Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris

Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Svorio padidėjimas


Nėštumo metu priaugtas svoris iškart po gimdymo sumažėja. Naujagimio svoris, placentos svoris, vaisiaus vandenų svoris – visa tai sudaro maždaug 5 - 6 kilogramus, kurie dingsta iškart. Vėliau, maitinant, svoris ir toliau natūraliai po truputį krenta, nes kūnas pieno gamybai degina papildomas kalorijas. Kol kūdikis dar labai mažas, mamos paprastai kruopščiai prisižiūri mitybą, vengia kepto, riebaus maisto, saldumynų – tai padeda greičiau grįžti prie pradinės kūno formos. Likę kilogramai - kiekvienos mamos asmeninio noro ir galimybių reikalas. Vienos skuba iškart po gimdymo kuo greičiau susigrąžinti buvusias kūno formas, todėl imasi priemonių, kitos nesuteikia tam tiek daug reikšmės ir savo kūno tobulinimą atideda vėlesniam laikui. Bet kokiu atveju tai veiksnys, kuris nesunkai kinta ir lengvai pasiduoda valios pastangoms.


Fizinis diskomfortas po tarpvietės plyšimo/siuvimo


Moterims, kurioms gimdymo metu plyšo (buvo kirpta) tarpvietė, po gimdymo gali būti sunku sėdėti. Kuo rimtesnis plyšimas – tuo ilgiau reikia pasisaugoti, nesėdėti ir gydyti žaizdą. Visi plyšimai yra skirstomi į 4 laipsnius pagal savo sudėtingumo lygį, tad jeigu plyšimas nebuvo didelis, moteris gali sėdėti net gi iškart po gimdymo. Ir nors gydytojų nurodymai kurį laiką po gimdymo nesėdėti skamba bauginančiai – yra išeičių. Pavargusi vaikščioti moteris gali gulėti, gali valgyti prie stalo kartu su visais, tik prisėdusi ant vienos kojos, gali stovėti į kažką atsirėmusi ir taip pailsinti nuo vaikščiojimo pavargusias kojas.


Strijos


Strijos atsiranda dėl spartaus svorio didėjmo per gana trumpą laiką – svoris nėštumo metu sparčiai auga, todėl oda nebespėja temptis. Norint strijų išvengti specialistai pataria dar nėštumo metu nuolat drėkinti odą paprastais, kuo natūralesniais kremais ar aliejais. Nežiūrint į tai, po gimdymo strijos pas moteris atsiranda labai dažnai. Ir nors iškart po gimdymo jos būna pakankamai ryškios (tamsiai raudonos ar violetinės spalvos), vėliau jos savaime pašviesėja. Didžioji dalis moterų praėjus maždaug metams po gimdymo pastebi, kad strijos tapo nebe tokios akivaizdžios, dažnai net sunkiai pastebimos. Nors strijoms naikinti gamintojai įvairiausių kremų bei lazerių procedūrų, iš kitos pusės, strijos tai tarsi prisiminimas apie nėštumą, apie spartų jūsų mažylio augimą ir jūsų kūno sugebėjimą prie jo prisitaikyti.


Skaudančios krūtys dėl žindymo nesklandumų


Skaudančios krūtys dėl žindymo nesklandumų yra labai dažnas ir natūralus reiškinys. Kūdikiui gimus maitinimasis iš motinos krūties jam yra tiek pat naujas reiškinys, kiek ir jums bei jūsų krūtims. Nesinervinkite ir turėkite kantrybės – kūdikis turi išmokti tinkamai paimti krūtį ir ją žįsti, o jūsų krūtys prie to prisitaikyti, tik tam reikia pakankamai laiko. Krūtų ir spenelių skausmas gali praeiti savaime, tačiau tikrai nebūtina kentėti, tad padėkite sau pasikonsultuodamos su jus prižiūrinčiais gydytojais. Tinkama žindymo technika, spenelių kompresai, kremai ir kitos priemonės gali tikrai palengvinti žindymo proceso pradžią ir suteikti galimybę greičiau mėgautis maloniu laiku su jūsų mažyliu.


Nenoras/baimė mylėtis


Iškart po gimdymo medikai paprastai rekomenduoja nesimylėti maždaug 6 savaites, nes būtent tiek laiko reikia moters kūno atsistatymui ir žaizdų sugijimui. Šis nustatytas laikas tikrai nereiškia, kad būtent po tiek laiko moteris labai norės lytinių santykių - tai labai priklauso nuo partnerio ir tarpusavio pasitikėjimo. Visiškai natūralu, kad moteris po patirtų gimdymo skausmų gali jausti baimę, nerimą ar nenorą mylėtis, tad labai svarbu pasikalbėti apie tai su partneriu ir išsakyti jam šiuos savo nuogąstavimus. Jeigu vyras bus švelnus, rūpestingas ir kruopščiai pasirūpins pakankamu moters sujaudinimu, greitai vėl viskas grįš į savo vietas. Po gimdymo, o ypač maitinančioms krūtimi motinoms, sudėtingas būna pats susijaudinimo procesas, nes natūraliai sumažėja makšties lubrikacija. Net ir susijaudinus makšties prieangis nesudrėksta kaip anksčiau, todėl be papildomo drėkinimo sueitis gali būti net skausminga. Kad sausa gleivinė nebūtų pažeidžiama, naudokite lubrikantą ir paprašykite vyro būti ypač dėmesingam.


Savo kūną kiekviena moteris turėtų priimti tokį, koks jis yra, visiškai nelygindama jo koks jis buvo prieš gimdymą ir po jo. Galimus pakeisti dalykus bandykite keisti, su negalimais – susitaikykite. Dabartinė jūs tokia, ir tokia jūs esate pati gražiausia.


Psichologė Karolina Gurskienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis