudojant verta pastudijuoti kosmetikos priemonių etiketes. Pavyzdžiui, metilo, butilo, etilo ir propilo parabenai ilgina kosmetikos priemonės galiojimą, mat neleidžia daugintis mikrobams. Tai nuodingi priedai. DEA, TEA (diethanolaminas ir triethanolaminastai emulsikliai ir putojančios medžiagos. Jei šių medžiagų priemonėje daug, rezultatas nebus labai malonus: galimos alerginės reakcijos, gali sudirgti akys, išsausėti plaukai ir oda. Sodium Lauryl Sulfate ir Sodium Laureth Sulfate – tai pigūs plovikliai, naudojami gaminant šampūnus, dušo želes. Jų užduotis – paskatinti putojimą. Ftalatai (diethylphthalate – DEP, dibutylphthalate – DBP, dimethylphthalate – DMP, DEHB) turi minkštinamąjį poveikį. Jų paprastai įmaišoma į kremus, dėl to šie geriau įsiskverbia į odą. Antra vertus, šių medžiagų taip pat dedama ir gaminant plastiką – dėl to šis būna minkštesnis. Moksliškai įrodyta, kad ftalatai gali turėti įtakos darniam vaiko vystymuisi, neigiamai paveikti hormoninę sistemą. Kaip teigia specialistai, ftalatai (DEP) kartais įeina ir į kai kurių kvapų sudėtį, siekiant, kad kvapas išsilaikytų ilgiau, bet etiketėje jie atskirai nenurodomi. Norint tikrai išvengti šių medžiagų, geriausia rinktis produktus be kvapų. 


Beje, prausiant kūdikį ir svarstant apie specialiai maudynėms skirtą kosmetiką – naudoti ją ar susilaikyti, pravartu prisiminti vieną paprastą taisyklę – mažiau yra geriau.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis